Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözés a szülőtől mert a...

KetsegbeesettFerj kérdése:

Költözés a szülőtől mert a feleségem nem tud vele együtt élni? Sokat kér? Én ragaszkodom nagyon? Lelkileg ketté szakadok.

Figyelt kérdés

A tisztánlátás végett én(29), feleség(24), anyám(67).

Több mint 5 éve vagyunk együtt a feleségemmel, amióta az eszemet tudom anyámmal élek, aki nem 100%osan önellátó már vagy 6-7 éve (lakáson belül elvan, de boltba menni, ügyeket intézni, lakásban nehéz dolgokat cipelni/házimunkát végezni nem tud). Hárman élünk együtt egy ~50-60nm-es lakásban ami saját tulajdon (50% anyámé-50% enyém).


Én kötelességemnek érzem, lehet azért mert Ő is ezt tette az anyjával, és ezt láttam (korábban velük éltem, mióta nagyanyó nincs azóta anyámmal ~4,5 éve a feleségemmel (aki több mint 1 éve a feleségem)), hogy élete végéig ott legyek neki ha kell. Van 2 testvérem, mindketten idősebbek (45-48). A feleségem elmondása szerint szarnak anyám fejére, részben igaz, mert mi élünk vele napi szinten.


A feleségem eljutott odáig hogy nem akar anyámmal közös háztartásban élni, már lassan minden idegesíti ami vele kapcsolatos. És el akar költözni a saját lakásból albérletbe hogy önállóak legyünk.

Itthagyná a biztos fedélt a feje fölött, egy viszonylag bizonytalan és drága lakhatásért, azért mert nem szívleli anyámat. Ha nem ilyen állapotban lenne még lehet én is könnyebben venném, de túlságosan szeretem és úgy érzem hogy köteles vagyok neki megadni mindent amit lehet és segíteni őt ahogy tudom. Viszonzásképp azért amit kaptam tőle.


Ha elköltözöm biztosan rosszul fog esni anyámnak, meg persze nekem is, hogy otthagynám olyan állapotban. Nem célunk messze költözni maradnánk a városban. Így ha kellene neki valami akkor viszonylag gyorsan meg tudnánk oldani.


Nem tudom hogy túl sokat kér a feleségem vagy én ragaszkodom anyámhoz túlságosan?



2020. dec. 15. 12:31
 81/105 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező, arra nem gondoltál még, hogy pszichológusi segítséget vegyél igénybe??? Ez a lelki megterhelés egyáltalán nem indokolt, és ha nem tudsz ezen túllépni, ez csak rosszabb lesz.... :( És rá fog menni a házasságod nagyon hamar. :(
2020. dec. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/105 A kérdező kommentje:
79 - tisztában vagy te a lakásárakkal? legjobb esetben is 25M kérhető el kb a lakásunkért ha meg is kapnánk, biztosan nem tudnánk abból 2 külön lakást venni 2 generációs házat meg főleg nem. Hitelfelvétel sem opció egyenlőre. Mert állam bácsi csak azokat támogatja akik vagy tudnak gyereket nemzeni vagy 1nél többet csinálnak. Akik nem tudnak vagy csak 1 gyermeket szeretnének az le van szarva, ne vegyen saját lakást/házikót.
2020. dec. 16. 12:15
 83/105 anonim ***** válasza:
83%

29 éves vagy, van egy fél ingatlanod, mivel albérletre eddig nem költöttél, gondolom, megtakarításod is, mellesleg vagyonközösségben élsz a feleségeddel.

Hogy nem tudtok venni egy ingatlant?

2020. dec. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/105 anonim ***** válasza:
88%

#82: egyfolytában keresed a kifogásokat, hogy miért ne kelljen költözni...

Ketten kerestek, simán fel tudnátok venni normál hitelt is - ha nagyon akarnád. Teljesen fölösleges itt a politikára mutogatni.

2020. dec. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/105 A kérdező kommentje:

83 - nincs megtakarításunk egyikünknek sem.


Lehet hogy kapnánk 1 normális hitelt, eddig csak online kalkkulátorokat bújtuk. max 10Misi felvehető, nyilván nem fogják a maximumot megadni a bankok sem.


84 - Azért nagyban az is hibás, és had ne azért csináljak gyereket hogy legyen 'óccsó' hitel.


Nem kifogásokat keresek csak leírom az én meglátásom.

2020. dec. 16. 13:18
 86/105 anonim ***** válasza:
91%
De a te meglátásod azon alapul, hogy nem akarsz kibújni anyukád popójából sem a magad, sem a feleséged, sem a leendő családod érdekében. Veled ellentétben, mi nem vagyunk elfogultak, hidd el. Látjuk, hogy keresed a kifogást, ahogy azt is látjuk, hogy így egyedül fogsz maradni. Ha meg már a mutogatásnál tartunk, hogyan lehetséges az, hogy nincsen úgy megtakarításod, hogy te még csak külön sem költöztél? Ennyire felelőtlen óriásgyerek vagy? Hát szerencsétlen feleséged!
2020. dec. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/105 anonim ***** válasza:
91%

Mindketten dolgoztok, gyakorlatilag ingyen laktok - hogyhogy nincs megtakarításotok?

Eleve nem is gondoltál arra, hogy takarékoskodni kellene...???

2020. dec. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/105 A kérdező kommentje:
87 - autó, jelenlegi lakás felújjítgatása/állagmegóvása, nem ingyen lakunk mi is beleszállunk a lakhatás költségeibe. Nekem volt egy nagyobb kiadásom ami nemrég törlesztettem (karrierváltás), nemrég tudtam elkezdeni ismét félre tenni.
2020. dec. 16. 14:26
 89/105 Savlekotő ***** válasza:
82%
Kifogás rizsa,neked is kényelmes így,eszed ágában nincs elmenni,a feleséged nem ér neked ennyit,válj el és vedd el anyádat,ja vele nem tudsz dugni,hát arra ott a kezed,a feleséged meg engedd el még van ideje normális embert férfit találni..
2020. dec. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/105 anonim ***** válasza:
19%

Figyelj, kérdező, azzal, hogy neked lett adva a lakás fele tulajdonképpen meg lett vásárolva a gondoskodásod édesanyádról. Ha nem tetszik, hogy törődni kell vele, amit teljesen megértek, akkor mondj le a lakás feléről, és onnantól kezdve nincs kötelezettséged anyukáddal szemben.

Így, hogy kaptál egy fél lakást, így van kötelezettséged.

2020. dec. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!