Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromat teljesen ellehetetle...

A páromat teljesen ellehetetleníti a volt feleség, nekünk meg már nincs mit enni. Ő nemtesz ellene semmit. Mit csináljak? Hogy reagáljak erre? Kérem segítsenek ebben!

Figyelt kérdés
3 gyerek utám fizet gyermektartást azaz 50%-ot.A lakáshitel felét is fizeti kb 52 e ft,és még van egy csomó hozott kölcsöne.A köcsög volt feleség csak így volt hajlandó elvállni ha ezekbe belemegy a volt férj,aki jelenleg a párom.Már 2 éve együtt élünk és csak az adósságaira keres,nekem 2 gyermekem van az édesapjuk nem él,ráadásul mosgássérült az egyik gyermekem.Az én jövedelmeimből élünk.Az meg ilyen körülmények között egyenlő a nullával.A volt feleség állandóan a gyerekeire hivatkozva rinyál még több pénzért.A gyerekek meg hétvégente csengetnek ahol lakunk h adjon az apjuknekik pénzt bulizni.Az apjuk ha nem tud adni még neki van lelkiismeret furdallása,amit én nézzek végig.Ha tud adni valamennyit akkor másnap tőlem kér.Megalázó nekem.Velünk van én mosok főzök rá és oda fizet.Nagyon rendes ember csak nem tud olyan döntést hozni ami mindenkinek jó azaz egynlően jó,persze a jogi dolgok betartásával.A lakásukon annyi tartozás van h nem lehet eladniuk.kb 11 millió.Hogyan lehetne neki ebből kiszállni vigye a bank a házat és menjenek albérletbe?Az biztos h neki nem lenne köteles fizetnie a ház felét.Amit azza magyaráz h akkor a gyerekeit tegye ki az utcára?Mi lenne erre a megoldás?Nem szeretnénk őt elveszíteni,de ez a sok nehézség már felemészti az idegeimet.Ráadásul a volt feleség arra teszi fel az életét h minket tönkre tegyen.Ő él öltözködik stb és nem nélkülöz mint mi.Jogilag mi lenne a megoldás egy hiteles házzal kapcsolatban?A gyermektartást azt megértem.Félelsosem lesz nyugtunk,met az ikrei most érettségiznek és tovább tanulnak jön a következő felyezet.A volt feleség továbbra is követelőzni fog.Most kb 200-210 e ft-ot kap a volt család.Nekünk 65-e ft-ot tud adni.Szerintetek ez nem megalázó??Hogyan kezeljem ezt?Kérem segítsenek,nagyon el vagyok keseredve!!!!
2010. okt. 29. 14:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/83 A kérdező kommentje:
Ezek szerint ti dobnátok ilyen esetben a párotokat?Az meg már milyen erkölcsre vall.A gyerekeimnek mit mondanék?Hiszen legalább megkapják tőle az apai szeretetet,ugyanis az ő édesapjuk meghalt.Szóval az emberi érzéseket töröljem mindenkiben?
2010. nov. 5. 11:37
 82/83 anonim ***** válasza:
88%
Rendkívül egyszerű megoldás: Fogsz egy füzetet és beleírsz minden bevételt és kiadást. Külön veszed azt, amit neked egyedül is ki kellene adnod a lakásfenntartásra, a gyerekekre és a ti fogyasztásotokra (élelmiszer, mosószer, stb). A maradékot pedig kivonod a 65e forintból. Ha az eredmény negatív, szólsz a párodnak, hogy "drágám, ez így nem mehet tovább, beszéljük meg mit lehetne tenni"
2010. nov. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/83 A kérdező kommentje:
Megpróbálom ezt a megoldást.Köszi.
2010. nov. 5. 14:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!