Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözés a szülőtől mert a...

KetsegbeesettFerj kérdése:

Költözés a szülőtől mert a feleségem nem tud vele együtt élni? Sokat kér? Én ragaszkodom nagyon? Lelkileg ketté szakadok.

Figyelt kérdés

A tisztánlátás végett én(29), feleség(24), anyám(67).

Több mint 5 éve vagyunk együtt a feleségemmel, amióta az eszemet tudom anyámmal élek, aki nem 100%osan önellátó már vagy 6-7 éve (lakáson belül elvan, de boltba menni, ügyeket intézni, lakásban nehéz dolgokat cipelni/házimunkát végezni nem tud). Hárman élünk együtt egy ~50-60nm-es lakásban ami saját tulajdon (50% anyámé-50% enyém).


Én kötelességemnek érzem, lehet azért mert Ő is ezt tette az anyjával, és ezt láttam (korábban velük éltem, mióta nagyanyó nincs azóta anyámmal ~4,5 éve a feleségemmel (aki több mint 1 éve a feleségem)), hogy élete végéig ott legyek neki ha kell. Van 2 testvérem, mindketten idősebbek (45-48). A feleségem elmondása szerint szarnak anyám fejére, részben igaz, mert mi élünk vele napi szinten.


A feleségem eljutott odáig hogy nem akar anyámmal közös háztartásban élni, már lassan minden idegesíti ami vele kapcsolatos. És el akar költözni a saját lakásból albérletbe hogy önállóak legyünk.

Itthagyná a biztos fedélt a feje fölött, egy viszonylag bizonytalan és drága lakhatásért, azért mert nem szívleli anyámat. Ha nem ilyen állapotban lenne még lehet én is könnyebben venném, de túlságosan szeretem és úgy érzem hogy köteles vagyok neki megadni mindent amit lehet és segíteni őt ahogy tudom. Viszonzásképp azért amit kaptam tőle.


Ha elköltözöm biztosan rosszul fog esni anyámnak, meg persze nekem is, hogy otthagynám olyan állapotban. Nem célunk messze költözni maradnánk a városban. Így ha kellene neki valami akkor viszonylag gyorsan meg tudnánk oldani.


Nem tudom hogy túl sokat kér a feleségem vagy én ragaszkodom anyámhoz túlságosan?



2020. dec. 15. 12:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/105 anonim ***** válasza:
19%

14, mi van, neked a menyed ma nem adta be a gyógyszert?


Semmi közöd hozzá, mivel etetem a mamát. Ammikor összeköltöztünk, tudtam, hogy az anyósommal fogok élni. A kérdező felesége is tudta.

Annira szánalmas, hogy azt szóljátok meg, aki magára vállalja, hogy gondoskodik az diős családtaokról... Miért fáj neked? Nem mondtam, hogy te is tedd, vagy igen?

2020. dec. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/105 anonim ***** válasza:
76%

Nézd, ilyen állapotban nem maradhat egyedül. Nem tud magáról gondoskodni.

A megoldás az, ha beköltözik egy öregek otthonába. Vagy egy másik gyerekéhez.

Ha nálatok jönne a gyerek, úgyis kicsi lenne a lakás. Tehát költözni kéne, nincs mese.

Ha lekötelezve érzed magad a sok segítéség miatt, amit kaptál tőle, akkor úgy is visszaadhatod neki, hogy lemondasz a tulajdonrészedről, így neki megoldott lesz az, hogy beköltözzön egy idősek otthonába. Nemcsak tettekket lehet segíteni, anyagilag is. Így nem maradsz adósa. Visszaadod neki, amit kaptál.

2020. dec. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/105 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, megkaptam amit tudni szerettem volna.

El lesz magyarázva anyámnak hogy nem világgá megyünk, az egyik testévem szintén a városban lakik majd ő max besegít még neki ha mi nem tudunk.

Nyilván nem tudtam a teljes életutunkat felvázolni, de azoknak akik lehet nem olyan szoros a kapcsolatuk az anyjukkal mint nekem, ez lehet könnyebb.


