Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromat teljesen ellehetetle...

A páromat teljesen ellehetetleníti a volt feleség, nekünk meg már nincs mit enni. Ő nemtesz ellene semmit. Mit csináljak? Hogy reagáljak erre? Kérem segítsenek ebben!

Figyelt kérdés
3 gyerek utám fizet gyermektartást azaz 50%-ot.A lakáshitel felét is fizeti kb 52 e ft,és még van egy csomó hozott kölcsöne.A köcsög volt feleség csak így volt hajlandó elvállni ha ezekbe belemegy a volt férj,aki jelenleg a párom.Már 2 éve együtt élünk és csak az adósságaira keres,nekem 2 gyermekem van az édesapjuk nem él,ráadásul mosgássérült az egyik gyermekem.Az én jövedelmeimből élünk.Az meg ilyen körülmények között egyenlő a nullával.A volt feleség állandóan a gyerekeire hivatkozva rinyál még több pénzért.A gyerekek meg hétvégente csengetnek ahol lakunk h adjon az apjuknekik pénzt bulizni.Az apjuk ha nem tud adni még neki van lelkiismeret furdallása,amit én nézzek végig.Ha tud adni valamennyit akkor másnap tőlem kér.Megalázó nekem.Velünk van én mosok főzök rá és oda fizet.Nagyon rendes ember csak nem tud olyan döntést hozni ami mindenkinek jó azaz egynlően jó,persze a jogi dolgok betartásával.A lakásukon annyi tartozás van h nem lehet eladniuk.kb 11 millió.Hogyan lehetne neki ebből kiszállni vigye a bank a házat és menjenek albérletbe?Az biztos h neki nem lenne köteles fizetnie a ház felét.Amit azza magyaráz h akkor a gyerekeit tegye ki az utcára?Mi lenne erre a megoldás?Nem szeretnénk őt elveszíteni,de ez a sok nehézség már felemészti az idegeimet.Ráadásul a volt feleség arra teszi fel az életét h minket tönkre tegyen.Ő él öltözködik stb és nem nélkülöz mint mi.Jogilag mi lenne a megoldás egy hiteles házzal kapcsolatban?A gyermektartást azt megértem.Félelsosem lesz nyugtunk,met az ikrei most érettségiznek és tovább tanulnak jön a következő felyezet.A volt feleség továbbra is követelőzni fog.Most kb 200-210 e ft-ot kap a volt család.Nekünk 65-e ft-ot tud adni.Szerintetek ez nem megalázó??Hogyan kezeljem ezt?Kérem segítsenek,nagyon el vagyok keseredve!!!!
2010. okt. 29. 14:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 anonim ***** válasza:
huhh... azért az utolsó előtti szerintem kicsit túl szigorú volt. Én vagyok az egyik 74%-os, aki erősen bírálta a kérdezőt... UGYANAKKOR, TÉMÁTÓL FÜGGETLENÜL meg kell érteni, hogy anyagilag nehéz neki. Egy mozgássérült gyerek okozhat jelentősebb több kiadást, munkahelyi válságot, akármit... nagyon nem lehet könnyű neki. Az már más kérdés, hogy ennek semmi köze a témához. És az is más kérdés, hogy nem tud tenni semmit, ahogy érez a helyzet iránt, az nem feltétlenül helyes. De azért ne már mi döntsük el, hogy neki mennyi pénzre van szüksége egy hónapban :( Bocsi, csak ez kicsit pofán vágott (még engem is).
2010. nov. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 anonim ***** válasza:
82%

Arra próbáltam utalni, hogy annak, hogy a kérdezőnek mozgássérült a gyereke, illetve hogy egyáltalán van neki, nem tartozik ide. Róluk nem a jelenlegi párjának kell gondoskodnia. Annak a férfinek a saját gyerekeivel kell törődni. Hidd el, hogy nincs anya, bíró, épeszű ember, aki a saját gyermek hátrányára döntene.

Ha a kérdezőt annyira zavarja ez a dolog, arra van mégegy megoldás az általam felsoroltakon kívül: Ha a párja örökbefogadja a kérdező gyermekeit, akkor a saját gyermekek száma növekszik-merthogy az örökbefogadott gyermek sajátnak számít-így a gyermektartásdíjat a bíróság köteles csökkenteni. Ezt kérni kell. Ebben az esetben viszont az árvasági ellátás már nem fog járni.

