Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromat teljesen ellehetetle...

A páromat teljesen ellehetetleníti a volt feleség, nekünk meg már nincs mit enni. Ő nemtesz ellene semmit. Mit csináljak? Hogy reagáljak erre? Kérem segítsenek ebben!

Figyelt kérdés
3 gyerek utám fizet gyermektartást azaz 50%-ot.A lakáshitel felét is fizeti kb 52 e ft,és még van egy csomó hozott kölcsöne.A köcsög volt feleség csak így volt hajlandó elvállni ha ezekbe belemegy a volt férj,aki jelenleg a párom.Már 2 éve együtt élünk és csak az adósságaira keres,nekem 2 gyermekem van az édesapjuk nem él,ráadásul mosgássérült az egyik gyermekem.Az én jövedelmeimből élünk.Az meg ilyen körülmények között egyenlő a nullával.A volt feleség állandóan a gyerekeire hivatkozva rinyál még több pénzért.A gyerekek meg hétvégente csengetnek ahol lakunk h adjon az apjuknekik pénzt bulizni.Az apjuk ha nem tud adni még neki van lelkiismeret furdallása,amit én nézzek végig.Ha tud adni valamennyit akkor másnap tőlem kér.Megalázó nekem.Velünk van én mosok főzök rá és oda fizet.Nagyon rendes ember csak nem tud olyan döntést hozni ami mindenkinek jó azaz egynlően jó,persze a jogi dolgok betartásával.A lakásukon annyi tartozás van h nem lehet eladniuk.kb 11 millió.Hogyan lehetne neki ebből kiszállni vigye a bank a házat és menjenek albérletbe?Az biztos h neki nem lenne köteles fizetnie a ház felét.Amit azza magyaráz h akkor a gyerekeit tegye ki az utcára?Mi lenne erre a megoldás?Nem szeretnénk őt elveszíteni,de ez a sok nehézség már felemészti az idegeimet.Ráadásul a volt feleség arra teszi fel az életét h minket tönkre tegyen.Ő él öltözködik stb és nem nélkülöz mint mi.Jogilag mi lenne a megoldás egy hiteles házzal kapcsolatban?A gyermektartást azt megértem.Félelsosem lesz nyugtunk,met az ikrei most érettségiznek és tovább tanulnak jön a következő felyezet.A volt feleség továbbra is követelőzni fog.Most kb 200-210 e ft-ot kap a volt család.Nekünk 65-e ft-ot tud adni.Szerintetek ez nem megalázó??Hogyan kezeljem ezt?Kérem segítsenek,nagyon el vagyok keseredve!!!!
2010. okt. 29. 14:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 A kérdező kommentje:
A válásuk előtt kb 4 hónappal vettek fel nagyobb kölcsönt és ezt nem jól tette az igaz,ha tudta,hogy nem bírjatovább a volt feleségével.Sajnos túl befolyásolható és a pénzzel próbálta tisztázni a lelkiismeretét,ezzel viszont mindenkit bajba hozott,főleg önmagát.Sanlálom is érte,mellette vagyok,viszont a megoldást neki kellene megtalálni h mindenkinek jó legyen.Nem vagyok a volt családja ellen,azaz nem lennék,ha legalább a gyerekeket engedné az apjukhoz a volt f.Higyjétek el nagyon ellenséges a nő és bosszúálló ,ezt ahol lakunk mindenki tudja.Ő nem tudja megemészteni a vállást és sosem fog minket békén hagyni.Nagyon nehéz!
2010. okt. 29. 15:08
 32/83 A kérdező kommentje:
Nem volna ez a nap elég ahhoz, hogy minden apró részletet leírjak,de e-mail-eken is zaklat a volt feleség,amiben engen bánt meg folyamatosan,különbözőjelzőkkel,amibe mára már belefásultam,nemérdekel,a volt feleség jelleme felháborító és ezért írtam rá én is egy jelzőt, amit csak azért bántam meg,mert engem minősített le az aki persze nem tudhatja az előzményeket.Különböző nyilvános megjelenéseken,ami a párom és az én kötelességem is (a pozíciójának köszsönhetően) jeleneteket rendez ittasan a volt feleség ,hát ezért írtam azt a jelzőt,de ez csak egy töredéke a jellemének amit most leírtam.Mindenesetre köszönöm az építő és persze a romboló hozzászólásokat is,amik hasznosak voltak számomra.Aki nem éppen kedvezőt írt,annak meg az őszinteségét köszönöm.További szép napot mindenkinek.
2010. okt. 29. 15:24
 33/83 anonim ***** válasza:
81%
A hitelek felelőtlen felvételében a párod ugyanúgy hibás, mint a volt neje, és ennek nem ihatják meg a gyerekei a levét. Ha így áll anyagilag, gondolkodj el, kell-e így is neked, mert így a ti megélhetéseteket rontja el, a te gyerekeid anyagi lehetőségei vesznek el, mert nem rájuk költöd a pénzt, nem nekik teszel félre, hanem a lúzer elvált pasidat pénzeled. Megalázó helyzet igen, ezért gondolkodj el, mi a legjobb neked és a gyerekeidnek, mert ez a pasi nem lesz jobb...
2010. okt. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/83 anonim ***** válasza:
42%
Te azt értsd meg, hogy teljesen mindegy, mit tennél a volt "köcsög" feleség helyében, mert NEM vagy a helyében. (bár megérdemelnéd) Nincs jogod beleszólni abba, hogy ő és a volt férje hogyan intézik a máig közös ügyeiket. Na igen, és azt is értsd meg végre, teljesen mindegy, hogy mennyire ágálsz itt, a férjed gyerekeinek joga van az apjukhoz, joga van ahhoz, hogy az apjuk gyerektartást fizessen utánuk, és joguk van az apjuktól pénzt kérni erre-arra. Ha te a fejed tetején ugrálsz végig az utcán, akkor is.
2010. okt. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/83 A kérdező kommentje:
14:24 Te semmit nem értesz, én nem az ellen vok, h a gyerekeinek ne fizessen,te miről beszélsz???A gyermektartás az jár de ha a volt kétszintes házat nem tudják feltartani és tovább fizetni,akkor a volt f egyezne bele h kisebbere kéne cserélni nem?A gyerekeit segítse még a gyerektartáson és a ház hitelén kívül???Miből???Megmondanád???Akkor lehet h tudná ha kisebb lenne a házkiadása.Nem?????
2010. okt. 29. 15:32
 36/83 anonim ***** válasza:
85%
Igen, a kérdező egy szóval sem mondta, hogy nem fizesse a gyerektartást, csupán azért van elkeseredve, mert nagyon sok pénzt fizet oda, nekik meg annyit sem tud adni, hogy az ő költségeit fedezze. Szóval nyilván a gyerektartást fizesse továbbra is mivel az amúgy is kötelező, de a házat nem lenne köteles fizetni. El kéne ezt valahogy intézni. Szerintem biztos nagyon jó apa, szeretheti a gyerekeit, de nem tud nemet mondani a volt feleségének. Próbáljátok ezt megbeszélni. Ha viszont nem hajlandó lépni valamit ez ügyben, csak elvárja, hogy eltartsd, akkor hagyd ezt a kapcsolatot a fenébe! Mindenesetre én szorítok nektek, kitartás!!!!!
2010. okt. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/83 anonim ***** válasza:
Ezek szerint a férjednek van egy fél háza, valamilyen szinten igaza van a kérdezőnek, ha nem tudja a férjed fizetni, kötelezni kellene rá a volt feleséget, hogy adja el, és az árából fizesse ki a férjedet, és természetesen költözzenek olcsóbb lakásba/albérletbe.
2010. okt. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/83 anonim ***** válasza:
87%

