Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok szülő miért nem akar...

Sok szülő miért nem akar 30èves kor előtt szülő lenni?

Figyelt kérdés
2022. febr. 5. 10:33
 151/181 anonim ***** válasza:
84%

Hogy kell űrkutatót szülni 150?

Délután ráérek, megpróbálnám. 37/F

2022. febr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/181 anonim ***** válasza:
30%

"Inkább űrkutatókat "kell" most szülni, hogy új, lakható bolygót találjanak. Már ha valakit érdekel a téma. Engem nem."


Minek, hogy azt a bolygót is tönkretegyük, a minél nagyobb kényelemre törekvő életmódunkkal?

2022. febr. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/181 anonim ***** válasza:
23%

151.

"Hogy kell űrkutatót szülni 150?"


Délután ráérek, megpróbálnám. 37/F"


Fogsz egy hozzád illő csajt felcsinálod, és reménykedsz benne hogy a születendő gyermeketeket az űrkutatói pályára tudod terelni.

2022. febr. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/181 anonim ***** válasza:
95%

Én voltam az a válaszoló, aki megírta a régi 16 évesen szülő barátnője sorsát. Kérdezte valaki, miben lett volna más a sorsa, ha később szül. Erre reagálnék.

Először is ugye ezt nyilván senki nem tudhatja, hogy mi lett volna ha... de az iskolát nem fejezte be, hiába ment az anyja gyesre a gyerekével. Szakmunkásképzőbe járt, fodrász akart volna lenni, de még életében nem vágott hajat sem, hiszen 16 évesen már anya volt. Mivel azóta szült még hármat, az iskolát sosem fejezte be, most itt van 32 évesen szakma nélkül, munkatapasztalat nélkül, pénz nélkül 4 gyerekkel és egy suttyó, alkesz férjjel.

Mondjuk, ha nem 16 évesen szült volna, lehetett volna szakmája, lehetett volna munkája, munkatapasztalata, pénze, megtakarítása stb. Talán még talált volna normálisabb férfit is, de négy gyerekkel pucér seggel hova ugráljon. A gyerekei milyen példát látnak szerinted, anyu otthon van és szül, apu hol dolgozik-hol nem, de a napi adag pia mindig lecsúszik.

De majd ezek a gyerekek lesznek a hasznos tagjai a társadalomnak, ők termelik ki a nyugdíjamat, meg ők lesznek majd az orvosok. :D :D

A 16 éves gyereke a legegyszerűbb szavakat nem tudja helyesen leírni, ezt onnan tudom, hogy ismerősöm Facebookon. De legalább neki már van négy gyereke, én meg vagyok a rendszer ellensége 30 évesen, mert nekem egy sincs. Mondjuk én több adót befizettem egymagam az utóbbi 12 évben, mint amik ők befizettek ketten összesen eddig, de nem baj, majd az ő gyereki talán esetleg hátha orvosok lesznek. :D

2022. febr. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/181 anonim ***** válasza:
16%

"Mondjuk, ha nem 16 évesen szült volna, lehetett volna szakmája, lehetett volna munkája, munkatapasztalata, pénze, megtakarítása stb"


Nem 16, de 19 évesen lett gyerekem. Utána lett szakmám, pont fodrász lettem.

Gyerek mellett is tudtam és folyamatosan tudom képezni magam, hogy jó legyek a szakmámban és vállalkozóként többet keresek mint egy informatikus. Ráadásul heti 5x6 órát dolgozok csak, így jut idő mindenre, a családra is. Egy balayage 35 ezerért csinálok és 3 óra alatt megvan.

Aki akar, az gyerek mellett is tud tanulni és dolgozni. Aki nem, az gyerek nélkül se tudna.

2022. febr. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/181 anonim ***** válasza:
95%

155, melyik informatikusnál keresel többet? Mert a rendszergazda is informatikus, meg a DevOps Engineer is informatikus, meg egy React Native Developer is informatikus, de akárhányezerért álldogálsz más lenőtt haja felett, akkor sem fogsz megkeresni annyi pénzt, mint pl. az utóbbi vagy az utóbbi team leadere, vagy az övé, és nekik nem kell szalonban robotolni, mások zsíros haját mosni, hanem bárhonnan a világból kényelmesen ülve, fizetett szabadsággal jól élnek.

Ez nem értékítélet, csak nem szeretem, amikor a szakmunkás arra veri magát, hogy többet keres, mint egy jelen esetben "informatikus", amikor láthatólag fogalma sincs, mit jelent az IT-ban dolgozni.

2022. febr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/181 anonim ***** válasza:
15%
Jobb helyeken egy balayage 50-60 ezer.... ha nem több.
2022. febr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/181 anonim ***** válasza:
91%
155, "Aki akar, az gyerek mellett is tud tanulni és dolgozni." - akkor gondolom, örülni fogsz, ha tizenévesen már felcsinál valakit a gyereked, vagy felcsinálják, hiszen gyerek mellett is tud szakmát szerezni ő is, nem? Mi baj lehet belőle, hiszen csak akarat kérdése, nem?
2022. febr. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/181 anonim ***** válasza:
14%

#156

Nem verem magam, csak leírtam, hogy aki akar az tud pénzt keresni gyerek mellett is. Lehet hogy millió fölött tud más is keresni heti 30 órában, mindenestre nekem így kényelmes, a szalonom is a földszinten van, a munkám a hobbim is és nincs főnököm, tehát nekem kényelmes, gép előtt meg személy szerint nem szeretek ülni, bár kinek mi.

Elhiszem, hogy sokaknak ez rosszul esik, de mondom, nem ez volt a téma, hogy kinek van kényelmesebb munkája, hanem az, hogy gyerek mellett lehet-e saját vállalkozást indítani és fejleszteni. Lehet.


#157

Hajhossztól függ az ára.


#158

Az a baj, hogy abszolút nem tudtok szöveget értelmezni.

Azt írtam, hogy az nem törvényszerű, hogy valaki fiatalon anya lett, és azért nem ér el semmit...

2022. febr. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/181 anonim ***** válasza:
26%

És hogy a totálisan off kérdésedre válaszoljak:

Ha az elképzelt helyzeted ugyanaz mint nálam, tehát azzal együtt, hogy 20 körül gyereke lesz, szakmát szerez és tisztességesen neveli a gyermekét, emellett annyit keres majd, hogy tud saját lakást és új autót venni hitel nélkül, jól menő vállalkozásást vezet én őszintén nagyon büszke leszek rá.

Hiszen sokan gyerek nélkül sem elég kitartóak ehhez.

2022. febr. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!