Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok szülő miért nem akar...

Sok szülő miért nem akar 30èves kor előtt szülő lenni?

Figyelt kérdés
2022. febr. 5. 10:33
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/181 anonim ***** válasza:
85%
102, ja, és ez a generáció kinevelt egy kiégett, traumatizált, beszűkült tudatú nemzedéket, akiknek a gyereki jobb esetben most terápiázzák ki magukat a szintén csodás gyerekkoruk miatt, rosszabb esetben erre lehetőségük sincs, mert hónapról hónapra élnek, és hiába keresnek többet, mint anno a szüleik, nagyszüleik valaha, egy tisztességes méretű és állapotú ingatlan kb. esélytelen nekik.
2022. febr. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/181 anonim ***** válasza:
93%

Nekem van egy 19 eves ismerősöm (regebben barátnők voltunk, aztan rajottem hogy olyan buta mint a segg, nem visz előre az életben, ezert kb 16 eves korunkban megszakadt a baratsag) aki most szult nem reg. 4 hónapos terhes volt, mikor a baratjaval fel eve egyutt voltak. Aki megkérdezte hogy te terhes vagy? annak rogton azt válaszolta hogy tervezett baba volt. Szerintem ez mindent elmond. Az érettségit még le sem rakta (amúgy sem tudom hogy fogja, mert tenyleg nagyon hulye), és ahogy lattam azóta mar a baratjaval is szakitottak. Csak a gyereket sajnalom nagyon, se apja nem lesz, se ertelmes anyja, se anyagi háttér se semmi.


Na most azert nem mindenki ilyen, de szerintem 30 eves korára jut oda az ember, hogy van végzettsége, stabil munkahelye, félretett pénze, parkapcsolata stb. Meg azert eleg sok ember 20-25 evesen még nem ért az élethez, agyilag gyerek vagy gyerekes. O maga is egy gyerek, nem tud felnevelni egy masikat. Tisztelet a kivételnek. Plusz van egy baratnom akit meg az anyja szult 20 evesen, apja is valami 21 volt, na o nagyon nem kapott normalis nevelést, mikor pici volt még, szülők buliztak, drogoztak, ittak, magát kellett nevelnie. Szerencsere o normalis lett, de senkinek nem kívánom ezt. Tenyleg vannak kiveteles esetek, meg akiknek jol sül el, de en sem ajanlom 30 eves kor alatt a gyerekvállalást, mert tobb sebből is vérzik.

2022. febr. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/181 anonim ***** válasza:
94%

Nekem is volt egy barátnőm régen, gyerekkoromban. Ő 16 évesen szült, becsúszott neki, de ameddig lehetett, eltitkolta otthon. Megszületett a gyerek, barátnőm anyja ment el vele gyesre, hogy barátnőm be tudja fejezni az iskolát.

A pasival azóta is együtt vannak, közel 20 éve. Született még 3 gyerekük, tehát összesen van nekik 4.

Ez a nő már régóta nem a barátnőm, gondolom, érthető, hiszen ő babázott, én meg egyetemre mentem. Most már csak Facebookon látom az életét. Amióta megszületett az első az a foglalkozása, hogy "0-24-ben a gyerekek mellett". A többit úgy szülte, hogy mikor lejárt a gyes, akkor épp megint terhes volt.

Egy kis faluban laknak, egy putri házban, amit csak bérelnek. (A testvére mesélte, akivel összefutottunk egy buliban pár éve.) A pasija alkesz és közmunkás, meg maszekol valamit feketén néha. A gyerekekről állandóan posztol, koszosak, szart esznek, kupi van náluk stb. Íme a dicső szülők, akik fiatalon csináltak sok gyereket és előbb is léptek közben.

2022. febr. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/181 anonim ***** válasza:
14%
#106 oké, te nagyon fiatal vagy még, de ez az ismerősöd nem lett volna kb mindegy, meg hány gyereket vállal? Magától, tehát eltekintve a férjtől, fog Lényegesen előrébb járni 5 vagy 10 év múlva?
2022. febr. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/181 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, fuujjj. Ezekkel a putrisokkal is csak sűrűbben vagyunk, semmi hasznuk....
2022. febr. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/181 anonim ***** válasza:
100%
108, nem ertem a kérdést. A csaj tenyleg hulye, szoval jobb lett volna ha egyaltalan nem is vállal gyereket. De azert emeszthetobb ha mindjuk 10 ev mulva szül, normalis vegzettseggel es parkapcsolattal, mint most igy a semmibe.
2022. febr. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/181 anonim ***** válasza:
27%
#107 nézd ez a másik véglet, aki így szül 4 gyereket a semmibe, egy alkoholista közmunkásnak az bocs de fejben nincs rendben,így az ő életén se változtatna ha 25 vagy 35 évesen tenné meg.
2022. febr. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/181 anonim ***** válasza:
100%
Csak ezeket is nekünk kell eltartani.... és semmi haszna a társadalomnak bennük, nem hozzák a pénzt, hanem viszik.
2022. febr. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/181 anonim ***** válasza:
100%
en behoznek valami törvényt, de nem csak gyerek hanem allattartasra is. legyen biztos munkahely, anyagi hatter, normalis lakohely stb. különben ez ember es allatkinzas
2022. febr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/181 anonim ***** válasza:
12%

110# nézd, sokan nem képzik magukat tovább, aki igen, az 5 év kismamaság után is megteszi.



Ráadásul a nők nagy része nem karrierista, jó végzettséggel is elülnek a kényelmes langyosvízben apróért, hiába akár dr fokozat és kereshetne 1 m-et.


De férfiakra is igaz, aki akar vagy tanul később, vagy akár autószerelőként vállalkozó lesz, és havi 1-2m meg van ha akarja és tesz bele eleget. Vagy elmegy no-ba szalag mellé, mindig van lehetőség, sokan élnek vele. Azt mondom h aki nem él ezekkel, annak baromi mindegy lenne, h mikor vállal gyereket.

2022. febr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!