Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromat teljesen ellehetetle...

A páromat teljesen ellehetetleníti a volt feleség, nekünk meg már nincs mit enni. Ő nemtesz ellene semmit. Mit csináljak? Hogy reagáljak erre? Kérem segítsenek ebben!

Figyelt kérdés
3 gyerek utám fizet gyermektartást azaz 50%-ot.A lakáshitel felét is fizeti kb 52 e ft,és még van egy csomó hozott kölcsöne.A köcsög volt feleség csak így volt hajlandó elvállni ha ezekbe belemegy a volt férj,aki jelenleg a párom.Már 2 éve együtt élünk és csak az adósságaira keres,nekem 2 gyermekem van az édesapjuk nem él,ráadásul mosgássérült az egyik gyermekem.Az én jövedelmeimből élünk.Az meg ilyen körülmények között egyenlő a nullával.A volt feleség állandóan a gyerekeire hivatkozva rinyál még több pénzért.A gyerekek meg hétvégente csengetnek ahol lakunk h adjon az apjuknekik pénzt bulizni.Az apjuk ha nem tud adni még neki van lelkiismeret furdallása,amit én nézzek végig.Ha tud adni valamennyit akkor másnap tőlem kér.Megalázó nekem.Velünk van én mosok főzök rá és oda fizet.Nagyon rendes ember csak nem tud olyan döntést hozni ami mindenkinek jó azaz egynlően jó,persze a jogi dolgok betartásával.A lakásukon annyi tartozás van h nem lehet eladniuk.kb 11 millió.Hogyan lehetne neki ebből kiszállni vigye a bank a házat és menjenek albérletbe?Az biztos h neki nem lenne köteles fizetnie a ház felét.Amit azza magyaráz h akkor a gyerekeit tegye ki az utcára?Mi lenne erre a megoldás?Nem szeretnénk őt elveszíteni,de ez a sok nehézség már felemészti az idegeimet.Ráadásul a volt feleség arra teszi fel az életét h minket tönkre tegyen.Ő él öltözködik stb és nem nélkülöz mint mi.Jogilag mi lenne a megoldás egy hiteles házzal kapcsolatban?A gyermektartást azt megértem.Félelsosem lesz nyugtunk,met az ikrei most érettségiznek és tovább tanulnak jön a következő felyezet.A volt feleség továbbra is követelőzni fog.Most kb 200-210 e ft-ot kap a volt család.Nekünk 65-e ft-ot tud adni.Szerintetek ez nem megalázó??Hogyan kezeljem ezt?Kérem segítsenek,nagyon el vagyok keseredve!!!!
2010. okt. 29. 14:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/83 anonim ***** válasza:
59%
Engem összezavartál. "3 gyerek utám fizet gyermektartást azaz 50%-ot" "Most kb 200-210 e ft-ot kap a volt család.Nekünk 65-e ft-ot tud adni." "fizeti a gyerektartást stb és a kb 65 e ft-ot én pótolom ki h az ő kiadásait fedezze" "albérlet neki kijönne 65 e-ft-ból?" "3 gyerekre 200-e ft-ot ad az apjuk és még 50 e-ft-ot fizet a lakás kölcsönbe,"
2010. okt. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/83 anonim ***** válasza:
44%

Dehogynem értjük, amit mondasz, csak nem értünk egyet. Nagy különbség.

Azt mondod, hogy a pasi fizeti a nejével együtt felvett kölcsön felét (azaz a neje is ugyanannyit bead a kölcsönbe). Emellett egy szép összeget fizet a három gyerek után, akik továbbtanulnak. Hát, ugye az sem két fillér...


Te hangoztatod, hogy a saját gyerekeidet te magad is el tudod tartani, viszont reklamálsz, hogy a pasi mégse fizessen a saját gyerekei után ennyit, hanem inkább neked adja a pénz nagy részét, mert ugye te élsz vele, és te mosol-főzöl rá. Mondod ezt olyan hangnemben, amitől jóérzésű ember a falra mászik, "köcsögözöd" a volt feleséget, aki annyit kér, hogy a pasi fizesse továbbra is a közös hitel felét, és lehetőségekhez mérten gondoskodjon a gyerekekről.


