Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözés a szülőtől mert a...

KetsegbeesettFerj kérdése:

Költözés a szülőtől mert a feleségem nem tud vele együtt élni? Sokat kér? Én ragaszkodom nagyon? Lelkileg ketté szakadok.

Figyelt kérdés

A tisztánlátás végett én(29), feleség(24), anyám(67).

Több mint 5 éve vagyunk együtt a feleségemmel, amióta az eszemet tudom anyámmal élek, aki nem 100%osan önellátó már vagy 6-7 éve (lakáson belül elvan, de boltba menni, ügyeket intézni, lakásban nehéz dolgokat cipelni/házimunkát végezni nem tud). Hárman élünk együtt egy ~50-60nm-es lakásban ami saját tulajdon (50% anyámé-50% enyém).


Én kötelességemnek érzem, lehet azért mert Ő is ezt tette az anyjával, és ezt láttam (korábban velük éltem, mióta nagyanyó nincs azóta anyámmal ~4,5 éve a feleségemmel (aki több mint 1 éve a feleségem)), hogy élete végéig ott legyek neki ha kell. Van 2 testvérem, mindketten idősebbek (45-48). A feleségem elmondása szerint szarnak anyám fejére, részben igaz, mert mi élünk vele napi szinten.


A feleségem eljutott odáig hogy nem akar anyámmal közös háztartásban élni, már lassan minden idegesíti ami vele kapcsolatos. És el akar költözni a saját lakásból albérletbe hogy önállóak legyünk.

Itthagyná a biztos fedélt a feje fölött, egy viszonylag bizonytalan és drága lakhatásért, azért mert nem szívleli anyámat. Ha nem ilyen állapotban lenne még lehet én is könnyebben venném, de túlságosan szeretem és úgy érzem hogy köteles vagyok neki megadni mindent amit lehet és segíteni őt ahogy tudom. Viszonzásképp azért amit kaptam tőle.


Ha elköltözöm biztosan rosszul fog esni anyámnak, meg persze nekem is, hogy otthagynám olyan állapotban. Nem célunk messze költözni maradnánk a városban. Így ha kellene neki valami akkor viszonylag gyorsan meg tudnánk oldani.


Nem tudom hogy túl sokat kér a feleségem vagy én ragaszkodom anyámhoz túlságosan?



2020. dec. 15. 12:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/105 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem egy mamához közeli albérlet jó megoldás lenne . Mindkettőtöket megértelek . Téged is ,hogy segíteni szeretnél anyukádnak,de az is teljesen jogos,hogy felnőtt ember 50 nm-en nem a legkényelmesebb kategória. Nincs külön háztartás , még egy felszabadultat dugni sem lehet mert egymás nykaán vagytok.
2020. dec. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/105 anonim ***** válasza:
82%

6os.

Van neki háklija?

Van az mindenkinek, ha nem veszi észre akkor is.

Valóban igaz, hogy régebben egy fedél alatt éltek, de a nőknek nem is kellett dolgozniuk, 'csak' a háztartásbeli volt egész életében.

Erre már nincs berendezkedve a társadalom.

2020. dec. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/105 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen jogos a feleséged kívánsága! És ezt nem szabad összemosni azzal, hogy majd magára hagyod anyádat.


Lehet róla úgy is gondoskodni, hogy nem élsz vele egy fedél alatt - és tessék bevonni a testvéreidet is a látogatásba, segítésbe.


Hozzád ment feleségül a párod - és nem az anyádhoz is!


Egy ilyen kis lakás még két embernek is épphogy csak megfelelő, nemhogy egy harmadik FELNŐTT-nek, akinek a korából adódóan nyilván megvannak a rigolyái.


Bele is haltam volna, ha fiatalasszonyként az anyósommal egy fedél alatt kellett volna élnem!

2020. dec. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/105 anonim ***** válasza:
84%

5-6: remélem a magas piedesztálról leszállás után aranykanállal etetitek a mamátokat, mert ez a minimum ilyen stílus után.


Kérdező, felnőtt ember vagy, le kell válnod édesanyádról érzelmileg, enélkül nem tudod elkezdeni az önálló életed és saját családot alapítani. Nem csodálom, ha a feleségedet feszíti, ő már arra gondol valószínűleg, hogy a saját családi életetek hogy indul el, ha te örökké a nyakadban viseled az édesanyádat. Gondolkozz el ezen

2020. dec. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/105 anonim ***** válasza:
85%

Előző vagyok: és ennek semmi köze az "anyóssághoz".

