Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromat teljesen ellehetetle...

A páromat teljesen ellehetetleníti a volt feleség, nekünk meg már nincs mit enni. Ő nemtesz ellene semmit. Mit csináljak? Hogy reagáljak erre? Kérem segítsenek ebben!

Figyelt kérdés
3 gyerek utám fizet gyermektartást azaz 50%-ot.A lakáshitel felét is fizeti kb 52 e ft,és még van egy csomó hozott kölcsöne.A köcsög volt feleség csak így volt hajlandó elvállni ha ezekbe belemegy a volt férj,aki jelenleg a párom.Már 2 éve együtt élünk és csak az adósságaira keres,nekem 2 gyermekem van az édesapjuk nem él,ráadásul mosgássérült az egyik gyermekem.Az én jövedelmeimből élünk.Az meg ilyen körülmények között egyenlő a nullával.A volt feleség állandóan a gyerekeire hivatkozva rinyál még több pénzért.A gyerekek meg hétvégente csengetnek ahol lakunk h adjon az apjuknekik pénzt bulizni.Az apjuk ha nem tud adni még neki van lelkiismeret furdallása,amit én nézzek végig.Ha tud adni valamennyit akkor másnap tőlem kér.Megalázó nekem.Velünk van én mosok főzök rá és oda fizet.Nagyon rendes ember csak nem tud olyan döntést hozni ami mindenkinek jó azaz egynlően jó,persze a jogi dolgok betartásával.A lakásukon annyi tartozás van h nem lehet eladniuk.kb 11 millió.Hogyan lehetne neki ebből kiszállni vigye a bank a házat és menjenek albérletbe?Az biztos h neki nem lenne köteles fizetnie a ház felét.Amit azza magyaráz h akkor a gyerekeit tegye ki az utcára?Mi lenne erre a megoldás?Nem szeretnénk őt elveszíteni,de ez a sok nehézség már felemészti az idegeimet.Ráadásul a volt feleség arra teszi fel az életét h minket tönkre tegyen.Ő él öltözködik stb és nem nélkülöz mint mi.Jogilag mi lenne a megoldás egy hiteles házzal kapcsolatban?A gyermektartást azt megértem.Félelsosem lesz nyugtunk,met az ikrei most érettségiznek és tovább tanulnak jön a következő felyezet.A volt feleség továbbra is követelőzni fog.Most kb 200-210 e ft-ot kap a volt család.Nekünk 65-e ft-ot tud adni.Szerintetek ez nem megalázó??Hogyan kezeljem ezt?Kérem segítsenek,nagyon el vagyok keseredve!!!!
2010. okt. 29. 14:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 anonim ***** válasza:
90%
Látom, a nem téged pátyolgató válaszolókat lelkesen pontozod és bunkózod le... Igen, igazad van, mindenki hülye bunkó, csak te vagy helikopter.
2010. okt. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/83 anonim ***** válasza:
89%

én a 17.02-es vagyok

azért jöttél ide, hogy lelkes hajbókolókat találj, akikkel szídhatjátok az exfeleséget, vagy tanácsért jöttél.

Többünk tanácsa volt, hogy lépj ki ebből, mert ez jól már nem sülhet el. Ha nem kell a kívülállók tanácsa, akkor mit szeretnél?

Neked kéne eldöntened, hogy mit vársz egy férfitól, egy nevelőapától és egyáltalán egy kapcsolattól. Ha azt várod, hogy veletek legyen, be tudjon neked segíteni anyagiakban, akkor nem ő a megfelelő férfi. Ezt látnod kell. És ez független a nej viselkedésétől... ha a jelenlegi anyagi dolgokat bírósági határozat mondja ki (gyerektartás, hitel 50% stb), akkor ezen változtatni nem tudsz, és nem is a feleség hibája. A gyerekeknek joguk van pénzt kérni az apjuktól,ezt is többen megjegyezték itt már. Ha ez nem tetszik, NEM TUDSZ MÁST CSINÁLNI, mint kihátrálni.

Arról nem is beszélve, hogy a gyerekeid megérdemelnék, hogy őket lásd el anyagilag (normális étel, iskola költségei, külön órák, sport, ruhák, játékok, művelődés, megtakarítás részükre és még sorolhatnám) és ne a férfit. Jelenleg ez a férfi (mivel anyagilag te támogatod őt) elveszi a pénzt a gyerekeidtől. Szerinted ez korrekt a gyerekeiddel szemben?

"anya elmehetek nyelvet tanulni/korcsolyázni/moziba/vehetek pár új ruhát stb?"

"Nem, mert nincs pénz"

"Hogyhogy?"

"Nevelőapád hiteljét fizettem ki belőle"

" és akkor én hogy fogok egyről a kettőre jutni?"

"kérdezd az exnőjét"

"miközöm neki énhozzá?"

"..."

Ez a párbeszéd nevetséges és szomorú lenne, nem?

