Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözés a szülőtől mert a...

KetsegbeesettFerj kérdése:

Költözés a szülőtől mert a feleségem nem tud vele együtt élni? Sokat kér? Én ragaszkodom nagyon? Lelkileg ketté szakadok.

Figyelt kérdés

A tisztánlátás végett én(29), feleség(24), anyám(67).

Több mint 5 éve vagyunk együtt a feleségemmel, amióta az eszemet tudom anyámmal élek, aki nem 100%osan önellátó már vagy 6-7 éve (lakáson belül elvan, de boltba menni, ügyeket intézni, lakásban nehéz dolgokat cipelni/házimunkát végezni nem tud). Hárman élünk együtt egy ~50-60nm-es lakásban ami saját tulajdon (50% anyámé-50% enyém).


Én kötelességemnek érzem, lehet azért mert Ő is ezt tette az anyjával, és ezt láttam (korábban velük éltem, mióta nagyanyó nincs azóta anyámmal ~4,5 éve a feleségemmel (aki több mint 1 éve a feleségem)), hogy élete végéig ott legyek neki ha kell. Van 2 testvérem, mindketten idősebbek (45-48). A feleségem elmondása szerint szarnak anyám fejére, részben igaz, mert mi élünk vele napi szinten.


A feleségem eljutott odáig hogy nem akar anyámmal közös háztartásban élni, már lassan minden idegesíti ami vele kapcsolatos. És el akar költözni a saját lakásból albérletbe hogy önállóak legyünk.

Itthagyná a biztos fedélt a feje fölött, egy viszonylag bizonytalan és drága lakhatásért, azért mert nem szívleli anyámat. Ha nem ilyen állapotban lenne még lehet én is könnyebben venném, de túlságosan szeretem és úgy érzem hogy köteles vagyok neki megadni mindent amit lehet és segíteni őt ahogy tudom. Viszonzásképp azért amit kaptam tőle.


Ha elköltözöm biztosan rosszul fog esni anyámnak, meg persze nekem is, hogy otthagynám olyan állapotban. Nem célunk messze költözni maradnánk a városban. Így ha kellene neki valami akkor viszonylag gyorsan meg tudnánk oldani.


Nem tudom hogy túl sokat kér a feleségem vagy én ragaszkodom anyámhoz túlságosan?



2020. dec. 15. 12:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/105 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező! (nem olvastam az előzőeket, lehet, hogy volt már) Ha közel tudtok költözni, az nem olyan nagy baj - hisz bármikor át tudsz menni. Együtt élni nehéz, általában kialakul ez. Egy kicsit búsul majd anyukád, de lehet, hogy hamar rájön, hogy neki is jobb így- mikor már ekkor a feszültség a levegőben, hogy "idegesíti minden", akkor azt lehet érzeni a másik oldalon, mindenhol. Nyugodtabb lesz az ő élete is, a tietek is. Nem olyan nagyon idős anyukád, jó lenne ha találna olyan elfoglaltságot, ami örömmel tölti el - kézimunka, olvasás, rajzolás, írás - igen vedd rá, hogy írjon naplót.

"Lelkileg ketté szakadok" -írod. Ezt ne tedd, nincs veled semmi baj. Rendes ember vagy, nem kell magad emészteni.

2020. dec. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/105 anonim ***** válasza:
25%

Csak leírtam, hogy én kiket vetek meg, ha már te is leírtad :)

Azért mert ingyen lakás van alatta, még lehetnek igényei. És ha van rá lehetősége akkor éljen az igényei szerint.

2020. dec. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/105 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, te mit szólnál, ha a feleséged apjával is együtt kéne laknod? :D
2020. dec. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/105 anonim ***** válasza:
4%
na valami gyökér megint ideszabadult lepontozni mindenkit
2020. dec. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/105 anonim ***** válasza:
84%

41-es voltam, nem 3 év albérletezés után tudtunk lakást venni, hanem 3 évvel később, mint terveztük volna. Hiszen attól még, hogy ingyen laktunk volna másnál, ugyanúgy össze kellett volna gyűjteni a pénzt a sajátra. Csak nekünk nem ért annyit az ingyen lakhatás, hogy cserébe másokkal közösködjünk és semmi privát életünk ne legyen.

"ezert nem ertem minek kidobni az ablakon annyi penzt." - nem teljesen kidobott pénz. Ezért ez szolgáltatást kapsz viszont, plusz azt, hogy nem kell másokhoz alkalmazkodnod, szexelhetsz egy normálisat bármikor, fogadhatsz vendégeket, úgy rendezed be, ahogy neked tetszik és még sorolhatnám hosszasan.

2020. dec. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/105 anonim ***** válasza:
88%

Bár a feleségednek tökéletesen igaza van, szerintem ezzel sem fog megoldódni a probléma.


Ha elköltöztök, akkor meg azzal lesz gond, hogy soha nem leszel otthon, mert egyfolytában anyukádnál leszel.

2020. dec. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/105 anonim ***** válasza:
83%

Huhh, látom, hogy közben itt elszabadultak a trollok.


(13-as voltam)


Ami még eszembe jutott a konkrét esettel kapcsolatosan: egy 67éves nő nem magatehetetlen. Nem vonom kétségbe, hogy esetleg vannak betegségei, vagy némileg korlátozottak a fizikai képességei - de ez simán lehet egy tanult tehetetlenség is! A kérdező mindenben kiszolgálta, megcsinált helyette - és ebbe belekényelemesedett. Plusz persze még egy "játszma" is lehet, de ilyen messzire már nem akarnék menni....

2020. dec. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/105 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező

És akkor ha a feleséged anyja vagy apja betegedne le akkor ő oda menne segiteni( hiszen ha az egyik oldalt kell segítség akkor a másik oldalon is kellhet )

Akkor éltek külön???


Neked a feleséged a családod ennyi idosen már ne legyél ennyire anyás!!!

2020. dec. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/105 anonim ***** válasza:
71%

Egyrészt jogos a feleséged igénye.

Másrészt meg nem jogos, mivel nagyon jól tudta, amikor hozzádment, hogy mit vállal.


Ezt az esküvő előtt kellett volna megbeszélni. Így utólag már nincs olyan megoldás, hogy mindenkinek jó legyen.


De azért, tényleg, belegondoltál abba, hogy ha gyereketek lesz, akkor milyen lesz együtt élni? Hogy esetleg a mamát zavarni fogja egy örökmozgó, nyüzsgő, síró kisgyerek 24 órában?


Igazából a legjobb lenne nektek a szomszéd lakásban lakni :-) vagy venni egy kétgenerációs családi házat. Már, ha telne rá, mert gondolom, nem véletlenül vagytok az 52 m2-es lakásban.

2020. dec. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/105 anonim ***** válasza:
80%

Milyen gyerek, 49-es, 50 nm-en élnek így is hárman!

Kérdező, nagy szerencséd van, hogy találtál egy balekot, aki ebbe belement, mert értelmes nő menekülne még a gondolattól is.

2020. dec. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!