Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok szülő miért nem akar...

Sok szülő miért nem akar 30èves kor előtt szülő lenni?

Figyelt kérdés
2022. febr. 5. 10:33
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/181 anonim ***** válasza:
16%
Sőt, néhány embert motivál is, ha kell valakiről gondoskodni, amit magáért nem tenne meg feltétlenül azt is megteszi egy gyerekkel.
2022. febr. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/181 anonim ***** válasza:
94%
112# te másról beszélsz, amiben egyetértek. De ha neked fiatalon becsúszik egy gyerek, még ha akkor nincs is semmid, nem így élnéd le az életed, döngölt padlón. Aki meg igen, annak kb mindegy mikor szül, én is ismerek srácot 39 évesen semmi, albérlet, egyedülálló, és semmi célja sincs semmire, fejlődésre vagy normális munkára pláne, mert ahhoz dolgozni tenni kell.
2022. febr. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/181 anonim ***** válasza:
84%

#116

És mi van akkor, ha így él valaki 39 évesen? Én azt mondom, hogy jól teszi. Az élet nagyon rövid, jól teszi, hogy nem akar senkinek sem megfelelni.

2022. febr. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/181 anonim ***** válasza:
88%
116-os. Én is 16 éves voltam, mikor apám "felvilágosítást" tartott, nem tudom melyikünknek volt cikibb :))) Azt mondta, hogy beszélünk nőgyógyásszal, felíratjuk a tablettát hogy ne legyen baj. Azóta szedem, idén leszek 34. Abortuszom sem volt, sem gond a tablettával. Ha teherbe estem volna, apám elvetette volna ez biztos. És abban is biztos vagyok, hogy én sem akartam volna megszülni, az egész életemet elcsesztem volna.
2022. febr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/181 anonim ***** válasza:
82%

Ne mossátok össze azért, 16 évesen más kicsit, a téma húsz vagy harminc volt. Most már a 3. de én láttam 16 évest szülni, és.. nem erről volt szó.

118# és meddig tervezed szedni? Lehet ma már szembe kéne szállni az apai tiltással, így az élet derekán.

Nincs megfelelő partner, vagy miért?

2022. febr. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/181 anonim ***** válasza:
100%
Megvárom míg a koronavírus helyzet csillapodik, és kimegyek Lévára elköttetni magam. Unom már szedni, az meg 100%-os. Ki mondta hogy szerinted még apám miatt szedem? Nem vagyok degenerált, szimplán nem akarok gyereket. Míg nem tudok kiutazni Szlovákiába, marad a tabletta.
2022. febr. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/181 anonim ***** válasza:
90%

Csak a kérdésre írok, a korábbi vitákba nem állnék bele:


Bőven lennének huszonéves párok, akik gyereket vállalnak, de szükség lenne ehhez több dologra:


Több családbarát munkahely, saját bölcsődével, óvódával. Vagy ha ez nincs, úgy rugalmas munkaidő, home office lehetőség.


Erősebb szakképzések, diákoknak jó munkalehetőségek: Aki nem egyetemre megy, azok nagyrésze is legkorábban 20 évesen lesz pályakezdő. Mindennek kitolódott az ideje, nem csak a gyerekvállalásnak. Jó lenne, ha egy technikumban tanuló diák nem csak a mekiben robotolhatna, hanem már a tanulmányok alatt releváns tapasztalatot és normális fizetést kapna. Kellenének a jó (és jól fizető) gyakorlati helyek és persze normális szakképzések, hogy egy átlag huszonévesnek már meg legyen az anyagi háttere egy gyerekhez. A diplomásoknál meg egyszerűen normális, hogy kitolódnak a dolgok, de ez hadd ne legyen gond.


Ember barát szülészet, egészségügy: Aki nem akar jó formán "vágóhídra" menni, az vagyonokat öl a magánegészségügybe és ebben a szülészet, nőgyógyászat viszi a prímet. Huszonévesen nem sokaknak van erre pénze. Ha nyugodt szívvel szülhetnének egy normál kórházban bármelyik ügyeletes orvosnál, sokat nőne a gyerekvállalási kedv.


Ha a fentiek teljesülnének, úgy mindenki, aki amúgy akar gyereket, az vállalna is. Kiderülne, hogy bizony vannak elegen és semmi szükség azokat unszolni, akik egyáltalán nem akarnak. Emellett a köpködés is megszűnne a gyerektelenek és a fiatal szülők között. (Vagy legalább nem volna ennyire kiéleződve.)

2022. febr. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/181 anonim ***** válasza:
15%

120# értem, miért szeretnéd így? Tényleg érdekel.


Én 39 évesen férfiként nem érzek rá vágyat, az oké, a férfiak ilyenek. Sokáig én is magyaráztam magamnak.. kell a létbiztonság stb, majd miután 30 évesen családi ház, suv minden meg volt, már nehéz volt kimagyarázni. Ott a tükörnek az igazság kell, nem csak a valódi.

2022. febr. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/181 anonim ***** válasza:
100%
Túl van népesedve a Föld.
2022. febr. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/181 anonim ***** válasza:
7%
50. Csak nem Márki-Zay Péterhez van szerencsénk? Ő szereti így sértegetni az embereket, mint Te, közgazdász és hét gyereke van.
2022. febr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!