2010. okt. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/83 A kérdező kommentje:
17:04Pátyolgatást nem várok, attól sokkal erősebb vagyok ,de lehetetlen ez a helyzet az tény,ugyanis a v férj(a párom)nem mehet be a saját házába,mert ugyanis a felét fizeti és a fia érettségie után szervezett ebédre sem engedték be,mondván h otthagyta őket.Ez szerinted korrekt,a pénzért meg nyújtják a kezüket.Az anyjuk befolyása alatt állnak állandóan, ahol mi élünk együtt(két utcával lejjebb)nem jőhetnek, nem tarthatják azapjukkal a kapcsolatot és nem fogadhatják el az ő élete lépését.Könyörgöm ,más is elvállt már és a két volt fél le tud ülni egymással ilyen alkalmakkor legalább.Kéredzem én ha az anyjuknak lenne párjuk azt se fogadják el?Anyagilag a páromra vert mindent a volt feleség.Neki nincs semmije és ő fizesse a ház felét,amibe be sem mehet a gyerektartás oké az illeti őket,azzal nincs gondom,de az egyéb kölcsönei mellett ha nem tud még zsebpénzt adni,akkor miért ő a szer és miért zsaroja a v feleség a párom, h lehúzlak ahogy tudlak??Szerintetek ez a nő normális???Beteges!Ő bulikba jár öltözködik a 3 gyerek és ő dohányzik a gyerekek is buliznak és az anyjuk is iszik .Ez szerintetek mi pénz?Ezt finanszírozza az apa???Hát jó h ilyen képlettel nincs jó véleményem a v feleségről.A párom már mindenről lemondott,nem járunk sehová mert nincs rá pénz.Itt régen nem csak a gyermektartásról van szó.Az apjuknak ez szerintetek nem megalázó, hogy csak akkor kell,ha kell a pénze?Ez nem szeretet.Csak az a baj, h ő ezt nem veszi észre.Persze a lelkiismeretére hivatkozik.
2010. okt. 30. 19:18
 44/83 A kérdező kommentje:
Ja: tanácsoljátok ,h hagyjam ott.Számomra emberileg ő a tökéletes pár tele nehézségekkel,ebben a helyzetben nem hagyhatom magára,most azért dobjam,h nem rendezett a volt élete.Ez volna a legyjobb megoldás,de akkor hol van a szeretet?Szerintem ezen csak a párom tudna válltoztatni a mi életünk nem halad egyről a kettőre,nem maradhatunk az édesanyámnál örökre ő is vállalt egy új életet.Jelenleg albérletre se futná, annyi pénzből amit nekünk tud adni,itt nem a jólétről van szó hanem a megélhetésről,de együtt.Ti mit tennétek HELYÉBEN?
2010. okt. 30. 19:27
 45/83 A kérdező kommentje:
Még vmi:akik elválltak legyen az nő v férfi,sohasem kezdhet új életet??Nincs joga válltoztatni,muszály csak a múltat fizetni és a jövőt meg el sem lehet kezdeni?Csak kell az elvállt jelen esetben a férfinek is élnie vmiből,az ő életét el lehet lehetetleníteni az ő élete az nem baj ha veszélyeztetve van anyagilag?A kisemmizés az semmi,nem kell rá figyelni?20 évet dolgozott a 0-ért?A hajléktalanok egy része is ilyen szitukból adódik,nem csak a felelőtlen életmódból adódóan.Szegény volt férjek!!!(ha ez így normális) egyesek szerint.
2010. okt. 30. 20:16
 46/83 anonim ***** válasza:
84%
Nekem bejön egy férfi, de tudom, h van egy gyereke, akit nem is akart és a gyerek anyja követelőzik a gyerektartáson felül és a gyerek úgyszintén.A férfi semmire sem mond nemet, mindent megad amit kérnek, követelnek és ez engem elriaszt.Megértem, h a gyereke és szereti, de úgy érzem, h nem bírnám ezt tolerálni, ezért inkább el sem kezdem.Szóval vhol megértelek, de neked is meg kell értened a párodat, ez az ő keresztje.
2010. okt. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/83 anonim ***** válasza:
78%
A házasság egy életre szóló eskü. Ígéret.Hogy mindig(!), jóban-rosszban, egészségben-betegségben... amíg a halál el nem választ. Nem arról szól, hogy amíg nekem megéri, amig más nőbe/ffiba bele nem szeretek, amíg úgy viselkedsz, ahogy én várom. Ha gyerek is van, akkor az a pillanat, amikor a pár úgy dönt, hogy megtartják, egy még erősebb ígéret, hogy mindenekfelett segítik egymást a gyerek felnevelésében. Ezt a két ígéretet tette a párod (többször is) egy másik nőnek. A házasság nem csak jog, hanem kötelesség is (bár ezt ma már nem értik az emberek). Ma már az emberek új életet kezdhetnek... de annak a súlyát és következményét, hogy egy másik embernek tettek ilyen ígéreteket és a másik ember ez alapján rendezte be az életét (jogban ezt úgy hívják, hogy "jóhiszeműen szerzett és gyakorolt jog", és szent és sérthetetlen), éreznie és viselnie kell. Erről szól most ez az egész. Megértem, hogy az exfeleség szörnyen viselkedik, megértem, hogy sok pénzeteket elviszi. De akkor is csak azt lehet mondani, hogyha ők ketten ezt nem tudják maguk között rendezni, akkor te nem tehetsz semmit. Ők tették az ígéretet, ők viselik a terhét. Te annyit tehetsz, hogy eldöntöd, hogy belépsz-e ebbe a dologba szenvedő félként A GYEREKEIDDEL vagy sem. Szeretet... tudod az is szeretet, ha valaki nem engedi, hogy ilyen helyzetbe kerüljön a szerelme, mint te. Én nem engedném! Előbb rendezném az életem, s utána kérném azt az új féltől, hogy éljünk együtt. Ez a férfi... épp olyan felelőtlen veled,mint azzal a nővel... a feleségét is áltatta az ígéretével és tetteivel (hisz végül ott hagyta, mellékes, hogy miért), és téged is, mert nem tud férfiként jelen lenni a kapcsolatotokban, és igen súlyos gondot okoz neked. És tudod, az is szeretet, hogy a gyerekeimet nem rángatom az éhezés szélére azért, mert egy nem odaillő, problémás kapcsolatot viszek a házba. Ezért ne azzal foglalkozz, hogy miként állítsd le az exfeleséget, mert neked ahhoz nincs közöd... azt döntsd el, hogy mellette akarsz lenni (akár a gyerekeid kárára) - és akkor törődj ebbe bele, vagy lépj ki ebből.
2010. okt. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/83 anonim ***** válasza:

