Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromat teljesen ellehetetle...

A páromat teljesen ellehetetleníti a volt feleség, nekünk meg már nincs mit enni. Ő nemtesz ellene semmit. Mit csináljak? Hogy reagáljak erre? Kérem segítsenek ebben!

Figyelt kérdés
3 gyerek utám fizet gyermektartást azaz 50%-ot.A lakáshitel felét is fizeti kb 52 e ft,és még van egy csomó hozott kölcsöne.A köcsög volt feleség csak így volt hajlandó elvállni ha ezekbe belemegy a volt férj,aki jelenleg a párom.Már 2 éve együtt élünk és csak az adósságaira keres,nekem 2 gyermekem van az édesapjuk nem él,ráadásul mosgássérült az egyik gyermekem.Az én jövedelmeimből élünk.Az meg ilyen körülmények között egyenlő a nullával.A volt feleség állandóan a gyerekeire hivatkozva rinyál még több pénzért.A gyerekek meg hétvégente csengetnek ahol lakunk h adjon az apjuknekik pénzt bulizni.Az apjuk ha nem tud adni még neki van lelkiismeret furdallása,amit én nézzek végig.Ha tud adni valamennyit akkor másnap tőlem kér.Megalázó nekem.Velünk van én mosok főzök rá és oda fizet.Nagyon rendes ember csak nem tud olyan döntést hozni ami mindenkinek jó azaz egynlően jó,persze a jogi dolgok betartásával.A lakásukon annyi tartozás van h nem lehet eladniuk.kb 11 millió.Hogyan lehetne neki ebből kiszállni vigye a bank a házat és menjenek albérletbe?Az biztos h neki nem lenne köteles fizetnie a ház felét.Amit azza magyaráz h akkor a gyerekeit tegye ki az utcára?Mi lenne erre a megoldás?Nem szeretnénk őt elveszíteni,de ez a sok nehézség már felemészti az idegeimet.Ráadásul a volt feleség arra teszi fel az életét h minket tönkre tegyen.Ő él öltözködik stb és nem nélkülöz mint mi.Jogilag mi lenne a megoldás egy hiteles házzal kapcsolatban?A gyermektartást azt megértem.Félelsosem lesz nyugtunk,met az ikrei most érettségiznek és tovább tanulnak jön a következő felyezet.A volt feleség továbbra is követelőzni fog.Most kb 200-210 e ft-ot kap a volt család.Nekünk 65-e ft-ot tud adni.Szerintetek ez nem megalázó??Hogyan kezeljem ezt?Kérem segítsenek,nagyon el vagyok keseredve!!!!
2010. okt. 29. 14:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 A kérdező kommentje:
23:35 Soha sem hergeltem a v feleség ellen.Ő utálja annélkül is,mert mindenben gátolja,ellene tesz és a saját gyerekeit is ellene hergeli,pedig ő így is megad nekik mindent,Ez egy kifogástalan jellemre vall szerinted?Örüljön h ő nem lett a válás után sem cselben hagyva,Te mirőlbeszélsz?ANNAK ÁRÁN IS TELJESÍT A VOLT FÉRJ,H Ő NEM TUD NORMÁLIS ÉLETET ÉLNI!!!jA A V FELESÉG SOSEM SZERETTE ŐT CSAK A PÉNZÉT,ezt nem én találtam ki sokat beszélgettem a párommal a múltjáról.Én sajnálom őt!Nem tom meddig bírja ezt még így és én is kezdek már belefáradni,mert az ellehetetlenül anyagi helyzete engem is súlyt.Majd lesz vhogy sodródom az árral,nincs más választásom,tényleg.
2010. okt. 31. 13:02
 52/83 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, számomra minden kommenteddel egyre ellenszenvesebb leszel... Sodródj az árral, valóban, te megérdemled... szegény gyerekeid, az anyjuk nevelés és gondoskodás helyett az árral sodródik... Szánalmas.
2010. okt. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/83 anonim ***** válasza:
80%
ezt most melyik 74%-os válaszolónak írod? ugyanis lagalább ketten vagyunk 74%-os válaszolóid, de az is lehet, hogy többen. CSak mivel ez anonim oldal, ezért lehetetlen ezt pontosan megmondani... szerintem ne átkozódj, te kérdezted a véleményünket. én értem, hogy az utcsó 74%-os mire gondol: csak a magadét hajtogatod, de nem látszik, hogy elgondolkoztál a kommenteken. Mintha be lennél szűkülve 1 gondolatmenetre. Mondok mást: miért nem mondod meg a párodnak, hogy kénytelen leszel elhagyni, ha nem tesz valamit sürgősen. Adj neki egy határidőt arra, hogy jelentős lépést tegyen, és ne években mérd a határidőt. Ki fog derülni, hogy tud-e, akar-e ez ellen tenni valamit. Ha nem, akkor nincs értelme erőltetni ezt a dolgot.
