Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Terhes vagyok, mondjam el...

Terhes vagyok, mondjam el otthon? Még azt sem tudom, hogy mit kéne tennem, eléggé váratlanul jött, kicsit el vagyok keseredve. Meghallgatnátok?

Figyelt kérdés

Üdv,

Tulajdonképpen legjobb barátnőm után ti tudjátok meg először ezt, mert a barátom síelni van, a szüleimnek meg még nem mondtam semmit. Tegnap este csináltunk a barátnőmmel egy tesztet, ami pozitív lett. Aztán ma reggel is, ami szintén. Nagyon sok érzés kavarog most benne, ezért is jöttem ide kiönteni a lelkem. 21 éves vagyok, egyetemre járok és még van 1 évem. Barátommal 2 éve vagyok együtt. A vele való kapcsolatomról annyit, hogy szeretjük egymást, de én már nem szeretem annyira Őt, mint az elején. Jó ember, helyes, alapvetően egy jó pasi, okos is, sok lánynak tetszik. Az elmúlt hónapokban kicsit megváltozott, a sikertelenségéből adódó fezsültséget rajtam vezeti le és ez nekem nem tetszik annyira. Nem terveztem vele soha esküvőt, meg családot, mert ebbe konkrétan nem gondoltam bele, carpe diem szerint éltünk és szerettük egymást. Nagyon félek, hogy mi lesz most, egyáltalán nem számítottam erre a lehetőségre, mert szedtem rendesen a tablettát és kiborított, hogy megtörtént. Ma egész nap olyan voltam, mint egy élő halott, csak bámultam magam elé. Tulajdonképpen még fel se fogtam és nem akartam elmenni nőgyógyászhoz. Szerencsére legjobb barátnőm velem volt, nemrég ment el. Nem tudom, hogy mit kéne tennem most, össze vagyok zavarodva. Holnap hívjam fel anyut? Hazamenni most nem akarok, én fővárosban vagyok, anyuék vidéken. Annak is örülök, ha csak elolvassátok, valahol ki kellett adnom magamból az érzéseimet.


2010. dec. 29. 21:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/88 anonim ***** válasza:
91%

A kapcsolatotoktól függ és attól, hogy mihez kezdesz.


Én 23 vagyok, mi akarunk MAJD családot stb. De most nem, egyáltalán nem. Az én viszonyom anyámmal olyan, hogy mindig kioktat, lecsesz, felhánytorgat dolgokat stb. Így aztán az engedélyére már nincs szükség, a pénzére sem, minek mondanám el neki? Oké gondolkodtam rajta, de nincs szükségem rá, hogy telekürtölje a félcsaládot, a szerencsétlenségemmel, mindenki szörnyülködjön, hogy mi lesz most, okoskodjon nekem stb. Szépen elmegyek dokihoz, családsegítő, kórház, nekik nem kell tudni, elég lesz ez magamnak, semmit nem segítene egyik sem a sirálmaival, meg az okosságaival. Ennyi.

2010. dec. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/88 ekeke ***** válasza:
64%

Szia!


Mi is hasonlóak vagyunk, csak én már 34, asszonyka 21 és igenis akartuk:)


Azt javaslom, hogy MINDENKIT röffents össze, aki számít, tárd eléjük a helyzetet! Ha a családod és a barátod segíteni fognak téged, sose bánod meg a terhességed, gyermeked. De ha senki nem fog rajtad segíteni, ha kivannak, most még tán jobb megölni egy párcentis babát, mint tönkretenni egy gyerekkort. Nem beszélve egy olyan "barát"-ról aki csak a dugásban és a buliban barát, de nem lelked társa, nem PÁRod. Ha úgy érzed, hogy tudnánk segíteni, írj privátban!

2010. dec. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/88 anonim ***** válasza:
67%

Nehéz helyzet az biztos. Beszélj a pároddal, és utána anyukáddal is. De a döntést Neked kell meghozni, sajnos senki nem dönthet helyetted.