2010. nov. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 A kérdező kommentje:
14.02 Neked van eszed?Szó sem volt arról,hogy a gyerektartás én azt szeretném.hogy kevesebb legyen!!!Nézd vissza a kommentjeimet.Arról van szó h a párom tele van tartozással és hidd el már megérdeklődtük h a házuk ő felét nem kellene neki fizetnie,de engem ez sem érdekel már,Én a gyermekeimet el tudom tartani azt h kb mennyi jövdelmem van nekem azt jól láttad kb annyi,ezzel nincs is gond,csak a párom,(ha nem lenne a párom) nélkülünk nem menne semmire mert adóssága is van a házon kívül,ezeket a kérdéseket nem is magam miatt tettem fel lényegében.Én kitartok mellett nem erről van szó,te biztos nem vállaltad volna be ezt a kapcsolatot???Akkor ki a pénzéhes???Te magad sem érted hogy miket írkálsz ki.Gyámügyisek??Könyörgöm minden orvossal jó a kapcsolatom, a gyermekem miatt ugyanis sokat mozgunk körükben, szóval alá tudják támasztani és az ismerőseim is ,hogy amit én megteszek a gyermekeimért az több mint egy átlag anya megtenne.Nem tudsz te semmit!Köcsög volt feleség?Te soha nem mondtál egy csúnya szót sem?Ez még nem is minősítés!A türelmem igen nagy,de el is tud fogyni,te olyan tökéletes vagy?A párom dolgaiba sem szólok bele,ha állandóan csesztettem volna akkor lehet h nem igy ragaszkodna hozzám.Nem baj?Én az ő érdekeit szeretném képviselni,mert egy elvált férfi sem járt még így anyagilag mint ő,szóval a jogi oldalát nézve igenis szakember javaslatára van megoldás.Alapból nem köteles gyermektartást is fizetni meg a ház felét és még csak be sem mehet.Te biztosan ha a volt feleség helyében lennél, még a ruhát is levennéd róla!Semmi ingóságot sem hozott el ,nekem nem is kéne semmi,főleg ami onnan származik,mielőtt még meggyanúsítanál,hogy a gyermekeimnek kell.Nekünk nem kell semmi!Az ő döntése mit csinál,en sosem befolyásoltam,de gondolj bele,mi lenne ha te lennél az ő helyében?Ja:csak a gyenge felfogásod miatt:65e ft-ot adott,de ebből van szív gyógyszere,utiköltségre kiadása stb.te komolyan gondolod h a 65e ft-ot magamra v a gyermekeimre költöm????Jól vagy?Beszűkült látókörű vagy aki csak az egyik oldalt nézi,pedig ember a férfi is a nő is azaz ahhoz hogy tudjon fizetni oda mindent rendesen dolgozni is kell,ahhoz h tudj teljesíteni élni is kell kaja stb,most soroljam??Ha háziasszony vagy akkor tudnod kell.Itt ne engem minősíts megkérlek rá szépen,mert itt NEM RÓLAM VAN SZÓ!!!
2010. nov. 2. 17:51
 64/83 A kérdező kommentje:
16:53 értékelem a hozzászólásod,legalább te már az én helyzetemre is tekintettel vagy,de persze a mozgássérült gyermekem más téma,ő az életem és nem szenved hiányt semmiben és a másik gyermekem sem.A kérdéseim nem magam mellet szóltak, erre most is emlékeztetnélek.Hogy kezeljem ezt??Higyjétek el nehéz,de türelem rózsát terem!
2010. nov. 2. 17:57
 65/83 A kérdező kommentje:
Kedves hozzászólók!Miért van az,hogy ugyanezt a kérdést úgy tettem fel egy másik témakörben,hogy az apa nem a párom,hanem a" fiam,akit kisemmizztek"Szóval ott mindenki nekem adott igazat,mert nem lehet egy embert azért bármi áron ellehetleníteni.Képzeljétek kedves-okos hozzászólók,hogy jogi hallgatók is hozzászóltak ott,akik számos olyan dolgot soroltak fel amit az apának meg lehet lépnie.És,hogy nem kell neki a házat fizetni,ha lemond a részéről stb.Innentől kezdve ez engem nem is érdekel,csakhogy tudják az "okosak" akik gúnyos megjegyzéseket tettek rám.Egész egyszerűen az illetők arra asszociáltak,hogy én miattam történt a válás(nem így történt)és nekem kell a pénz és hogy én vagyok egy kis ribi aki szeretné ha nem az apa gyerekeire menne a gyermektartás,hanem az enyéimre.Aki ezt feltételezni is merte az egy beszűkült látókörű rosszindulatú egyén,aki alapból elítélte a kérdést is.Egyszóval nem volt igazatok egyáltalán.A gyermektartáson kívül, ami 3 gyerek esetén 50% mást nem lehet követelni,ha az apa megélhetését is veszélyezteti.Már bocs!
2010. nov. 2. 22:18
 66/83 anonim válasza:
74%

Hát akkor fogadd meg ügyvédednek azt az okosat, aki azt mondta, hogy a gyerektartáson kívül mást nem kell fizetnie. Ugyanis ha közösen vették fel a kölcsönt, akkor azt közösen kell visszafizetni. Lemondani a házrészről lemondhat-teljesen mindegy a kölcsön visszafizetésénél nem oszt, nem szoroz, neki kell továbbra is fizetnie a rá eső részt. Kivéve akkor, ha -mint azt korábban is írták neked- a házrészről a gyermektartásdíj fejében mond le.

