Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözés a szülőtől mert a...

KetsegbeesettFerj kérdése:

Költözés a szülőtől mert a feleségem nem tud vele együtt élni? Sokat kér? Én ragaszkodom nagyon? Lelkileg ketté szakadok.

Figyelt kérdés

A tisztánlátás végett én(29), feleség(24), anyám(67).

Több mint 5 éve vagyunk együtt a feleségemmel, amióta az eszemet tudom anyámmal élek, aki nem 100%osan önellátó már vagy 6-7 éve (lakáson belül elvan, de boltba menni, ügyeket intézni, lakásban nehéz dolgokat cipelni/házimunkát végezni nem tud). Hárman élünk együtt egy ~50-60nm-es lakásban ami saját tulajdon (50% anyámé-50% enyém).


Én kötelességemnek érzem, lehet azért mert Ő is ezt tette az anyjával, és ezt láttam (korábban velük éltem, mióta nagyanyó nincs azóta anyámmal ~4,5 éve a feleségemmel (aki több mint 1 éve a feleségem)), hogy élete végéig ott legyek neki ha kell. Van 2 testvérem, mindketten idősebbek (45-48). A feleségem elmondása szerint szarnak anyám fejére, részben igaz, mert mi élünk vele napi szinten.


A feleségem eljutott odáig hogy nem akar anyámmal közös háztartásban élni, már lassan minden idegesíti ami vele kapcsolatos. És el akar költözni a saját lakásból albérletbe hogy önállóak legyünk.

Itthagyná a biztos fedélt a feje fölött, egy viszonylag bizonytalan és drága lakhatásért, azért mert nem szívleli anyámat. Ha nem ilyen állapotban lenne még lehet én is könnyebben venném, de túlságosan szeretem és úgy érzem hogy köteles vagyok neki megadni mindent amit lehet és segíteni őt ahogy tudom. Viszonzásképp azért amit kaptam tőle.


Ha elköltözöm biztosan rosszul fog esni anyámnak, meg persze nekem is, hogy otthagynám olyan állapotban. Nem célunk messze költözni maradnánk a városban. Így ha kellene neki valami akkor viszonylag gyorsan meg tudnánk oldani.


Nem tudom hogy túl sokat kér a feleségem vagy én ragaszkodom anyámhoz túlságosan?



2020. dec. 15. 12:31
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/105 anonim ***** válasza:
96%
90: szerintem a kötelezettség nem egyenlő a rabszolgasággal!
2020. dec. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/105 A kérdező kommentje:
90 - hárman vagyunk testvérek abból ketten a városban lakunk, szerintem nem halunk bele ha közösen foglalkozunk muterral.
2020. dec. 16. 15:56
 93/105 anonim ***** válasza:
15%
Nem hát, de akkor a tesóidnak is jár a lakásból.
2020. dec. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/105 A kérdező kommentje:
93 - többségi tulajdonom lenne még így is, kirakni nem rakhatnak ki, az ingatlan 100%ára érvényesíthetem a lakhatási jogomat ugyanis az nem részarányos.
2020. dec. 16. 16:08
 95/105 anonim ***** válasza:
11%

Ez rendben van, de segítséget ingyen nem szabad elvárni. Te sem lehetsz annyira becsületes, ha a testvéreidtől, vagy legalább az egyiktől elvárnád a segítséget, de adni nem adnál érte semmit. Ez nem így működik.

Te képes lennél elnézni, hogy min. az egyik testvéred mostantól kezdve ugyanannyira kiveszi a részét anyukátok ellátásából, mint te, de nem kap ugyanannyit a lakásból, mint te kaptál? Ez így elég kihasználós viselkedés.

2020. dec. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/105 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 95, akkor nézzük meg, mióta is csicskázik az anyjának a kérdező. Mert eddig a tesókák lapultak, mint szar a fűben, most megejtenek egy bevásárlást meg egy takarítást és egyből nyújtanák a markukat?
2020. dec. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/105 Savlekotő ***** válasza:
84%
Addig tökölsz vekengsz mig a kedves nejed bejelenti hogy költözik csak egy másik faszihoz,na utána vekenghetsz azon is.
2020. dec. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/105 anonim ***** válasza:
12%
100. Igen, lapultak a testvérek, de valahol érthető, ha ők nem kaptak semmit a lakásból. Biztos úgy voltak vele, hogy foglalkozzon az a testvér anyukával, aki elfogadta a lakás bizonyos hányadát.
2020. dec. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/105 anonim ***** válasza:
73%

Egy szó, mint száz, kérdező, kötelességed gondoskodni anyukádról, ha már ilyen sokat kaptál. A lakás bizonyos része a tiéd. Ehhez nem kell, hogy ott lakj. Gondoskodhatsz róla úgy is, ha látogatod, bevásárolsz, vagy fizetsz neki ápolót. Az sem rossz ötlet, hogy venni anyukádnak egy garzon. Persze, ha egyáltalán ebbe belemegy. Az sem biztos.

Az pedig, hogy akkor nehezebben jutsz majd lakáshoz kérdező, akár garzont vesztek neki, akár marad minden így, sajnálatos dolog, de mit lehet erre mondani? A testvéreid is megoldották valahogy, ők is laknak valahol. Valahogy hozzájutottak lakáshoz. Lehet, hogy még mindig fizetik a hitelt, ezt nem tudjuk, de van hol lakniuk.

Ha nekik sikerült, neked is fog. Ne sajnáltasd magad, hogy hú, akkor milyen hosszú időbe telik majd egy saját lakás. Igen, de másnak is sok időbe telt nyilván.

2020. dec. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/105 anonim ***** válasza:
84%
Nem pacifista vagy, hanem balek. A feleséged is kezd rájönni. Vagy lépj, amíg akarja, hogy vele menj, vagy majd ne csodálkozz amikor elköszön.
2020. dec. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!