Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözés a szülőtől mert a...

KetsegbeesettFerj kérdése:

Költözés a szülőtől mert a feleségem nem tud vele együtt élni? Sokat kér? Én ragaszkodom nagyon? Lelkileg ketté szakadok.

Figyelt kérdés

A tisztánlátás végett én(29), feleség(24), anyám(67).

Több mint 5 éve vagyunk együtt a feleségemmel, amióta az eszemet tudom anyámmal élek, aki nem 100%osan önellátó már vagy 6-7 éve (lakáson belül elvan, de boltba menni, ügyeket intézni, lakásban nehéz dolgokat cipelni/házimunkát végezni nem tud). Hárman élünk együtt egy ~50-60nm-es lakásban ami saját tulajdon (50% anyámé-50% enyém).


Én kötelességemnek érzem, lehet azért mert Ő is ezt tette az anyjával, és ezt láttam (korábban velük éltem, mióta nagyanyó nincs azóta anyámmal ~4,5 éve a feleségemmel (aki több mint 1 éve a feleségem)), hogy élete végéig ott legyek neki ha kell. Van 2 testvérem, mindketten idősebbek (45-48). A feleségem elmondása szerint szarnak anyám fejére, részben igaz, mert mi élünk vele napi szinten.


A feleségem eljutott odáig hogy nem akar anyámmal közös háztartásban élni, már lassan minden idegesíti ami vele kapcsolatos. És el akar költözni a saját lakásból albérletbe hogy önállóak legyünk.

Itthagyná a biztos fedélt a feje fölött, egy viszonylag bizonytalan és drága lakhatásért, azért mert nem szívleli anyámat. Ha nem ilyen állapotban lenne még lehet én is könnyebben venném, de túlságosan szeretem és úgy érzem hogy köteles vagyok neki megadni mindent amit lehet és segíteni őt ahogy tudom. Viszonzásképp azért amit kaptam tőle.


Ha elköltözöm biztosan rosszul fog esni anyámnak, meg persze nekem is, hogy otthagynám olyan állapotban. Nem célunk messze költözni maradnánk a városban. Így ha kellene neki valami akkor viszonylag gyorsan meg tudnánk oldani.


Nem tudom hogy túl sokat kér a feleségem vagy én ragaszkodom anyámhoz túlságosan?



2020. dec. 15. 12:31
 61/105 A kérdező kommentje:

56-os nem, az idősek otthona ami nálunk a városban van várólistás, plusz csak akkor veszik fel ha az ellátása minimum 4 órát venne igénybe naponta nem ez a helyzet főzni tud azt a mai napig megteszi. Egyedül fürdik(széket kell betenni neki a zuhanyzóba), egyedül a bevásárlást és a takarítást nem bírja megcsinálni.


Valamint ha nem akar kénszeríteni nem tudom, és nem is akarom.

2020. dec. 15. 19:42
 62/105 anonim ***** válasza:
90%

A megoldás elköltözni nem túl messzire, és fizetni neki takarítónőt. És bevonni a testvéreket is, mert nem a te dolgod ez kizárólag. A feleséged meg amennyire csak lehet, kihagyni a gondozásból, mama utáni takarításból, mert nem az ő édesanyja, neki egyáltalán nem feladata ez.

A gyerekek kirepülnek, és önálló életet kezdenek, ez lenne az ideális. Egy jó szülő örül annak, ha a gyermeke saját családot alapít. Sosem várnám a gyerekeimtől, hogy ilyen szinten gondozzanak, ez hatalmas önzőség egy szülő részéről.

2020. dec. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/105 anonim ***** válasza:
91%

Egyedül fürdik(széket kell betenni neki a zuhanyzóba), egyedül a bevásárlást és a takarítást nem bírja megcsinálni.


ezek kozul egyik sem eleg indok arra h ott lakjatok. szék legyen mindig a zuhanyzoban, bevasarolni ti is be tudtok neki 1-2x hetente, takaritani is eleg atmenni. amugy mi a baja edesanyadnak? az en nagyszuleim 70+osak, a papamnak sérve es vesekove volt, raadasul banyaszkent ment nyugdijba, aztan megis felassa onmaga a kertet. mamam refluxos, asztmas, egy par eve volt combnyaktorese, megis elvan egyedul, igaz h foldszintesre cserelte a lakasat.

2020. dec. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/105 anonim ***** válasza:
92%
Már bocs, de ha a főzés megy neki, akkor részletekben el is tud mosogatni port is tud törölni, meg tudja fogni a porszívót is, fel is tud mosni. Az nem megy, amihez hajolni kell. Mondjuk wc-t, fürdőt takarítani, azt meg elég hetente egyszer. A vásárlás dettó. Ír heti menüt és listát. Azt csinálhatjátok felváltva a tesóiddal. Egyéb kifogás? Nem tán mégsem ér neked szerencsétlen lány annyit, hogy kimozdulj a komfortzónádból? Hoppá hoppá.
2020. dec. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/105 anonim ***** válasza:
85%

Rohadtul sárosak ebben a tesód. Nekik nagyon kényelmes, hogy van egy bííírka (már bocsánat), aki folyamatosan az édesanyjuk rendelkezésre áll, úgy, hogy közben elszállnak a fiatal évei. Ők nem érzékelik a vívódásodat? Hát lépjenek már ki a komfortzónájukból és dugjátok össze a fejeteket hárman.

Sem Téged, sem a feleségedet nem hibáztatom.

2020. dec. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/105 anonim ***** válasza:
18%
A megyében van másik idősek otthona, ahol nem várólistás és lenne hely neki?
2020. dec. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/105 Savlekotő ***** válasza:
73%
Feleséged keres majd férfit,akivel lefalcol,te meg maradsz otthoni játék puppe anyukádnak..
2020. dec. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/105 anonim ***** válasza:
88%
Jogos a feleséged kérése. 60 nm 3 felnőttnek kevés, szinte egymás szájában éltek. És ha lesz gyereketek, hova teszitek? Habár így elég nehéz lehet szexelni, ha anyós folyamatosan jelen van...
2020. dec. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/105 A kérdező kommentje:

63 - olyan dolgok nem mennek neki amihez hosszabb ideig kell állni (gerinc és izületi problémák). A főzés azért meg mert le tud ülni.


66 - néztem nagyon sok helyen ilyen feltételek vannak amiket korábban írtam, azok szerencsére vagy nem szerencsére még nem állnak fenn.


A legnagyobb félszem az hogy ha elköltözöm anyám megutál hogy otthagytam "egyedül". Sajnos sok rossz példát láttam a családban erre.


Vsizont abban igaza van mindenkinek hogy nem csak nekem kell foglalkozni az anyámmal. Ő azért tette azt az övével mert beletörődött abba hogy az Ő testvérei nem foglalkoztak idős korában az anyjukkal. "Cserébe" mi kaptuk a nagyanyám részét a lakásból (innen van nekem 50%om, mert mindhárom testvér nekem ajándékozta az ő részét).

2020. dec. 16. 08:27
 70/105 anonim ***** válasza:
86%

"A legnagyobb félszem az hogy ha elköltözöm anyám megutál" - miért, szerinted most szeret??

Ha szeretne, nem zsarolna érzelmileg, nem várná el, hogy feladd a saját életedet, a házasságodat, a saját családodat miatta. Így sem normális házasságod, sem gyerekeid nem lehetnek (mert ugye hova is tennéd őket, így is egymás szájában vagytok).

Csak azt szereti, hogy valaki kiszolgálja, bevásárol, takarít rá. Nem téged szeret, hanem a kényelmet.

2020. dec. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!