A saját anyámmal sem éltem volna együtt!

2020. dec. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/105 anonim ***** válasza:
83%
15-ös vagyok: szóval nem az előző, hanem a 13-as voltam. :)
2020. dec. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/105 anonim ***** válasza:
92%

Ha onellato, csak boltba menni nem tud, meg takaritani, attol meg nyugodtan el lehet koltozni. Heti egyszer hivtok egy takaritot es kesz, boltba pedig ti is el tudtok menni, vagy lehet rendelni is aruhazaktol, es max a cuccok bepakolasaban majd segitetek neki.

Gondolom lassan szeretnetek gyereket is, ideje elkoltozni. Ha neked ez nem megy, akkor meg most el kell valni, hogy legyen mindkettotoknek eselye a boldogsagra meg.Bar az azert lebegjen a szemed elott, hogy keves no fog neked fejethajtani, es orokke veled meg az anyaddal elni. Merlegelj, hogy mi a fontosabb.

2020. dec. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/105 anonim ***** válasza:
81%

El nem tudnám képzelni az életemet fiatal házasként, hogy egy normális felszabadult szexre se kerülhet sor, mert anyuka ott kagylózik a szomszéd szobában....


BRRRRRRR.....

2020. dec. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/105 anonim ***** válasza:
92%

Őszinte leszek, én hozzád se mentem volna.


Az, amit anyukád tett érted, az természetes, minden szülőnek kötelessége gondoskodni a tőle telhető legjobb módon a gyerekéről, hiszen ő döntött úgy, hogy a világra hozza. Ezt a gyerek azzal hálálhatja meg, hogy felnőttként önálló életbe kezd, és mindent belead a karrierjébe vagy a családjába, ezzel továbbadja azokat az értékeket is, amiket a szüleitől kapott.


Az normális, hogy segítesz a szüleidnek (mi is megtesszük, ha szükség van rá), de ez a görcsös ragaszkodás nem az, nem értem miért érzed magad ennyire lekötelezve anyukád felé. Nem tudom, hogy anyukád mennyire befolyásol ebben, de a feleségednek teljesen igaza van. Ő veled szeretne élni, esetleg a gyerekeitekkel, nem anyukáddal, pláne egy ilyen kicsi lakásban.


Én kedvelem anyósomat, és ő is engem, de sosem élnénk vele, férjem sem akar, sőt, anyósom is megmondta, hogy pár napig tök jó, de hosszú távon megőrülne. Mindannyiunknak megvan a jól kialakult élete, feltalálja magát ő is, és mi is. Az, hogy anyukádnak ez nem megy, főként az ő, de részben a te hibád is, mert a viselkedéseddel adod alá a lovat.


Ha neked ennyire fontos anyukád, akkor váljatok el, és élj tovább anyukáddal, a feleségednek pedig add meg a lehetőséget a boldogságra olyannal, aki nemcsak testben, hanem fejben is felnőtté vált.

2020. dec. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/105 anonim ***** válasza:
76%

Nem kötekedésképpen de elmondom a véleményem. Te senkitől sem várhatod el hogy együtt ápolgasson egy öreg asszonyt veled akihez neki semmi köze sincs egy öreg aki már ápolásra szorul ahhoz gyomor is kell nem mindenki tudja ezt csinálni. Te látszólag mindent feladsz az anyádért de kiváncsi lennék fordított helyzetben te miként tennél.

Biztos vagyok benne hogy szegény asszonykád nem azért menekül onnan mert te meg a mami olyan jók vagytok.

Ismerem már az ilyet énis benne voltam ebbe a cipőbe.

Szerintem neked nemis kellett volna megházasodni.

Az ilyen anyuci pici fiaitol mindig a szőr felál a hátamon. Én anya vagyok és soha nem várnám el a gyerekemtől hogy áldozatokat hozzon értem. És ha tudnám hogy miattam fognak elválni sírnék a szégyentől úgyhogy teljesen nyilvánvaló hogy a te anyukádnak a te boldogságod az nagy ívbe van lekakilva.

2020. dec. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!