Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözés a szülőtől mert a...

KetsegbeesettFerj kérdése:

Költözés a szülőtől mert a feleségem nem tud vele együtt élni? Sokat kér? Én ragaszkodom nagyon? Lelkileg ketté szakadok.

Figyelt kérdés

A tisztánlátás végett én(29), feleség(24), anyám(67).

Több mint 5 éve vagyunk együtt a feleségemmel, amióta az eszemet tudom anyámmal élek, aki nem 100%osan önellátó már vagy 6-7 éve (lakáson belül elvan, de boltba menni, ügyeket intézni, lakásban nehéz dolgokat cipelni/házimunkát végezni nem tud). Hárman élünk együtt egy ~50-60nm-es lakásban ami saját tulajdon (50% anyámé-50% enyém).


Én kötelességemnek érzem, lehet azért mert Ő is ezt tette az anyjával, és ezt láttam (korábban velük éltem, mióta nagyanyó nincs azóta anyámmal ~4,5 éve a feleségemmel (aki több mint 1 éve a feleségem)), hogy élete végéig ott legyek neki ha kell. Van 2 testvérem, mindketten idősebbek (45-48). A feleségem elmondása szerint szarnak anyám fejére, részben igaz, mert mi élünk vele napi szinten.


A feleségem eljutott odáig hogy nem akar anyámmal közös háztartásban élni, már lassan minden idegesíti ami vele kapcsolatos. És el akar költözni a saját lakásból albérletbe hogy önállóak legyünk.

Itthagyná a biztos fedélt a feje fölött, egy viszonylag bizonytalan és drága lakhatásért, azért mert nem szívleli anyámat. Ha nem ilyen állapotban lenne még lehet én is könnyebben venném, de túlságosan szeretem és úgy érzem hogy köteles vagyok neki megadni mindent amit lehet és segíteni őt ahogy tudom. Viszonzásképp azért amit kaptam tőle.


Ha elköltözöm biztosan rosszul fog esni anyámnak, meg persze nekem is, hogy otthagynám olyan állapotban. Nem célunk messze költözni maradnánk a városban. Így ha kellene neki valami akkor viszonylag gyorsan meg tudnánk oldani.


Nem tudom hogy túl sokat kér a feleségem vagy én ragaszkodom anyámhoz túlságosan?



2020. dec. 15. 12:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/105 anonim ***** válasza:
87%

31-es.

Lehet, hogy sok a pénzed, bár kétlem, de az agyad valahol elveszett.

Nem baj, kellenek az ilyenek is a világnak, mint te, ha más elrettentő példának...

Sajnállak, ezt őszintén mondom.

2020. dec. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/105 anonim ***** válasza:
12%

Össze vissza beszélsz, feltűnt?


Saját lakásban élek, hitelt fizetek nem albérleti díjat.

2020. dec. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/105 anonim ***** válasza:
88%
Már az első kommentedből lejött, hogy irigy vagy azért fröcsögsz össze vissza, de most be is ismerted. "mert nekem ez nem jutott ki, hogy valaki alam tegyen egy ingyen lakast." ...de persze ha jutott volna, nem panaszkodtál volna.
2020. dec. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/105 anonim ***** válasza:
77%
Anyád is csak azért élt együtt a saját anyjával, mert nem volt párja. Ha lett volna, nem biztos, hogy annyira együtt akart volna élni vele. Az meg más kérdés, hogy valószínűleg nem is talált volna olyan férfit, akit nemcsak anyáddal, hanem még annak az anyjával is egy fedél alatt ellett volna.
2020. dec. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/105 anonim ***** válasza:
87%

Hát én személy szerint nem élnék anyósommal. Mikor mi albérletben laktunk és egy hétre odamentünk náluk mert újították az épületet ahol éltünk és zavart(3műszak mellett) akkor az is egy kínszenvedés volt. Hajnalban ment a veszekedés,napközben allandóan ugráltatott és mikor hazajött a párom akkor neki panaszkodott rólam,pedig már 8 éve együtt vagyunk.

Annyi hogy nálatok más helyzet,az édesanyámat aki felnevelt nem hagynám,ha el is költöznék de minden nap mennék bevasárolni és mindent megcsinálnék

2020. dec. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/105 anonim ***** válasza:
88%
Jól van 24-es, nem vagyunk egyformák. Te etesd ezüstkanállal anyóst, más meg függetlenik és külön életet él a férjével. Mi is lakhattunk volna bármelyikünk szüleinél anno a férjemmel, de inkább fizettünk albérletet és vettünk sajátot 3 évvel később, mint eredetileg terveztük. Nekünk ez a plusz 3 év bőven megérte, mert legalább szabadok voltunk, önállóak voltunk, volt saját életünk és privátszféránk. ;)
2020. dec. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/105 anonim ***** válasza:
86%

Nem is ismered a történetben szereplő nőt, de te már elláttad egy csomó jelzővel. Lehet nem szorul rá az ingyen lakásra, erre még nem gondoltál?

Én az ilyen frusztált,támadó embereket vetem meg.

2020. dec. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/105 anonim ***** válasza:
77%
Jó is volt, hogy itt voltál, azóta kacagok, hogy beléptél :D
2020. dec. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/105 anonim ***** válasza:
8%

43 igen. leirtam. frusztral, hogy van akinek a segge ala rakjak es nem ertekeli.

en ezt nem tagadom. 😁

elso valaszombol is kiolvashato, nem kell ilyen nagy felfedezeskent leirni az 5. oldalon, de a 3.-4. oldalon le is irom szo szerint. 🤣

2020. dec. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/105 anonim ***** válasza:
77%

a feleséged felnőttebb mint te. jogos az elvárása, anyuga gondozását másképp is meg lehet oldani.


ha nem akarod akkor engedd el az asszonyt, hadd legyen esélye normálist találni, és te is találhatsz olyat aki bevállalja hogy csomagban anyuka is jön a házasságba.

2020. dec. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!