Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok szülő miért nem akar...

Sok szülő miért nem akar 30èves kor előtt szülő lenni?

Figyelt kérdés
2022. febr. 5. 10:33
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/181 anonim ***** válasza:
94%
Mindenkinek szabad döntése hogy milyen életet akar, ennyire meg lehet " önző " hogy a saját boldogságát nézi, nem azt hogy jajj nem lesz majd nyugdíj kitermelve mert nem csináltam 5 gyereket.
2022. febr. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/181 anonim ***** válasza:
21%
#121 gyerekkel nem lehet boldog?
2022. febr. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/181 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenkinek a saját dolga, hogy miként boldog.
2022. febr. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/181 anonim ***** válasza:
100%
122, nem, szerintem ha nekem a hátam közepére sem hiányzik a gyerek, és a vele járó teher, gond, felelősség és lemondás, akkor nem leszek vele boldog.
2022. febr. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/181 anonim ***** válasza:
100%

Azért van ennyi lelkileg sérült gyerek, mert olyan emberek vállalnak gyereket, akik ALKALMATLANOK rá. Nagyrészük ráadásul pont azért vállal gyereket, mert b@§zt@tja a környezete azzal, hogy mikor lesz már gyerek.


Aki tudja, hogy nem akar bajlódni egy gyerekkel, emiatt nem is vállal, az a lehető legfelelősségteljesebb döntést hozza meg azzal, hogy nem is vág bele a gyereknevelésbe, mert úgyis az lenne a végeredmény, hogy két lelki ronccsal több lenne.


Nálunk a családban érdekes volt a történet; mamám egyedül foglalkozott a két gyerekkel, nagyapám meg semmi apás dolgot nem csinált, csak eljárt dolgozni (ami ráadásul az udvarban volt, mert vállalkozó volt). Amikor a mama meghalt, anyukám 20 éves volt, így ő abból a szempontból szerencsés volt, hogy ő már felnőtt, de volt egy akkor 7 évvel fiatalabb öccse. Aztán nagyapám újraházasodott, elvett egy szarkeverő gcit, anyám elköltözött, az öccsét meg úgy kiidegelték, hogy öngyilkos akart lenni, ehelyett „csak” kimenekült a szülői házból egy másik rokonhoz. De erről anyám nem tudott semmit, ezek a dolgok mostanába derültek ki, ugyanis a „kedves” szülők azt a dajkamesét találták ki, hogy a pénzéhes gyerek összebútorozott a pénzéhes rokonnal, hogy nagyapámat leszedjék a tartásdíjjal.


Na, ilyen az, amikor olyan vállal gyereket, akinek inkább azon kéne gondolkodnia, hogy körfűrésszel hogyan vágja le a fszát, hogy még véletlenül se csinálhasson gyereket.

2022. febr. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/181 anonim ***** válasza:
100%
Mert ma már nem az a divat, hogy kiszarunk 5-öt, abból 3 megéri a felnőtt kort és a legkisebbet majd a másik kettő életben tartja, hanem az, hogy annyi gyereket vállalunk és akkor, amennyit tisztességben, nélkülözés nélkül fel tudunk nevelni úgy, hogy értékes, értelmes felnőtt legyen.
2022. febr. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/181 anonim ***** válasza:
100%

Mert mégis kinek szüljek?


Van párom, 6 éve, jól megvagyunk, szeretjük egymást, de ő is csak egy nagy gyerek, ennyi.


A legtöbb férfi ma már nem olyan, hogy hazamegy és a gyerekét helyezi előre, hogy a nőnek is legyen pici ideje akármire. Egy francokat, inkább "pihen", mert neki a munka után "az jár". A nő meg szakadjon meg a 0-24 szolgálatba (plusz munka ugye)

2022. febr. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/181 anonim ***** válasza:
100%
Ha van egy becsületesen praktizáló orvosod aki nem akar gyereket, akkor eggyel kevesebb rá az esély hogy felnő egy következő orvosgeneráció - na, ha engem csak azért a orvosira kényszerítenének, mert apám menő orvos, 18 évesen lelépnék a fenébe.
2022. febr. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/181 anonim ***** válasza:
100%
*az
2022. febr. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/181 anonim ***** válasza:
71%

128. "na, ha engem csak azért a orvosira kényszerítenének, mert apám menő orvos, 18 évesen lelépnék a fenébe."


Nem biztos hogy kényszeríteni kell rá, hiszen ugyan akkora eséllyel érezhet affinitást az orvosi pályára mint mondjuk a jogászira, vagy a közgazdaságira. Arról nem is beszélve hogy ezekkel diplomákkal is elhelyezkedhet egy klinikán. Tehát nem orvos mint a szülő, de mégis az egészségügyet szolgálja.

2022. febr. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!