Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem Norvégiába kapott...

A férjem Norvégiába kapott álláslehetőséget. Vele menjek a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Nagyon jó lehetőséget kapott az igaz. Azt akarja menjünk mi is. Ha nem megyünk akkor adjuk be a válast azt mondja.


Őszintén szólva azért van bennem félsz mert olvastam hogy az ottani gyámügy már olyanokért elveszi a családoktól a gyereket ha nem megfelelő a szemkontaktus.

A kisebbik gyerekünk autista. Rettegek már most h hopp elveszik tőlem őket és jó ha évente egyszer láthatom pár órára őket. Pedig még ott se vagyunk.

Én mondtam a férjemnek hogy nem minden a pénz. Ha nagyon akar menjen mi maradunk. Ő nélkülünk csak úgy megy ha el válunk. Mert szerinte a távkapcsolat nem fenntartható.

Ti mit tennétek?



2020. okt. 10. 08:51
 51/98 anonim ***** válasza:
100%

50!


Semmi baj azzal, hogy nem természetes, hogy megy vele.

Hany gyerek van? Hány évesek? Milyen nyelvet beszél a kérdező? Mi lenne a feladata kint? Tudna dolgozni? Van e piackepes vegzettsege amiben el tudna helyezkedni? Tudna otthon maradni? A gyerekek felügyeletét hogy tudnák megoldani? Az iskolat/ovodat/bölcsit? Van e idos/beteg hozzátartozó Magyarorszagon? Mennyinidot szólna? Stb, stb. Ez nem úgy van ám, hogy a Pisti eldonti hogy mennek es pont.

2020. okt. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/98 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem ahol a házastárs otthon marad különböző okok miatt ott a kapcsolat eléggé rossz irányba fordul. Az a normális, ha mindenki együtt mozog. A gyerekek meg tudják a nyelvet tanulni, suliba járhatnak, a kérdező is meg tudja tanulni a nyelvet, dolgozhat amennyit akar. Ha itthon marad akkor is ugyanazok a kérdések merülnek fel, csak nincs senki mellette.


Arról nem szól a kérdés, hogyan született meg ez a döntés, de nyilván megbeszélték, ha így lett. Nem érdemes úgy külföldre menni, hogy a család támogatása nincs meg, a pénz nem oldja meg a család problémáit. Ha meg egyetértés van, akkor szinte mindegy hol élnek. Valszeg jobban jár ha a férje mellett van.

2020. okt. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/98 anonim ***** válasza:
11%

A gyerekeknek a kezdeti nehézségen túl csak előnye származik. Aki magyarkodik a gyerekeivel, az biztosan hátrányba rakja őket.


A lehetőséget biztosítani kell nekik, hogy ki tudjanak esetleg szakadni ebből a nagyon zárt országból, ha úgy adódik. Ha nem beszél más nyelvet, akkor ez nehezebb.


A feleség is nyugodtabb, ha érzi, hogy közel van a férje.


A bürokráciának mindenhol vannak túlkapásai, de a norvégokat ilyen szempontból szerintem elég nehéz rossznak beállítani. Sokkal támogatóbb a bürokrácia, mint nálunk. Inkább csak az a különbség, hogy nálunk max egy halálesetből lesz hír, az már nem számít, hogy az állam sz.rik a gyerekre, akármilyen rossz helyzetben van. A szociális hálót szinte megszüntették. Ez norvégiában elképzelhetetlen.

2020. okt. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/98 anonim ***** válasza:
100%

52,53!


Nem, valóban nem szól arrol, hohy megbeszélték e. Valoszinuleg nem. Amugy az miert nem opcio, hohy marad a ferj? Miert minimum 3 masik embernek kell alkalmazkodnia? Ha a gyerekek nem egeszen kicsit, nem egyszerű nekik az alkalmazkodás. Tudom, egy 8 évessel költöztem külföldre. Plusz az egyik gyerek autista. Bakker, nála már egy másik bögrébe kapott kakaó is problémás lehet.

2020. okt. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/98 anonim ***** válasza:
87%
Ez már érdekesebb felvetés és ha tudnánk ezt, akkor finomodna a vélemény. A kérdezők sokszor nem fejtik ki a hátteret, de az ügyes válaszolóknak lehet, hogy több infot adnak:)
2020. okt. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/98 anonim ***** válasza:
100%
Norvégiába gyerekekkel? Még nyaralni se. Kérdező, youtube-on vannak videók a konkrét akciókról. Mutass meg párat a férjednek.
2020. okt. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/98 A kérdező kommentje:

A férjem a pénz miatt akar menni meg mert hogy ott a végzettségének megfelelő munkát kapna. Ez motiválja.


Nekem kereskedelmi végzettségem van,van egy középfokú nyelv vizsgám angolból. Bár a gyerekek születése óta nem dolgoztam. Mivel a kicsi autista fejlesztésre kell hordanom. Speciális oviba csak délelött van 4 órát. Du míg a nagy még iskolaba van viszem a fejlesztésekre általába.


Fogalmam sincs hogy Norvégiába milyen lehetőségek lennének. A gyámügyes cikkekig jutottam mikor tájékozodni akartam az országról és elborzasztott ami ott folyik.

2020. okt. 10. 20:29
 58/98 anonim ***** válasza:
38%
igazi nogo zone:) Ha a norvég magyarorszgáról olvas, akkor meg az borzasztja el. Így senki nem megy sehova.
2020. okt. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/98 anonim ***** válasza:
Amúgy milyen a házasságotok? Gyanítom, hogy most se fenékig tejfel! Nem kerülne kenyértörésre sor, ha az lenne!
2020. okt. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/98 anonim ***** válasza:
35%

Csak engem aggaszt az, hogy egy anyukának az az első dolga, amikor felmerül egy másik országba költözés, hogy utánanézzem annak, milyen gyermekvédelmi jogszabályok vannak???

Kinek jut ilyen eszébe azok közül, akik normálisan nevelik a gyerekeiket???

2020. okt. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!