Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ilyent mondani egy...

Hogy lehet ilyent mondani egy halott baba anyjának?

Figyelt kérdés
Ismerősömnek halva született a babája, és olyanokat mondanak neki, hogy nem baj, majd lesz másik, hogy mondhat valaki ilyent, mikor a gyereke halt meg, meg nem is baj, mert nem akkora fájdalom, mintha szülés után hal meg, meg, hogy miért kapta meg az anyasági támogatást, mikor nincs is gyereke!
2011. jan. 22. 11:45
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
100%
Hát én ilyen helyzetben annyit tudnék csak mondani, hogy nagyon sajnálom...Semmi mást.
2011. jan. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
49%
Valószínűleg az ilyen emberekből hiányzik az empátia. A hölgy helyében kerülném az ilyen embereket, vagy nagyon csúnyán összevesznék Velük!
2011. jan. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
0%

megnéznélek téged ha te leszel hasonló esetben mi lesz

Az orvosra költés tényleg nagy fájdalom lehet...gondolom k.vára érdekli..

gondolkodj már miben érzel akkor együtt...tök nemjön a fjájdalomhoz pénz....

és másnak meg ne mondj olyat, hogy haljon meg....

2011. jan. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:

13:37 -esnek :

A kisbaba ,ha nem történik a fertőzés akkor egészséges és sok örömet,boldogságot adó gyermek lett volna...az anyuka szerintem úgy érzi,hogy ehelyett a boldogság helyett történt ez a tragédia.

Nehéz arról elmélkednie,hogy vajon miért történt ez pont vele és a babájával,akivel már annyi mindent elképzelt...


Persze ,ha egy fejlődési rendellenesség miatt történt volna,akkor helytálló a vígasztalás.

2011. jan. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 anonim ***** válasza:
17%

Kérdező, magadat minősítred.


Szerencse, hogy nem vagy döntéshozói helyzetben, mert bebizonyítottad hogy a gondolkodásra képtelen vagy.

Szép dolog az empátia, de akit az érzelmei irányítanak.


Csak hogy tudd, nem az én feladatom mindenkinek pénzt adni, amikor fájdalom éri.

2011. jan. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 anonim ***** válasza:
88%
annak a válaszolónak aki azt mondta hogy a semmiért kapott támogatást csak annyit az anyaságit akkor kapja a nő ha járt védőnőhöz minimum 4szer és járt orvoshoz is rendszeresen, meg lett a 4 pecsétje, ez egy támogatás, egy egyszeri összeg, ha a baba halva születik akkor is jár. Miért kell irigyelni attól a nőtől aki elvesztette a gyermekét? Miért kell arról beszélni mikor nehezebb, mindig nehéz, mert 9 hónap alatt is nagyon szoros kapcsolat alakul ki a baba és az anya között. Kedves Kérdező válaszolva: Az az ember aki ilyeneket mond, abban semmi empátia sincs, még azt is irigyli a másiktól amit elvesztett, undorító, gerinctelenség az emberektől. Hú nagy mocskok tudnak lenni az emberek!
2011. jan. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
19%
ne irigylem, csak nem értem. Elvileg a gyerek felnevelésének segítésére jár, hogy könnyebben induljanak el a szülők. Vagy nem?
2011. jan. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:
100%
mit nem lehet érteni, kap egy támogatást, tudod a vizsgálatok nem olcsóak egyátalán,nem is az a lényeg hogy olcsó vagy nem eljárt a gondozásra, meg dokihoz egyszerűen jár, és nem értem miért ne kaphatna aki ugyanúgy 9 hónapig kihordta a babát majd megszülte, ő is anya lett!
2011. jan. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább attól sajnálom az adóforintjaimat aki megélhetési gyerekszülő, kipotyogtat 8-10 kölköt akiket le se sz..., aztán kapja az ingyen házat (igen itt ahol lakom ingyen kaptak házat, több család), havonta a rengeteg segélyt, és nem csinál semmit, a gyereknek még kaját se ad, kocsmába dobálja a gépbe, neilon volt a putri "ablakán", féltéglával dobálják egymást, tetvesek, büdösek.

Ilyen esetekben ennél nagyobb támogatást is teljesen megértenék.

ma 12:31 voltam

2011. jan. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 anonim ***** válasza:
69%
13:59 -esnek :Igen léteznek ilyen családok akik úgy élnek ahogy te írod...lehet,hogy túl nagy a toleranciaszintem,de nem irigylem őket,a motivációhiány és a kilátástalanság miatt képtelenek kitörni ebből,a tanult családmodellnek is nagy szerepe van,hogy milyen minta szerint éltek ők is a szüleikkel.
2011. jan. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!