Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok szülő miért nem akar...

Sok szülő miért nem akar 30èves kor előtt szülő lenni?

Figyelt kérdés
2022. febr. 5. 10:33
 131/181 anonim ***** válasza:
94%

Ezen nekem is fennakadt a szemem. Nálunk a családban senki sem volt orvos, mégis annak tanulok.


Nem mindenki való szülőnek, ezt is el kéne fogadni. Olvastam egyszer egy fórumon, anonim néven írtak oda anyukák/apukák, hogy mennyire megbánták a gyerekvállalást, csak ugye ezt nem lehet visszacsinálni. A magyar társadalom nagyon gyerekcentrikus, és legszívesebben a máglyára vetnék azt aki nem szül. Holott aki érzi magáról hogy nem való szülőnek (én sem), inkább szívességet tesz a gyereknek, hogy ne nőjön fel egy diszfunkcionális családban.


5 évvel ezelőtt együtt éltem akkori barátommal. Ő is gyereket akart, én már akkor se. Volt egy "főpróba", vettünk egy kiskutyát. Természetesen én gondoskodtam egyedül a kutyáról, semmit sem segített. Kelhettem munka előtt hullafáradtan ellátni a kiskutyát, és munka után is holtfáradtan foglalkozni vele. Kérdeztem is tőle, hogy így akarsz gyereket, mikor egy kiskutya nevelésében sem segítesz? Azt hitte olyan lennék mint a hülye anyja, hogy élünk valahol a halál faxán egy házban, én maradok otthon főzni-sütni, gyereket nevelni. Ő meg folytatta volna az apja örökségét, ivott volna és haverozott volna. Na ez nekem nem kellett volna, ilyen proli senkiházi élet.

2022. febr. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/181 anonim ***** válasza:
13%
131# van aki nem való szülőnek, bár egy kutya nevelése azért nem ekkora teher, mondjuk panelban élve melósabb levinni pisilni stb, de ezt eltúloztad kicsit.
2022. febr. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/181 anonim ***** válasza:
93%
De igen, "teher", ha azt akarod hogy jól legyen tartva. Napi 45x sétáltatás hóban fagyban, nyáron a 30+ fokokban. Havi kozmetika ha olyan fajta, állatorvos, és imádkozol hogy ne hétvégén legyen baj, mert előbb nyerem meg az ötös lottót minthogy állatorvost találjak hétvégén. Tőled függ mikor eszik, pisil, kakil, iszik. Egy gyerek előbb utóbb leválik az anyjáról a szüleiről, egy kutya 15-18 évig is elélhet. Nem proli panelban lakunk hanem újépítésű társasházban, akkor is le kell vinnem a 4. emeletről ha elromlik a lift (most sajnos ez van). Napi 4-5x ez jó kis edzés is.
2022. febr. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/181 anonim ***** válasza:
98%
4-5 x sétáltatás bocsi
2022. febr. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/181 anonim ***** válasza:
98%

De itt nem arról volt szó, hogy valaki egyáltalán nem akar gyereket (én sem), hanem arról, hogy később vállalják.



Aki az orvosát félti, annak meg javaslom, hogy éljen a lehetőséggel és kezeltesse magát, mert ez a szintű önzés nem normális

2022. febr. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/181 anonim ***** válasza:
26%

135. "Aki az orvosát félti, annak meg javaslom, hogy éljen a lehetőséggel és kezeltesse magát, mert ez a szintű önzés nem normális"


Az mióta önzés, hogy ha senkinek sincs gyereke, akkor egy új orvosgeneráció sem fog létrejönni? Vagy netán egy önmagukat legyártó robotok gyógyítsák az egyre öregedő társadalmat?

2022. febr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/181 anonim ***** válasza:
96%

136

Akkor szülj magadnak orvost, kiscica. Ne más méhében keresd a dokidat, aki felírja neked a xanaxod...


Ha nem tűnt volna fel, épp az a legnagyobb bajunk, hogy a csürhe ellik össze-vissza. Ránézel a gyerektelenekre legjobban fújó gyerekgyárosokra és lerí róluk, hogy lóf*sz lesz a gyerekük, nem orvos. Még neked kell eltartanod a semmirekellő kulimunkás életművész seggüket.


Nem a gyerekcsinálással kellene foglalkozni, hanem a már megszületett gyerekek minőségi nevelésével. A már élőkkel kellene foglalkozni, nem azokat is elletni, akiknek van elég eszük ahhoz, hogy ne szaporodjanak, mint a csótányok.


Menj be egy árvaházba. Vagy kopogtass be egy 5 gyerekes brigádhoz, ahol a nagyobbak jóformán a kisebbek szülei, mert a szülők túlvállalták magukat. Szállj fel egy buszra és menj oda az utasokat rugdaló, üvöltő hülyegyerek szüleihez, akik mindezt leszarják, hogy hol a leendő orvosod. Keresd a leendő orvosod a mélyszegénységben élő gyerekek között. Semmi sem tiltja, hogy ne támogass egy porontyot, ha már valaki odabaszta. Van elég gyerek jelenleg is a bolygón, akiből lehetne értelmes ember. Nem szülni kell, hanem azokkal kezdeni valamit.

2022. febr. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/181 anonim ***** válasza:
73%
Az orvos"gyerekek" nem a gyári munkás szülőktől származnak, vagy az olyan proli szülőktől akik hó elején remegve várják a csp-t, hogy legyen mit enni.
2022. febr. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/181 anonim ***** válasza:
100%

138

Apám 12 órázik egy betongyárban, anyám két műszakozik egy elektronikai gyárban.


Egy gyerekük orvos, másik informatikus lett. :) Puszi.

És mindkettőnknek lett gyereke. De engem az sem érdekel, ha szakmunkás lesz a gyerekem, csak szeresse amit csinál.

2022. febr. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/181 anonim ***** válasza:
22%
Az én környezetemben meg nem ez van :) Puszi. Más kategória vagyunk.
2022. febr. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!