Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Terhes vagyok, mondjam el...

Terhes vagyok, mondjam el otthon? Még azt sem tudom, hogy mit kéne tennem, eléggé váratlanul jött, kicsit el vagyok keseredve. Meghallgatnátok?

Figyelt kérdés

Üdv,

Tulajdonképpen legjobb barátnőm után ti tudjátok meg először ezt, mert a barátom síelni van, a szüleimnek meg még nem mondtam semmit. Tegnap este csináltunk a barátnőmmel egy tesztet, ami pozitív lett. Aztán ma reggel is, ami szintén. Nagyon sok érzés kavarog most benne, ezért is jöttem ide kiönteni a lelkem. 21 éves vagyok, egyetemre járok és még van 1 évem. Barátommal 2 éve vagyok együtt. A vele való kapcsolatomról annyit, hogy szeretjük egymást, de én már nem szeretem annyira Őt, mint az elején. Jó ember, helyes, alapvetően egy jó pasi, okos is, sok lánynak tetszik. Az elmúlt hónapokban kicsit megváltozott, a sikertelenségéből adódó fezsültséget rajtam vezeti le és ez nekem nem tetszik annyira. Nem terveztem vele soha esküvőt, meg családot, mert ebbe konkrétan nem gondoltam bele, carpe diem szerint éltünk és szerettük egymást. Nagyon félek, hogy mi lesz most, egyáltalán nem számítottam erre a lehetőségre, mert szedtem rendesen a tablettát és kiborított, hogy megtörtént. Ma egész nap olyan voltam, mint egy élő halott, csak bámultam magam elé. Tulajdonképpen még fel se fogtam és nem akartam elmenni nőgyógyászhoz. Szerencsére legjobb barátnőm velem volt, nemrég ment el. Nem tudom, hogy mit kéne tennem most, össze vagyok zavarodva. Holnap hívjam fel anyut? Hazamenni most nem akarok, én fővárosban vagyok, anyuék vidéken. Annak is örülök, ha csak elolvassátok, valahol ki kellett adnom magamból az érzéseimet.


2010. dec. 29. 21:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/88 anonim ***** válasza:
65%
attól, hogy valaki fogamzásgátlótól terhes lesz, még nem kell pánikban lenni másoknak, de érdemes odafigyelni, hogy kinek mikor van peteérése és abban az időpontban óvintézkedéseket tenni, de lehet a te példád másokban is felkelti az érdeklődést hogy jobban odafigyeljenek erre a témára...
2010. dec. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/88 anonim ***** válasza:
72%
Na mivan Veled? Voltál dokinál????
2010. dec. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/88 anonim ***** válasza:
72%
ez engem is érdekelne...
2010. dec. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/88 A kérdező kommentje:
Igen és nagyon rendes volt a doki, hogy soron kívül fogadott, mert csak reggel hívtam fel, hogy szeretnék menni, pedig már napokkal előtte be kellett volna jelentkezni, de mondtam, hogy sürgős lenne. Nem jött be az, amit reméltem a teszt megbízhatatlanságával kapcsolatban, valóban teherbe estem és a 4. hétben vagyok. Az orvos szerint ez azért történhetett meg, mert immunerősítő cseppeket kezdtem el használni 1,5 hónapja, ami lecsökkentette a fogamzásgátló hatékonyságát. Érdekes, hogy mikor ezt az egészségboltban megkérdeztem, azt mondták, hogy semmilyen hatása nincs a tablettára. Mellesleg Cilest-et szedtem. Annyi mindenről beszéltem az orvossal, hogy még nem tisztultak le a gondolataim, kicsit szét vagyok esve, de abban megnyugtatott, hogy kicsi az esélye annak, hogy a gyerek beteg lenne a tabletta szedése miatt. Nem értem, hogy miért velem történt ez meg, de ahogy hazaértem és sikerült beszélgetnem egy emberrel, aki ellátott tanácsokkal, nem félek annyira. Fel sem fogtam még, de kezdek örülni ennek az egésznek azt hiszem
2010. dec. 30. 20:03
 55/88 anonim ***** válasza:
65%

Most nem tudom mit csinaljak...gratulaljak-e vagy sem? En nagyon remelem hogy a parod is orulni fog amiutan megtudja a nagy hirt. Es ne keresedj el, lehet ez egy uj kezdet, egy uj lehetoseg, hisz tudod, semmi az eletunkbe nem tortenik veletlenul. Minden rosszban van egy jo is, csak azt neha nagyon nehez meglatni.

Kitartast es sok erot kivanok neked

2010. dec. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/88 anonim válasza:
46%

akkor végül úgy döntöttél, hogy megtartod a babát, ugye? ha a barátod nagyon nem ellenkezik...

Én annyira örülnék neki, tudom semmi közöm hozzá, de ha egy új élet születik, az mindig csodálatos:D

Sok vidámságot kívánok neked, és látod, használ az ima:D ;)

2010. dec. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/88 anonim ***** válasza:
94%
Én akkor is azt mondom, gondold át a dolgot. Egy kisbaba valóban nagyon el tudja varázsolni az embert, de fiatal vagy, és nem így tervezted az életedet, könnyen lehet, hogy hosszú távon nem fog olyan jól alakulni a dolog, mint szeretnéd. Abban sem vagyok biztos, hogy a párod annyira örülni fog neki, és ha melletted marad is, nem kényszerből vállalja-e a babát. Tehát dönts okosan, vedd figyelembe az érveket és ellenérveket is! Van még 1-2 heted, hogy elhatározd magad..
2010. dec. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/88 anonim válasza:
68%

Nem tudom mit írhatnék ebben a helyzetben, de örömmel olvastam egy kicsi örömet már érzel. ezek már az anyai érzések első jelei, hogy igen már biztos, hogy egy picike emberke fog az élet felé indulni benned. nincsen ehhez foghatóbb érzés.

Majd írd meg a párod mit szólt az egészhez. szurkolok neked!

2010. dec. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/88 anonim ***** válasza:
44%
Gratulálok! Remélem megtartod:D. Majd tényleg írd le h a párod, h fogadta az örömhírt.
2010. dec. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/88 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak azért aggódok, mert a környezetemben többen estek olyan hibába, hogy megszülték a babát, és aztán mégsem a várt módon alakultak a dolgok. Párjuk elhagyta őket, munkát nem találtak, és most vegetálnak a pici fiukkal/lányukkal az anyai házban, előrelépési lehetőség nélkül. Itt mindenki abban reménykedik, hogy megtartod a babát. Ha van rá lehetőséged, tedd meg! De ha kétségeid vannak, akkor ne habozz dönteni, hiszen 3 ember élete múlik rajta: a babáé, a tiéd és a párodé.
2010. dec. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!