hagyd el, jobb lesz úgy mindenkinek. SAját életedet és a gyerekeidét rontod el.

A többiről inkább nem írok, mert vegyes a kép. Én sem veled, sem a pasiddal, sem a volt feleséggel nem szimpatizálok. Ha a párod vezető beosztású ember, és tanult.... ennyire nem ért a pénzhez? A feleséget védik a jogai, de persze lehet, h nem megfelelően viselkedik. Te pedig nem vagy valami intelligens (a kommentjeid alapján), és ostoba módon belelovalod magad egy értelmetlen dologba. A gyerekeidre gondolj, ne a pasidra.

2010. okt. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/83 anonim ***** válasza:
72%
Már csak azt nem értem, hogy ha régen elvált a párod, mielőtt ti összejöttetek, akkor te már a kapcsolat elején tudtad, hogy nincs semmije és inkább költséged lesz utána mint hasznod. Ha így is szereted és elfogadtad őt, akkor mi a probléma? Ha meg ez a helyzet tarthatatlan a számodra, akkor miért jöttél egyáltalán össze vele? Nem árult zsákbamacskát gondolom...
2010. okt. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 A kérdező kommentje:
17:02Milyen jogon minősítesz te engem!Te nemcsak h nem intelligens vagy,hanem egy bunkó!Ha nem tudsz értelmeset mondani,akkor maradj ki ebből az egészből.
2010. okt. 30. 13:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!