Azt gondolom, hogy a te értékrended irtóra el van csúszva, és nem vagy tisztában azzal, hogy a pasinak a saját gyerekeit kell eltartania, nem a te gyerekeidet, és nem is téged. Tudtad jól, hogy mit jelent nagycsaládos emberrel összeköltözni, hát tessék. Most már en sírj. Akár tetszik, akár nem, ennek a pasinak mindig a saját gyerekei lesznek az elsők, nem pedig a tieid.

2010. okt. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/83 anonim válasza:
58%
Ne gyanúsítgassátok már szegény kérdezőt! Nehogy már ráfogjátok, hogy miatta váltak el. Ez durva. Minek fizeti a házat, ha nem is lakik benne? Nem lenne kötelező. A másik két gyerek igaz, hogy nem az övé, de ha egyszer velük lakik, akkor azt hiszem már kicsit felelős értük is.
2010. okt. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/83 anonim ***** válasza:
73%
Pedig jó lenne letesztelni, kit engedünk a lakásunkba, kivel kötjük össze az életünket. Akkor nem könnyelmű a te párod, ha ennyi hitele, tartozása van? Egyébként nem vagy köteles őt ajnározni.Ha számodra negatív hozama van, ha vele élsz. Ha meg a szerelem nagyobb, akkor tűrsz, vagy ráveszed, hogy mi az amit vállalsz, mi az, ami az ő kötelessége. Legyetek külön kasszán!
2010. okt. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/83 A kérdező kommentje:
kedves 14:40 már említettem,h sok más adóssága is van azaz a megmaradt 150 e-ft-ból ha mindent befizet akkor minuszra jön ki.Ezt nem hazudozom .Az autója részlete csak 85 e ft,amit most már a bank visz ésmég szémos hitele van.Ja nem nekem vette fel őket.A volt feleség azért köcsög,mert kihasználta míg együtt voltak is.Hidd el én is gyerekpárti vok,de ez nagyon nem jó így.
2010. okt. 29. 14:50
 26/83 anonim ***** válasza:
70%
"az adósságai folyamatosan derülnek ki." Akkor viszont dobjad, mert nem egyenes az emberke. Elgondolkodnék azon is, milyen ember az, aki három gyerekét és a feleségét otthagyja a legnagyobb adósságok idején.
2010. okt. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/83 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk ezt eddig nem mondtad, hogy ilyen-olyan másféle adósságai is vannak... Azt gondolom, hogy így a pasi csak téged is le fog húzni a könnyelműségével. A mai világban halmozni a hiteleket nem vall felnőttes gondolkodásra akkor sem, ha jól keres az illető.
2010. okt. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/83 anonim válasza:
87%
Mit nem lehet ezen megérteni? Kb. 400.000-et keres. Ebből 200.000 a gyerektartás. 50.000 a lakás hitel. Marad 150.000. Ebből fizeti a kocsit, és a többi adósságát, így marad 65.000 amit oda ad, de még így sem tud befizetni mindent. A kérdezőnek így nem csak a 2 gyerekét kell eltartania, hanem a pasit is. Etetni kell, jön a tél, fűtés számla stb. 65.000-ből nem igen jön ki minden. Nem azért van kiakadva, mert sokat ad a családjának, hanem mert az ő megélhetésük is veszélyeztetve van.
2010. okt. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/83 A kérdező kommentje:
Hát kaptam hideget-meleget.Higyjétek el én mindent megpróbálok megtenni ezért a kapcsolatért,sosem mondtam neki azt h ne fizessen gyermektartást,de az sok h az ő nevén lévő kölcsönöket nem tudja fizetni mert mindent oda fizet,igen könnyelmü volt a párom mikor a volt felesége befolyásolása hatására csára-búra vette fel a kölcsönöket,amik most kamastoznak,nagy bajban van,nem tud fzetni,én nem fizethetem a kölcsöneit.Vagy nekem kéne?Itt én helyében eladnám a házat és a másik fél is kezdjen új életet,amit ő odaad pénzt azaz vonnak vígan megélnének kisebb házban,de a volt feleség ezen nem hajlandó válltoztatni, neki kell a kétszintes ház.Ha vmit nem tudok fizetni kisebbre cserélném, sajnos válás nélkül is kerülnek ilyen helyzetben emberek.
2010. okt. 29. 14:58
 30/83 A kérdező kommentje:
köszönöm,köszönöm drága 14:57-es!!!!!!!!!!!Te megértetted amit írtam!!!
2010. okt. 29. 15:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!