Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromat teljesen ellehetetle...

A páromat teljesen ellehetetleníti a volt feleség, nekünk meg már nincs mit enni. Ő nemtesz ellene semmit. Mit csináljak? Hogy reagáljak erre? Kérem segítsenek ebben!

Figyelt kérdés
3 gyerek utám fizet gyermektartást azaz 50%-ot.A lakáshitel felét is fizeti kb 52 e ft,és még van egy csomó hozott kölcsöne.A köcsög volt feleség csak így volt hajlandó elvállni ha ezekbe belemegy a volt férj,aki jelenleg a párom.Már 2 éve együtt élünk és csak az adósságaira keres,nekem 2 gyermekem van az édesapjuk nem él,ráadásul mosgássérült az egyik gyermekem.Az én jövedelmeimből élünk.Az meg ilyen körülmények között egyenlő a nullával.A volt feleség állandóan a gyerekeire hivatkozva rinyál még több pénzért.A gyerekek meg hétvégente csengetnek ahol lakunk h adjon az apjuknekik pénzt bulizni.Az apjuk ha nem tud adni még neki van lelkiismeret furdallása,amit én nézzek végig.Ha tud adni valamennyit akkor másnap tőlem kér.Megalázó nekem.Velünk van én mosok főzök rá és oda fizet.Nagyon rendes ember csak nem tud olyan döntést hozni ami mindenkinek jó azaz egynlően jó,persze a jogi dolgok betartásával.A lakásukon annyi tartozás van h nem lehet eladniuk.kb 11 millió.Hogyan lehetne neki ebből kiszállni vigye a bank a házat és menjenek albérletbe?Az biztos h neki nem lenne köteles fizetnie a ház felét.Amit azza magyaráz h akkor a gyerekeit tegye ki az utcára?Mi lenne erre a megoldás?Nem szeretnénk őt elveszíteni,de ez a sok nehézség már felemészti az idegeimet.Ráadásul a volt feleség arra teszi fel az életét h minket tönkre tegyen.Ő él öltözködik stb és nem nélkülöz mint mi.Jogilag mi lenne a megoldás egy hiteles házzal kapcsolatban?A gyermektartást azt megértem.Félelsosem lesz nyugtunk,met az ikrei most érettségiznek és tovább tanulnak jön a következő felyezet.A volt feleség továbbra is követelőzni fog.Most kb 200-210 e ft-ot kap a volt család.Nekünk 65-e ft-ot tud adni.Szerintetek ez nem megalázó??Hogyan kezeljem ezt?Kérem segítsenek,nagyon el vagyok keseredve!!!!
2010. okt. 29. 14:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 anonim ***** válasza:
30%

Ezt a fejenként 15.000 Ft-ot mégis honnan vettétek?

Nehogy már a férfi a saját gyerekei rovására tartsa el az új felesége két gyerekét! Miért ne kérhetnének azok a gyerekek pénzt bulizásra a saját apjuktól? Attól, hogy a szüleik elváltak, és az apjuk újranősült, még az apjuk marad. Úgy látom, a kérdező nagyon szeretné rátenni a kezét a férje teljes keresetére, de nem igazán fog neki összejönni...

2010. okt. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/83 anonim ***** válasza:
38%

De szeretem az ilyen nőket, akik a másik volt feleségét köcsögnek és hasonlónak állítják be...Akkor nem volt az, amikor együtt voltak? A gyerekeiről köteles gondoskodni-ahogy te is a sajátjaidról. Ja, hogy az lenne a kellemesebb, ha a saját gyerekeire nagy ívben tenne, a tieidre költené minden fillérjét? Hogy jön ide hogy mozgássérült az egyik gyereked? Nagyon sajnálom, de semmi köze az egészhez. Nincs bíróság, ami figylembe venne idegen gyerekeket lyen ügyben.

Evidens, hogy a lakáshitel felét törleszti, hiszen együtt vették fel.

