Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hagyjam ezt? Elvenni más kész...

Hagyjam ezt? Elvenni más kész pasiját?

Figyelt kérdés
A barátommal két éve vagyunk együtt, ami annyira nehéz két év volt, igaz volt benne sok romantika és boldogság is. Eleinte olyan igazi nyomulós macsó pasi volt, hétvégenként a haverjaival lógott. 2 évembe telt, amig elértem, hogy ne az anyja és a húga legyen az első, amig elértem, hogy vasárnap szépen eljöjjön anyukámékhoz velem. Végre normálisan öltözik, leszokott a piálásról és bulizásról, felvették az egyetemre stb. És most, hogy megkérte a kezem ( annyira cuki volt, hogy még azt is tudtam előre, hogy hol fog letérdelni) erre a semmiből előjön egy másik csaj. A pasim pedig azóta rosszkedvű, ha kérdezem, mikor lesz az esküvő, meg mikor akar házat gyereket, csak morog és elhajt. Bezzeg, ha hétvégén a társaságban ezeket az nő kérdi meg tőle, akkor órákig válaszolgat neki. Annyira csalódott vagyok.
2010. aug. 25. 19:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/85 anonim ***** válasza:
100%
10:10-es vagyok: Amúgy baromi egyszerű a dolog a problémádra. Kérdezd meg pasit, boldog-e veled. (Nem azt, hogy szeret-e, hanem, hogy boldog-e veled.) Beszélgessetek a kapcsolatotokról, ki mit vár a másiktól és a jövőtől. Ha minden rendben van, akkor nem kell féltékenynek lenned azért, mert mással beszélget. Na és? Beszélgessen. Ha nincs minden rendben, akkor egy idő után lehet, hogy lépni fog, azt viszont neked kell elfogadnod. DE! Lehet, hogy nem lép le, mert a pasik kényelmesek ám. Innentől kezdve rajtad áll, meddig akarsz benne lenni egy szeretetlen kapcsolatban. Én biztos nem viselném el, hogy valaki csak kényelemből vagy sajnálatból stb. legyen velem. Nem, azért legyen velem, mert szeret, és számára én kellek, nem más. Ez ennyire egyszerű. Szóval ez a két lehetőség van, de mindenféleképpen vele kell ezt tisztázni.
2010. szept. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/85 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, de bizony, a te teljesítményed, ha a pasi magától marad veled, mégpedig pozitív, szerelmi és szeretet értelmében vett teljesítmény, a manipuláció pedig egy aljas, gusztustalan, önző értelemben vett teljesítmény.


Ha magától marad veled, mert te boldoggá teszed, az a te pozitív teljesítményed, mert vagy annyira szeretetteljes, kedves, érzéki, kapcsolatra alkalmas és értékes nő, hogy NINCS SZÜKSÉG PRAKTIKÁKRA, hogy veled maradjon.


Ha pedig ügyeskedéssel, manipulációval marad veled, az pedig pont negatív teljesítmény, hiszen nem az emberi minőséged jó, nem társként vagy a legjobb neki, hanem pusztán becsaptad a te érdekeidnek megfelelően, ami nemhogy teljesítmény, hanem a leggusztustalanabb emberi tulajdonság, amit mindenki gyűlöl és megvet egy emberben.


Az csupán mellékes, hogyha valóban csak praktikák / kényelem / érdek miatt marad veled, annak rád nézve mennyire rossz hatásai lesznek, és mennyire szarul fogod magad érezni, hiszen lépten-nyomon fogod érezni, hogy nem szeret téged, csak valamilyen érdek vagy trükk miatt marad veled. Ez talán a legfájdalmasabb benne.

2010. szept. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/85 anonim ***** válasza:
100%

A legfájdalmasabb mégis az az egészben, hogy egy felnőtt embernek el kell magyarázni, hogy mi a rossz és erkölcstelen abban, hogyha egy ember trükkökkel és manipulációval akarja magához láncolni a partnerét...

Reménytelen.

2010. szept. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/85 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam azt, hogy az "az igazi dicsőség, ha a pasi magától akar veled maradni": utolsó kettőnél van a pont! Ez a lényeg. Számomra nincs is annál nagyobb elismerés, amikor a párom folyton azt mondja és érezteti, hogy neki csak én kellek, senki más. (Remélem, megőrzi ezen jó szokását. :-D)

Érdekes.... nem korlátozom, nem manipulálom, és nem akarom a magam képére formálni.)

2010. szept. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/85 A kérdező kommentje:
Hihetetlenül álszentek vagytok. Ti talán nem alkalmaztok "praktikákat"? A smink? Hajfestés? Cicikidobós mellemelős melltartók? Szexi kis rucik, hálóingek? Sorolhatnám még. Én ezeket nem csinálom, hanem teszek mást, ami idecsalogatja a pasimat. De van még egy különbség közöttünk: én őszinte vagyok.
2010. szept. 6. 14:04
 66/85 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a baj ha felveszel egy szexi fehérnemüt hanem hogy azt hiszed csak neked köszönhető hogy felnőtt, és hogy egy szép bugyi miatt majd elvesz és egy életre a tiéd marad.
2010. szept. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/85 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tökéletesen alkalmatlan vagy érett, értelmes kapcsolatra. Sajnálom azt a pasit akinek a vérét szívod.
2010. szept. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/85 anonim ***** válasza:
100%

"Hihetetlenül álszentek vagytok. Ti talán nem alkalmaztok "praktikákat"? A smink? Hajfestés? Cicikidobós mellemelős melltartók? Szexi kis rucik, hálóingek? Sorolhatnám még. Én ezeket nem csinálom, hanem teszek mást, ami idecsalogatja a pasimat. De van még egy különbség közöttünk: én őszinte vagyok."