Kitartást és sok erőt kívánok neked!


Off:

21.51 Magyarországon a sterilizálás egyetlen feltétele a 18 év. Sem 30-40 évesnek, sem pedig 3 gyermekednek nem kell lennie, ha kéred, és a gondolkodási idő lejárta után is biztos vagy benne, akkor elkötnek.

2010. dec. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/88 A kérdező kommentje:
Péntek délután jönnek haza a családjával. Nem együtt élünk, hanem Ő otthon, én meg saját lakásban. Nagyon félek neki elmondani, nem tudom, hogy fog reagálni rá, biztosan kiakad, én is kiakadtam. Elmegyek holnap orvoshoz, mert képtelen vagyok elhinni, hogy ez tabletta szedése mellett hogy történhet meg. Fellélegeznék, ha a teszt kétszer tévedett volna, de ennek nem sok esélye van. Nem tudom mi lesz velem, nekem kell megoldanom, csak még nem tudom, hogyan
2010. dec. 29. 22:08
 25/88 anonim ***** válasza:
19%
Vetesd el a babát!
2010. dec. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/88 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok és próbáltok segíteni. Jól esik ez így ismeretlenektől. Bocs a passzivitásért, csak szarul érzem magam, ideges is vagyok és gondolkodom. Anyut fel is hívnám, meg nem is, magamban kell még ezt a dolgot tisztáznom, biztosan elkezdene parádézni, ha megtudná, nekem meg most nem biztos, hogy szükségem van erre. Bár ő az, akire elvileg mindig számíthatok, de ez most az a helyzet, amiről minden nyugodtsággal tudok beszélni
2010. dec. 29. 22:13
 27/88 A kérdező kommentje:
*nem az a helyzet
2010. dec. 29. 22:14
 28/88 anonim ***** válasza:
69%
22.04 vagyok, aki mégsem mondja el. Gondold jól meg. Én sajnos sokszor jártam már úgy, hogy elmondtam anyukámnak dolgokat, mert olyan jól esett megosztani, mert kétségbeestem, mert mégis az anyám stb. és a végén csak odajutottam, hogy úristen hogy lehetek ilyen hülye, nem elég a bajom, most még anyám is tetőzi, miért vagyok mindig olyan naív, hogy megbízok benne, aztán tessék, mindig csak rosszabb, mert még ő is rátesz egy lapáttal, a "de egy rakás szar vagyok" érzésemre.
2010. dec. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/88 anonim ***** válasza:
51%

Én 22 vagyok. Én már nagyon vágyom egy babára. Nem védekezünk de eddig nem sikerült. Mindent megadnék érte. Ha lehetőséged van rá sztem tartsd meg. Mindent megváltoztat. Ha elveteted lehet idővel megbánod. Joga van az élethez ha már megfogant. De tényleg Te döntessz. Én a helyedbe örülnék neki bár anyámékkal én is hadilábon állnék ilyen téren. De ha a baba meglenne v lesz akkor már úgyis mindenki szeretni fogja.

Kíváncsi vagyok, h döntessz és érdekel mi lesz veletek. Sok sikert, és ne szégyeld.

2010. dec. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/88 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem ne borulj ki, ha a párod esetleg elsőre rosszul fogadja. Teljesen érthető lesz, hiszen neked sem könnyű. Adjatok pár nap gondolkodást egymásnak és próbáljatok meg nyugodtak maradni, nem veszekedni.

Anyudnak is ugyanígy adj időt.

Most te nyugodtan gondold végig mik az esélyek a hogyan tovább változataira, így nyersz pár órát, szal már nyugodtan állhatsz eléjük, még ha esetleg nincs is konkrét terved. Szal csak nyugi, olyan még nem volt, hogy nem volt sehogy és valahogy amúgy is mindig lesz. Aggódni nem szükséges, biztos jól fogsz dönteni.

2010. dec. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!