Tiszteletben tartom a véleményeket ha jól esik ha nem. A fentebb leírtakból biztosan másképpen jött le a story mint ahogy, vagy legalábbis a személyiségek.

Anyámnak vannak háklijai mindenkinek vannak. Nem semmittevő, mert amihez nem kell huzamosabb ideig állni azt megcsinálja, de pl takarítás nem meg yneki. De nem ez a lényeg.


Megértettem az érveket, lehet nem tett jót a nyugger világban nevelkedés (nyaszülőkkel+anyámmal nevelkedtem, én is ilyennek láttam a világot).


Köszönöm a sok sok kommentet.


Mindenkinek Kellemes Karácsonyt és Boldog Új ezstendőt!

2020. dec. 15. 13:10
 24/105 anonim ***** válasza:
8%

Az ilyen sok csoro fuggetlenedni vagyo fiatalnak koszonom szepen hogy fizetitek a rokonsagom es en lakashitelem nagy mosollyal a fejeteken. 😘

Szuperel vagytok! 🤗


Piedesztarol leszallni?

Talan asszonyka szalljon le meg az ilyenek.

Ingyen lakas nem jo, akkor fizesse a teljes alberleti dijat. 😇 Ja gondolom nem tudna.

Kivancsi vagyoo eddig mennyit dobott be a kozosbe.


Es igen draga, en gondoznam az anyost, apost.

Mert nem vagyok egy poffeszkedo ujgazdag halatlan dog.

En tudom mi az, hogy megdolgozni azert, amim van es nem 1-2 szintet leptem tarsadalmilag.

Ha nem kellett volna alberletet fizetnem meg hamarabb eljutottam volna ide.

Arannyal nem, de ezustkanallal etetnem az anyost.

2020. dec. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/105 anonim ***** válasza:
84%

szánalmas a hozzászólásod 24-es és mellette még ellentmondásos is. Első sorban még csóró mindenki utána már újgazdak hálátlan dögök.

Honnan tudod mit ad bele? "gondolod" nem tudná kifizetni. Mégis miből gondolod?

2020. dec. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/105 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem váljatok el. Maradj anyucikáddal örökre. Feleségednek meg lesz esélye találni egy normális férfit.
2020. dec. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/105 anonim ***** válasza:
8%

Johet a 0% ide is. Szarok a gyakoris szazalekokra.


De akkor is ilyenek fizetnek evi 1.3-1.5 millat nekunk. 🤣🤣🤣


Terjesszetek az iget. Jo a felfogasotok vegulis, mert igy en veszek megint egy lakast es lesz megint egy csoro par aki kiveszi jo sok penzert. 😁😆


Az mas kerdes, hogy 2 a 3 parbol mocskos, mint a dog, mert nem tud vagy nem akar takaritani.

Nagy fuggetlenedes. Az am. 😂😂😂

2020. dec. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/105 anonim ***** válasza:
86%

24-es, nalad komoly bajok vannak. Mindenki maga donti el, hogy mit vallal be, es attol meg, hogy valakinek nincs ideje, energiaja apolni a betegeket, nem lesz rossz ember, mert meg lehet oldani mashogy is. Es te sem leszel attol szent, mert igy dontottel, szep dolog persze, de ennyi.

Az itelkezest pedig abbahagyhatnad, mert faj olvasni is, komolyan.

2020. dec. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/105 anonim ***** válasza:
82%
27: amúgy ez hogy jön ide...? És milyen jogon engeded meg magadnak, hogy ilyen stílusban válaszolj másoknak? Csak nem betalált néhány komment, vénasszony? Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.
2020. dec. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/105 anonim ***** válasza:
5%

25.

“en nem vagyok ujgazdag halatlan dog”


en vagyok ujgazdag. nem ok.

remelem igy sikerult ertelmezni, de magyarazok meg ha kell. 😁😁😁


az ilyenek, mint a valaszolok tobbssege itt mindig csorok lesznek, mert nekunk fizetik az albi dijat.

ablakon kidobott penz.


De en orulok nektek. Nagyon jo ez a gyakori.

Latom, hogy masok hogyan gondolodnak. 🤔

2020. dec. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!