Te mosol főzöl rá? Nem arról szól egy kapcsolat, hogy a másikról gondoskodunk, ahogy tudunk? Elég szégyen, ha te ezt felhánytorgatod. Ha kicsi esze is lenne a párodnak, odébb állna egy ilyen nőtől.

2010. okt. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/83 anonim ***** válasza:
46%
Idézlek: "Nekünk 65-e ft-ot tud adni." Nekem ez azt jelenti, hogy nektek ad annyit. Olvasd el a kérdésed magyarázatát, az idézet onnan van. Ja, és hogy mi lenne vele, ha ti nem lennétek? Még mindig a feleségével és a három gyermekével élne. Lehet, hogy éretlen vagyok, de soha nem kezdenék három gyermekes férfival.
2010. okt. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/83 anonim ***** válasza:
16%
Ha te lennél a volt feleség helyéban, akkor te is köcsög lennél? Azért, mert a gyerekeit nézi? Mi az hogy nem kellene fizetnie a kölcsönt? Ha felvették, vissza is kell fizetniük.
2010. okt. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/83 A kérdező kommentje:
Még mindi g nem értitek a 3 gyerekre 200-e ft-ot ad az apjuk és még 50 e-ft-ot fizet a lakás kölcsönbe,aminek az élvezeti joga a gyerekeken van.Tehát neki nincs semmije.A gyermekeimre neki nem kell adnia semmit,de ha már a beteg gyerekem hoztad fel akkor miért én veszem neki a cigit is??Mert szeretem és segítem,de menjen az én gyerekeim kárára az volt családja jóléte.
2010. okt. 29. 14:36
 16/83 A kérdező kommentje:
ne haragudj de ha nem ismered a körülményeket akkor ne írj hülyeségeket ,ugyanis már rég elvállt,mikor mi összejöttünk.
2010. okt. 29. 14:38
 17/83 anonim ***** válasza:
32%

Matekból nem voltam valami jó, úgyhogy javíts ki, ha tévedek: Tehát a 3 gyerekre 200e forintot fizet, ami a fizetése 50%-a-te írtad, hogy annyi. Namármost ebből egyenesen következik, hogy ha 50% az 200e, akkor a fizetése az ugye 400e. Tehát, 200 marad neki. Amiből ha levonod az 50e lakáshitelt, még mindig 150e marad, nem 65...

Legalább gondold át, hogy mit hazudozol össze vissza

2010. okt. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/83 anonim ***** válasza:
44%
Ezek a dolgok nincsenek jogilag elrendezve. A párod elmenekült, otthagyott mindent, fizet lelkiismerete szerint, de ezt jogilag kell rendezni, közös megegyezéssel. A ház fele az övé - feltételezem, de nem lakik benne, viszont fizeti a törlesztést? Akkor egyezkednie kellene a feleséggel. Én ügyvéd tanácsát kérném.
2010. okt. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/83 A kérdező kommentje:

kedves 14:36-os a lakáskölcsön és a gyermektartás közül csak egyet köteles fizetni jogilag.

A 65 e ft-ot tényleg nekem adja,de a pozíciójánál fogva sokat utazik és a benzin pénzt és a cigarettáját sem fedezi,sőt az volt autóját viszi a napokban a ban és az én autómat adom neki,mit tudnék én már rajta segíteni?De ő tudna magán ha az házuk eladódna és ott is kevesebb lenne ezáltal a kiadásuk és nem nekem kéne segíteni őt anyagilag a két gyermekem rovására.Ezt nem felhántorgatásként írom, szívesen teszem,de ezt sem csinálná más.Ja : az adósságai folyamatosan derülnek ki.Én nem úgy ismerkedtem, hogy mutatsd a bankszámládat.

2010. okt. 29. 14:44
 20/83 anonim ***** válasza:
88%
Bocsáss meg, de köteles a gyermektartás ÉS a lakáskölcsönt IS fizetni jogilag. Kivéve azt az esetet, ha a gyermektartás díj fejében lemond a lakás/ház ráeső részéről. Akkor egyiket sem kell fizetnie. Bocs...
2010. okt. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!