Amit én nem értek az az,hogy mit vered itt magad, hiszen a párod egyértelműen nem tervez semmi ilyesmit, neki fontosabbak a gyerekei mint te és a te gyerekeid.Ezt kellene megértened és nem szidni azt, aki nem ért veled egyet és nem szapulja a volt feleséget.

2010. nov. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 A kérdező kommentje:
08:44 Kívánom,hogy téged is kisemmizzenek,és meglátod egyből másként válaszolnál erre a kérdésre.Biztosan te is keresnéd a kiutat.De a volt feleség ezt még nem említettem mi a francból iszik és cigizik állandóan?Asszonytartás is bele van kalkulálva?Nem ismered az aprócska részleteket, persze akkor egy könyvet kéne írnom.Lényeg a lényeg a párom azt fizet,amit akar ,de jó lenne ha valaki megvizsgálná az ottani körülményeket is.Már nem érdekel tovább ez a téma,mert meddő vita az egész.Ez nem megfutamodás, csupán csak annyi,hogy én megélek akkor is ha a párom nem lenne,szóval engem ez a kérdés már miatta sem érdekel.A volt feleséget (a körülményeket és az aprócska részleteket is ismervén)továbbra is egy senkinek tartom.Örülj,hogy nem ismered,ja és nem azért mert ő a volt feleség.
2010. nov. 3. 11:52
 68/83 anonim ***** válasza:
78%
Ha ennyire rosszul járt a párod ezzel a válással, miért nem lép valamit? Miért nem fordul a bírósághoz? Ha szó nélkül fizeti ezeket, akkor mit vársz, ezeket neki kellene végiggondolni, elintézni. Ha nem tett eddig semmit ezek ellen, akkor nem is akar szerintem.
2010. nov. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/83 A kérdező kommentje:
ebben igazad van nem tesz ellene semmit, mert inkább több munkát vállal,hogy több legyen a pénze,amiből az a baj hogy többet is vonnak.Ördögi kör,de ha többet dolgozik kevesebbet van veleem (az új kapcsolatával) ez azt jelenti,hogy a v feleségnek ez a válás tiszta üzlet volt,az biztos,azaz mellettem van a volt férje és az én odaadó jellemem mellett ő aratja le a babérokat.Már nem is érdekel.Csak az zavar h idegileg a párom a túlhajszával tönkreteszi magát, egyre ingerültebb egyre fáradtabb,az biztos hogy a legjobb apa ,de magára nem gondol.De ő sem robot ezt csak akkor fogj belátni,ha már nem fogja bírni a hajtást és nem tud annyit kitermelni,amennyi a kiadása, csak akkor tér majd észhez,ezzel én nem tudok mit tenni.Sztem a saját kárán fog rájönni,hogy illene változtatni a dolgokon,azaz,amit tanácsoltak is,hogy a ház felét ne fizesse és mondjon is le róla.Ekkor a volt feleségnek is el kellene adnia a házat,merthogy úgy gondolom neki is nőnének a kiadásai,mert neki kell fizetni a ház kölcsönét egyedül.Neki is jobb lenne egy kisebb ház így az ő költségei is kevesebb lenne,amire a nő nem jön rá,vagyis neki egy ez taktika,hogy kicsinálja ezt a kapcsolatot.Meg is ígérte nekünk.Szóval én sajnálom az elvált férfiak egy részét, akik ilyen cipőben járnak.Nem tehetek mást behódolok a párom döntésének,egyszer úgy is észbe kap,ha meg bírja a melót akkor csinálja.Ez van.Egyszer az ő gyerekei is felnőnek 20 és 18 évesek.Majd akkor lesz bajban a volt feleség,akkor nem élhet majd nagy lábon.Ugyanis asszonytartás nincs,ha volna azt is követelné.
2010. nov. 3. 17:35
 70/83 anonim ***** válasza:
Te még mindig nem érted. Ha le is mondd a házrészéről, a hitelt továbbra is fizetnie kell...
2010. nov. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!