Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Albérletkérdés családtaggal...

Albérletkérdés családtaggal kapcsolatban? Hogy kérdezzünk rá finoman?

Figyelt kérdés

Testvéremmel 28-33 évesek vagyunk, én vagyok az idősebb. Mi a férjemmel vidéken élünk, ő Budapesten.


Van két gyerekünk, viszont anyagilag elég nehezen jövünk ki a fizetésünkből. Mindketten dolgozunk, én óvónő vagyok, férjem szakmunkás, mellette vállal kisebb munkákat is. De albérletben élünk, mellé van egy hitelünk is. Volt félretett pénzünk, az egy önerőre elég lett volna, de az esküvő után a szülei mondták, hogy ne ugorjunk bele egy lakáshitelbe, csináljuk meg magunknak a családi házuk felső szintjét. Úgyis nagy a ház kettejüknek. Naivan belementünk, sajnos nem lett jó vége. Mindegy.

Már 1,5 éve albérletben lakunk, de a kiadásaink mellett nem tudunk félretenni. Szeretnénk Budapestre költözni, ott neki is lenne ismerős útján jobban fizető munkája, az én munkám is valamivel jobban becsült lenne talán (itt az önkormányzat folyamatosan szívatja az óvónőket, hosszú ez).


Viszont ugye Pesten egy családnak az albérlet egy vagyon. Amennyivel több jönne be, az el is menne az albérletre.

De a tesóm 2 éve vált el, a válással eléggé megszedte magát. 4 lakással és egy osztrák nyaralóval szállt ki, plusz nem kevés pénzzel. A lakásokat kiadja, kérdeztem tőle még tavaly, hogy mennyiért, mondta, hogy 250-től 290-ig. Nekünk még a legolcsóbb is borzasztóan drága lenne, férjem szerint próbáljak beszélni vele, hogy esetleg fizetnénk valamekkora összeget, de nem a teljeset (nem azért, mert nem akarjuk, hanem mert nem tudjuk).


Nem örökre nyilván, és tudjuk, hogy ez egy hatalmas szívesség lenne, nem is verni akarom az asztalt, hogy igenis ez nekünk jár. De nagyon nagy segítség lenne, legalább az elején.



2022. márc. 14. 09:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/144 anonim ***** válasza:
94%
Szépen váltasz jobban fizető állásta, akár gyárban,mert az óvonő kb éhbért keres. Akkor mindjárt több pénzetek lenne. Egyszerű, ugye?
2022. márc. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/144 anonim ***** válasza:
96%

20!


Mindenki hoz xar döntést az életében. De a kérdező és q parja nem egyet hozott: 2 gyereket vállalták a semmire, hitelt vették fel a semmire, anyós házába fektettek pénzt.

Mástól várják segitseget: anyoseknal laktak, most a testvér lakása kellene, ismerős tudna másik munkát a pasinak.

2022. márc. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/144 A kérdező kommentje:

De anyósékhoz nem mi akartunk beköltözni. Ők ajánlkoztak, hogy mennyire jó lenne nekik is, nekünk is. Ott sem ingyen laktunk, nem ők tartottak el minket.

Igen, elszúrtuk. Nem tudunk már ezen változtatni. A két gyereket sem fogjuk örökbeadni, hiába írják egyesek, hogy minek vállaltuk őket.

2022. márc. 14. 10:51
 24/144 anonim ***** válasza:
96%

De ti döntöttek úgy, hogy oda koltoztok. Ti döntöttek úgy, hogy 2 gyereket vallaltok.


Kapjátok össze magatokat és oldatok meg ketten. Ne mástól várjatok a megoldást, TI oldjatok meg.

2022. márc. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/144 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező arra miért nem reagálsz, hogy válts munkahelyet?
2022. márc. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/144 anonim ***** válasza:
73%

Ki tartott kést a ztorokdnak hogy szar diplomát szerezz? És hogy szülj két gyereket a semmire?



Mi az hogy nektek jár? Akkor járna ha neked és a férjednek lenne lakásotok ne am ásén akarjatok élősködn csak mert életképtelen csórók vagytok


Pofám leszakad milyen emberek vannak komolyan. Nektek semmi, de semmi közötök a tesó lakásaihoz. Te is széttehetted volna a lábad gazdag embernek de te a érjed választottad ennyi. Oldjátok meg az életetek ne más lakásában élősködjetek.


Ezek után nektek tuti nem adnék egy szöget se nemhogy lakást. Gondolom nem a tetsvétred szegezett kést a torkodnak hogy ne normális végzettséged legyen, akkor se hogy két gyereket szülj a semmire...


Válts munkát, menj 3 műszakba melózni férjed is vállaljon másodállást és saját pénzből menjetek ne mással tartassátok el magatok.

2022. márc. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/144 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen más lenne a szitu, ha pár hónapra kéne megsegíteni, de itt arról van szó, hogy hosszú távon se rendeződik a dolog.


Menj el máshova dolgozni, pénztárosnak az aldiba, ilyesmi. A párod meg esetleg kimehetne külföldre, amíg a hitelt nem rendezitek meg nem gyűjtötök egy kis pénzt.



De csak a saját példámon keresztül: anno tanár szerettem volna látni, beláttam, hogy ez egy zsákutca, letettem az "álmomról", lettem helyette mérnök, rengeteget tanultam. Majd kimentem külföldre, ez rengeteg lemondással, nehézséggel járt. Itt felküszködtem magam a ranglétrán és most jól élek.


A testvérem ezzel szemben nem adta fel az álmát, pedig tudta, hogy ezzel minimálisat fog keresni. Több lehetősége lett volna külföldre menni, nem ment. Helyette hazaköltözött, ahol lehetett tudni, hogy nincs jó meló. Elmehetett volna mást dolgozni több pénzért, nem ment. Most komolyan nekem kéne anyagiag támogatnom?

2022. márc. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/144 anonim ***** válasza:
90%
Álmodj szebbet. Én is azonnal nemet mondanék. Nem telik, akkor nem telik. Nekem se telik Maseratira, nem verem az asztalt érte. Ki sem tudnálak tenni a 2 kölyökkel. Nem nyelnék be egy bevétel kiesést, akárhány lakásom van akkor sem. Lejjebb kell adni az igényekből, és nem a rózsadombról álmodozni a "nyóckerből".
2022. márc. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/144 anonim ***** válasza:
34%

Azért nem reagál rá, mert gyárban dolgozni is kellene. Fizikai munkát végezni. Műszakozni. A munka meg büdös.

Tengi-lengi meló kell neki.

2022. márc. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/144 anonim ***** válasza:
83%

29!


Azért az óvónő munkája nem épp tengi-lengi, bakker.

2022. márc. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!