Te nem őszinte, hanem buta vagy, ha azt hiszed, hogy a L'Oréal 522-es pralinészínű hajfestéktől meg az ultradúsító, göndörítő és ívelő szempillaspiráltól a pasid melletted fog maradni akkor is, ha nem szeret. Az igazi párkapcsolat nem a cicikidobós melltartóról, hanem az igaz szerelemről és a kölcsönös megbecsülésről szól.

Te a pasidat nem becsülöd semmire, tulajdonnak, játékszernek, tárgynak tekinted, nem pedig érző és gondolkodó emberi lénynek. Barbinak képzeled magad, aki teremtett magának egy Kent, aztán néz, ha az köszöni szépen, de inkább Cynthiát választja...

2010. szept. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/85 anonim ***** válasza:

12:43-as vagyok.

"Hihetetlenül álszentek vagytok. Ti talán nem alkalmaztok "praktikákat"? A smink? Hajfestés? Cicikidobós mellemelős melltartók? Szexi kis rucik, hálóingek? Sorolhatnám még. Én ezeket nem csinálom, hanem teszek mást, ami idecsalogatja a pasimat. De van még egy különbség közöttünk: én őszinte vagyok."


Na, lássuk: a sminket utálom, a hajamat nem festetem. Szép fehérneműm van - van, amit tőle kaptam -, szexi rucim van egy pár, de alapvetően jobban szeretem a kényelmes, elegáns darabokat. A tűsarkút meg szintén utálom; nincs is. Figyu, te most tényleg azt hiszed, hogy hosszú távon megtarthat az ember valakit, ha szépen öltözködik? Ezek nem praktikák vagy trükkök. A nő azért vesz fel ilyeneket, mert a pasi vizuális lény, és így könnyebben hat rá szexuálisan. Ez egy dolog. Ettől még az ember nem lesz szerelmes. Lehet, hogy ha egy pasi meglát egy csinos nőt szuperminiben, ízléses sminkben, tűsarkúban, akkor jön a "meg hát"-effektus, de a szerelem nem erről szól.

Te őszinte vagy? Miről beszélsz? Amikor itt írod, hogy trükköket meg praktikákat alkalmazol a pároddal szemben. Mi az, hogy "odacsalogatod"? Mivel? Ha erre szükséged van, akkor nem szereted, és nem tiszteled. Egy kapcsolat alapja az őszinteség és a bizalom; nálad egyik sincs meg. Nézzük csak: az én "praktikám" mindössze abból áll, hogy tisztelem és szeretem a páromat, és olyannak fogadom el, amilyen. Nem tökéletes, és nem is akarom, hogy az legyen.

Sőt, elárulom neked, hogy ha igazán szeretnéd a barátodat, akkor fontosabbnak tartanád az ő boldogságát vagy legalábbis nem kevésbé fontosnak a sajátodnál. Szóval legyen meg az összhang.

Amúgy észrevetted, hogy egyszer sem írtad le, hogy szerelmes lennél bele, hogy szeretnéd? Csak azt,hogy neked kell ő, mert tökéletesre formáltad.

Amúgy komolyan érdekelne, hogy beszélgetsz-e a kapcsolatodról a barátoddal. Ő mit szeretne? Először ez a legfontosabb.

2010. szept. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/85 anonim ***** válasza:
100%

"Hihetetlenül álszentek vagytok. Ti talán nem alkalmaztok "praktikákat"? A smink? Hajfestés? Cicikidobós mellemelős melltartók? Szexi kis rucik, hálóingek? Sorolhatnám még. Én ezeket nem csinálom, hanem teszek mást, ami idecsalogatja a pasimat. De van még egy különbség közöttünk: én őszinte vagyok."


Kérdező, az egyik előtted író vagyok.


Dehogynem, ezeket mind szeretem viselni, mert tetszeni akarok a szerelmemnek, ezt minden nő csinálja, a párja miatt! De nem magamhoz láncolni akarom, vagy manipulálni, hanem tetszeni neki! Ha valaki más kell neki, akkor nem manipulálnám magamhoz, mert minek? Hogy állandóan egy olyan ember mellett legyek, aki nem is szeret, csak néha becsábul a dugásra?


Én nem ilyen praktikákra gondoltam, mert ilyen felszínes praktikákkal nem lehet megtartani egy pasit, maximum kicsit visszacsalogatni! Hiszen ezt rajtad kívül számtalan más nő is alkalmazza, és ha érzelmileg nem kellesz, akkor más nő még érzelmileg is vonzani fogja.

2010. szept. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!