2010. okt. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 anonim ***** válasza:
86%
Hát, kedves kérdező, inkább hideget kaptál, mint meleget, ezen el kellene gondolkodni... Minden tiszteletem azé az anyáé, aki három gyereket nevel egyedül. Te is neveltél kettőt, gondold el, ez hatványozódik. Az örömök, a problémák és az anyagi kiadások is. Hogy Te nem kérnél a gyerektartáson felül plusz pénzt soha? Gondolkodj. Jön a tél, 3 pár csizma, 3 kabát, kesztyű, sál, nemrég volt az iskolakezdés, nálunk 2 gyerekre közel 100 000 ft volt é nem luxus cuccokat vettem. Hidd el, ezekre a plusz kiadásokra - és hány van még ilyen - nem elég a gyerektartás. Pláne, ha kamaszok a gyerekek. A gyerekei a párod sajátjai, maximálisan kell támogatnia őket, ha máshogyan nem tudja, akkor anyagilag, mert a nevelés oroszlánrésze az anyáé. Sajnálom, jobban tisztelem az elvált feleséget, mint téged.
2010. nov. 1. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/83 A kérdező kommentje:
Bocsi ha magára vette vki,amit nem neki szántam.Én csak azt nem értem miért a Jól járt anyának a helyzetét bogozgatjátok?Ismétlem önmagam:"nincs hiányuk semmiben"Az apa helyzetére nem gondol senki?Nincstelen!Most hogy együtt élünk vagy sem nem is kell figyelembe venni.Nem magam miatt vok kiváncsi a véleményetekre.Egy elvált férfi azért mert elválik miért helyes ha kisemmizik.A gyerektartást és a hitelt is rendesen fizeti, annak ellenére h neki nem marad.Csak van vmi megoldás,az utcára egy ilyen helyzetben lévő ember csak nem kerülhet?Nem kellene a kiadásokat csökkenteni,pl kisebb ház-kisebb hitel fizetésével járna?Ezt ti nem hiszem, hogy nem látjátok át,ja ezt úgy gondoltam át,hogy az anya és a gyerekek se károsuljanak,a havi rezsi is kevesebbre jönne ki.Ez szerintetek nem lenne korrekt mindenkivel szemben?Szerintem egy válás nem arról kéne,hogy szóljon,hogy a másikat tönkre tegyem.A gyerekek érdeke az is,hogy a két szülő igazságosan osszon el mindent,mert ezáltal a két szülő sem utálkozna,hanem akár hétvégeken le tudnának ülni egymással,hogy mi történt a gyerekekkel a héten?stb.Aki ezt az álláspontot nem érti meg azt sajnálni tudom.Jelzem nekem ha a párom pénze (ha lenne) érdekelne,nem lennék vele,és a válás sem miattam történt,mert már ezt is megkaptam.Szóval nagyon is tisztán gondolkodó ember vagyok, minősíteni senkit nem kéne,főlet ha az apróbb részleteket nem is ismeri a válaszoló,én azért bátorkodtam (csúnyábbat) írni,mert ne minősítsen senki ,senkit ezen az oldalon.Ne haragudjon ha vik magára vette ezeket,de már nem tom kinek írtam azt...,valószínűleg az tudja h neik ment,nem tom.Itt már nem is az én kapcsolatomról van szó,azt kitaláltam,hogyan oldom meg,hanem az apa érdekeit is figyelembe kéne venni,biztosan van jogi úton vmi megoldás én erre keresném a választ.
2010. nov. 1. 11:55
 56/83 A kérdező kommentje:
Tegnap 14:32 és 74%-os válaszolónak írtam a megjegyzésem.Bocs a többinek.
2010. nov. 1. 12:00
 57/83 anonim ***** válasza:
46%
Te még mindig csak ugyanazokat az érveket hajtogatod, és írtunk ide páran véleményt, amiket viszont maximum leszóltál. El kellene fogadnod, hogy a többség nem ért veled egyet. Hiába ismételgeted az érveidet, nem fogják az emberek elfogadni.
2010. nov. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/83 anonim ***** válasza:
10%

Tegnapelőtti 15:39-es kommentedért:


Köszönjük bejelentésed. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést.