Gyanítom, a kérdezőt nem hagyták még el egyszer sem szemét és aljas módon... Lehet, neki sem lenne többé kedve bájvigyorogni a pasira. Az, hogy a gyerekek a saját maguk részére pénztrnek az apától, egy dolog, egy másik, hogy a nő viszont nem akar vele kapcsoaltot tartani.


Akármennyire kényszeresen próbálod megutáltatni mindenkivel a volt feleséget, kérdező, magadat meg szentként beállítani, én még mindig nem látok semmi kivetnivalót a nő viselkedésében.

2010. okt. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/83 anonim ***** válasza:
Szerintem túl nagy lábon él a párod. Ha tényleg olyan sok a kiadás, le kell belőlük faragni. A cigaretta, amit említettél és a 85 000 ft-os autórészlet összesen havi 100 000 ft körül van. Lehet olcsóbb autóval is járni. Két gyermeket neveltem egyedül válásom után, amikor megismertem a jelenlegi páromat. Soha nem vártam el, hogy a gyerekeimet Ő tartsa el, tudom, hogy az azén kötelességem, még akkor is, ha két helyen kell dolgozni. Meg lehet beszélni és meg is kell mindent a volt házastárssal, ez mindenki, de főleg a gyermekek érdeke. Iszonyú ellenszenvet érzek a volt feleség irányába a részedről. Még azt is el tudom képzelni, hogy te hergeled a párodat a volt asszon ellen. Le kell ülniük - NEKIK és nem NEKED- megbeszélni a dolgokat, de ha valaki otthagyja a három gyerekét és a feleségét, az a következményeket is viselje legalább addig, míg nagykorúak nem lesznek. A baj az, hogy köztetek mindig problémát fog okozni a felmerült helyzet, ez lelkileg is megterhelő mindenkinek. De belegondoltál - e valaha is a másik fél és a gyermekek helyzetébe???
2010. okt. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/83 A kérdező kommentje:
a kocsit nem is használja mert tankoni sem tud bele.Azt az egyet hozhata el csak a házasságából,azt a nincsből nem tudta fizetni, viszi a bank.Ő nagy lábon él?Nem maradt semmije.A v feleség ugyanolyan körülmények között él ,mindent oda fizet a párom, annyi h nem ott él, tehát a én segítem őt,pedig már ezt annyiszor leírtam.És ennek ellenére is különbözősms-eket küld hogy adjon még pénzt.Hát én ha elvállnék akkor a gyermektartáson kívül nem kérnék mást, hanem elosztanám a vagyonunkat és kisebb házat vennék, h jobban kijöjjel.Szóval a válás a vf-nek ebben az esetben jó üzlet volt.Akik a környezetemben minden kis aprócska részletet ismernek erről ahelyzetről, hidd el hogy a párom fejét rágják, hogy ezt magával szemben sem teheti meg.NEM MIATTAM!ő TELJESEN EL VAN LEHETETLENÍTVE,HIDD EL.
2010. okt. 31. 12:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!