Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromat teljesen ellehetetle...

A páromat teljesen ellehetetleníti a volt feleség, nekünk meg már nincs mit enni. Ő nemtesz ellene semmit. Mit csináljak? Hogy reagáljak erre? Kérem segítsenek ebben!

Figyelt kérdés
3 gyerek utám fizet gyermektartást azaz 50%-ot.A lakáshitel felét is fizeti kb 52 e ft,és még van egy csomó hozott kölcsöne.A köcsög volt feleség csak így volt hajlandó elvállni ha ezekbe belemegy a volt férj,aki jelenleg a párom.Már 2 éve együtt élünk és csak az adósságaira keres,nekem 2 gyermekem van az édesapjuk nem él,ráadásul mosgássérült az egyik gyermekem.Az én jövedelmeimből élünk.Az meg ilyen körülmények között egyenlő a nullával.A volt feleség állandóan a gyerekeire hivatkozva rinyál még több pénzért.A gyerekek meg hétvégente csengetnek ahol lakunk h adjon az apjuknekik pénzt bulizni.Az apjuk ha nem tud adni még neki van lelkiismeret furdallása,amit én nézzek végig.Ha tud adni valamennyit akkor másnap tőlem kér.Megalázó nekem.Velünk van én mosok főzök rá és oda fizet.Nagyon rendes ember csak nem tud olyan döntést hozni ami mindenkinek jó azaz egynlően jó,persze a jogi dolgok betartásával.A lakásukon annyi tartozás van h nem lehet eladniuk.kb 11 millió.Hogyan lehetne neki ebből kiszállni vigye a bank a házat és menjenek albérletbe?Az biztos h neki nem lenne köteles fizetnie a ház felét.Amit azza magyaráz h akkor a gyerekeit tegye ki az utcára?Mi lenne erre a megoldás?Nem szeretnénk őt elveszíteni,de ez a sok nehézség már felemészti az idegeimet.Ráadásul a volt feleség arra teszi fel az életét h minket tönkre tegyen.Ő él öltözködik stb és nem nélkülöz mint mi.Jogilag mi lenne a megoldás egy hiteles házzal kapcsolatban?A gyermektartást azt megértem.Félelsosem lesz nyugtunk,met az ikrei most érettségiznek és tovább tanulnak jön a következő felyezet.A volt feleség továbbra is követelőzni fog.Most kb 200-210 e ft-ot kap a volt család.Nekünk 65-e ft-ot tud adni.Szerintetek ez nem megalázó??Hogyan kezeljem ezt?Kérem segítsenek,nagyon el vagyok keseredve!!!!
2010. okt. 29. 14:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 anonim ***** válasza:
88%
Nem értem, h egyesek miért akarják megoldani a "párjuk"dolgait.Felnőtt ember, oldja meg!Ha meg semmit nem tesz, h neki jobb legyen, akkor békén kell hagyni.Ő kérte, hogy te segíts neki, hogy ne keljen ennyit fizetnie?Biztos, h nem, és ha tanácsot is kapnál valakitől, nem hiszem, hogy rá tudod venni, h lépjen, ha eddig nem tett semmit.Szóval ezt csakis vele együtt tudod megoldani, nélküle semmikép.
2010. nov. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/83 anonim ***** válasza:
21%
azért, mert a párja gondja őrá és a gyerekeire is kihat. Olvass vissza, anyagilag őket is megterheli a ffi.
2010. nov. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/83 anonim ***** válasza:
85%
12:13 És mit tehetne?Erőszakkal ráveszi a férfit arra, h intézzen már vmit???
2010. nov. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/83 anonim ***** válasza:
77%
nem. én is azt tanácsoltam, hogy adjon ultimátumot, vagy lépjen ki. de azért aggódnia szabad, ugye?
2010. nov. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/83 anonim ***** válasza:
32%
Én azt nem tudom megérteni, hogy mi a csudáért terhelné őket meg anyagilag??? Valaki magyarázza már el...A rezsi és étkezési költség nincs egy plusz emberre 65.000.- havonta. Ő meg azt írta, a párja annyit ad neki havonta. Akkor hogy éheznének?