(mellékesen: remélem, a környékbeli Gyámügynek feltűnik, hogy micsoda mocskos szájú trampli nevel 2 gyereket...)

2010. nov. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/83 anonim ***** válasza:

Azt kellene megértened, hogy a törvény a GYEREKET védi. Nem az anyát, nem az apát, nem valamelyikük új kapcsolatát, nem a "jövevény" gyerekeket: CSAK KIZÁRÓLAG A KAPCSOLATBÓL SZÜLETETT GYEREKEKÉT.

Annak idején a bíró hozott egy ítéletet:ha nem tetszik, lehet fellebbezni. DE ha a körülményekben nem történt jelentős változás, lásd nincs új KÖZÖS gyermeketek, a tartásra ítélt - nálatok a párod - jövedelme nem csökkent jelentősen az elmúlt időszakban (1 éves átlagjövedelmet néznek) akkor esély nincs arra, hogy a gyermektartásdíjat csökkentsék.

A törvényt nem érdekli az, hogy a te gyerekeidnek jut e új ruhára: azt nem a párodnak kell finanszíroznia, hanem neked. Mellesleg a 2 gyermekedre kell hogy járjon egyrészt árvaellátás, miután azt írod, hogy az édesapjuk meghalt, ami minimum 28.500.-/fő valamint családipótlék, ami a mozgássérült gyermekedre 23.300.-, az egészségesre pedig minimum 13.700.- Vagyis alapjáraton kapsz 94.000.- forintot a gyerekekre. Vagy van munkád, vagy nincs, ezt nem tudom, ha van akkor a jövedelmed nyilván jóval több, ha nincs, akkor minimum kapsz rendelkezésre állási támogatást, ápolási díjat, vagy valamit. Ebből el kell hogy tudd tartani magatokat.

Azt írtad, a párod ad 65.000.- forintot havonta. Ha nem élne veletek se lenne kevesebb az alap kiadásod, max picit csökkenne a víz, esetleg a villanyszámla. A fűtésen pl semmit nem változtatna.

Nehogy azt mondd már, hogy éhhalál szélén állsz, mert igen nevetséges. 65.000.- forintból kell hogy fussa a párodnak az élelmiszerre-merthogy ezt felhánytorgattad neki- és szerintem még a mosószert, a mosáshoz használt villanyt, a főzéshez szükséges energiát is fedezi.

Nehogymár te döntsd el, egy "jöttment" (elnézést a kifejezésért) ,akit bármikor lecserélhet egy másik nőre, hogy a volt feleség eladja e a házat, vagy sem. Ehhez neked aztán végképp semmi közöd.Szép is lenne, ha ez rajtad múlna.

Azon is elgondolkodhatnál, hogy milyen anya vagy te, ha a másik gyerekétől sajnálod azt, ami neki jár. "Köcsög volt feleség, rinyál"-ezzel magadat minősítetted és hidd el, nem pozitívan, sőt...

"Szerintetek ez nem megalázó??" Igen, az, megalázó a párodnak, hogy ilyen vagy, anyagias, egoista "csaj", mert nőnek nem neveznélek ilyen hozzáállással, anyának meg végképp nem.

"Hogyan kezeljem ezt?"Két lehetőség van: Végiggondolod ép ésszel, hogy mennyire nincs igazad és élsz tovább a pároddal. VAGY Befejezed a kapcsolatot és élsz tovább a gyerekeiddel magányosan és onnantól még véletlenül sem kell törődnöd senki mással, magadon kívül.

2010. nov. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 anonim ***** válasza:
80%
Ha a párod nem akar ellene tenni semmit, akkor te a földhöz is verheted magad. Ha a párodnak nem kínos, hogy te tartod el, s inkább fizeti azt is amit nem kellene, akkor ez van. Ezt a békát le kell nyelni. Nem itt kell nekünk ezt a kérdést föltenni, hanem otthon a párodnak. Neked kell megértetni vele, hogy ez a helyzet nem tartható fenn részetekről sokáig.
2010. nov. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!