2010. nov. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/83 anonim ***** válasza:
66%
hát tudod, mi ketten élünk a férjemmel egy 2 szobás panelban. a rezsink két főre a 60 ezret! és akkor még nem kajáltunk... az fejenként 30 ezer, és kétlem, hogy 1 hónapban 30 ezerből fejenként kijönnénk kajával. A férjem benn étkezési jegyből kajál, ami havonta 20 ezer ft. és ez csak egy ebéd. nem értem miért akad azon valaki ki hogy 65 ezer kevés egy hónapban. Kevés.
2010. nov. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/83 A kérdező kommentje:
14:45 köszönöm h kiállsz mellettem.A 65e ft azért kevés ,mert ebből ő dohányzik,tankol,mert autó kell a munkájához és kölcsönei is vannak,amit a válás után vett fel h tudjon enni.Ugyanis miután elköltözött otthonról és még a válás folyamatban volt,akkor az asszonyka drága a számlájához hozzá tudott még férni,tehát állandóan levette az ő fizetését és megcsinált ezt 3 hónapig egymás után.Ezek után rendezte a párom a kártya hozzáférhetőségét,azaz,h az asszony ne tudjon levenni róla.mindegy ez hosszú.Nagyon sok aljasságot elkövetett vele szemben a v feleség.Szóval a 65e ft -ot lényegében ha odaadja is rá van költve.Persze,hogy engem is érint a dolog.A párom az a baj,hogy nagyon naiv.Az igaz,hogy ha tenni akar vmit,azt csak ő teheti meg.De lehetne mit tennie az biztos,így ember nem élhet.Szerintem lassan eljön neki is az idő ,amikor tenni is fog ugyanis már minden kölcsön pénzt meg kell adnia akitől kért,hogy tudjon enni,mikor még nem voltunk együtt.Ezért mondtam azt (és erre nincs is más szó),hogy el lett lehetetlenítve.Ez a folyamatos terror amiben él-élünk a v feleség által mai napig is tart.Pl tegnap mindennemű anyagi teljesítés ellenére a vf. cirkuszol a gyerekeit is belevonva,hogy elromlott a hűtőjük, a monitor,a bojler és hogy adjon nekik pénzt.Kérdés miből és hogy ezt hogyan gondolja új házat ne vegyen még nekik??Tiszta röhej!!!Már a párom kezd rámenni idegileg,azért ezt nem érdemli,én meg tartom benne a lelket.Csak azért írtam le,hogy legyen rálátásotok,miben él-élünk.Abban igazatok van,h csak ő tud ellene tenni.Remélem tesz is ellene az ő érdekében.
2010. nov. 4. 15:27
 78/83 A kérdező kommentje:
az "éhezés,nincs mit enni" képeltesen írtam,azaz szó szerint kölcsön kell kérnem, hogy kijöjjünk a hónap végéig és tudjak venni kaját.Semmi luxus dolgot nem veszünk.Ki van csinálva a párom az biztos.
2010. nov. 4. 15:37
 79/83 anonim ***** válasza:
100%

14.45 vagyok.

Én nem melletted állok ki, Kérdező. Csak a tények mellett. Én továbbra sem tudom elfogadni a felfogásodat... a gyerekek miatt.

2010. nov. 5. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/83 anonim ***** válasza:
100%
Én sem melletted állok ki, csakis a gyerekek mellett. nem tehető mindenért felelősség az a volt feleség, hiába is akarod így látni. 3 gyerek az hatalmas felelősség, amit közösen vállaltak, és nagyon nagy anyagi teher is, hogy rendesen fel tudja őket nevelni. Ő ezt a felelősséget az exére hagyta, viselnie kell a következményeket. Ne sajnáljuk már folyton a lúzer pasidat, mert ha valaki már éhen akar halni, lemond a cigiről mondjuk, nem ad első szóra mindenre pénzt, vagy bírósághoz fordul. Ő ezeket nem teszi, ne sajnáltasd szerintem, senkit nem hat meg. Téged jobban sajnál mindenki, mint őt, mert összekeveredtél egy ilyen emberrel, aki szerinted emberileg annyira szuper, de az írásaidból ennek az ellenkezője is kiderül.
2010. nov. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!