Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ilyent mondani egy...

Hogy lehet ilyent mondani egy halott baba anyjának?

Figyelt kérdés
Ismerősömnek halva született a babája, és olyanokat mondanak neki, hogy nem baj, majd lesz másik, hogy mondhat valaki ilyent, mikor a gyereke halt meg, meg nem is baj, mert nem akkora fájdalom, mintha szülés után hal meg, meg, hogy miért kapta meg az anyasági támogatást, mikor nincs is gyereke!
2011. jan. 22. 11:45
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
60%

12:00!

De igen, voltam terhes, van gyerekem. Én azt írtam le, amit én elképzelkek a saját érzéseimről hasonló szituációban. Van gyerekem, 7 éves, ha őt elveszíteném, biztosan felkötném magam. De nem tudom, hogy akkor is így gondoltam volna, ha halva születik, vagy néhány hónaposan elveszítem. Nem tudom, csak azt hiszem, hogy nem.

2011. jan. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 anonim ***** válasza:
58%
Mellesleg nem azt írtam, hogy nem fáj, vagy kevésbé fáj, hanem azt, hogy nagy eséllyel könnyebben dolgozza fel.
2011. jan. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
72%

Miért az a lényeg,hogy próbáljátok rangsorolni a fájdalom mértékét???

Bizony igen nagy fájdalom amit át kell élnie annak az anyukának akinek a várandósság alatt hal el a babája,azzal jönni,hogy léteznek ennél nagyobb fájdalmak is nem vígasz...ezzel lekicsinylki az őt ért veszteséget,ettől méginkább befelé fordul,depressziós lesz...

Bizony sok esetben az a tapasztalatom,hogy kizárólag a nagyon hasonló dolgokat megélt sorstársak értik meg az emeber,velük érdemes ilyenkor kapcsolatot keresni,persze azok tudnak jó hatással lenni a most gyászolóra,akik már visszatekintve ,feldolgozva és a lelki egyensúlyukat ismét megtalálva adnak tanácsot,vagy csak meghallgatnak.

2011. jan. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim válasza:
21%
én se értem miért kap anyasági támogatást a "semmire".
2011. jan. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
41%
Egyértelmű. Ha már mondjuk 10 éves a legfiatalabb gyereked, és meghal, akkor jó esélyed van rá, hogy már kiöregedtél abból, hogy újra szülhess, de legalábbis elég későn kezdesz neki. Míg akinek a magzata / csecsemője halálozik el, az még termékeny korban van, így hát lehet még gyermeke, ezzel nem veszítette el azt a lehetőséget! Szerintem ez egy nagyon lényeges különbség, és nekem sem jutna eszembe sokkal jobb vigasztalás.
2011. jan. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
67%
nem arról van szó, h mi fáj jobban, de egy gyászolónak ilyet nem szabad mondani. a támogatás meg sztem az utolsó, amire egy anya ilyen helyzetben gondol... akármilyen pici is volt, az az ő gyereke. időt kell hagyni meggyászolni. nagyon nme szeretem, amikor az emberek előszedik a közhelyes hülyeségeiket, mert azt hiszik, attól majd jobb lesz. nem lesz. mondaná inkább, h nagyon sajnálja, nyilvánítson részvétet és hallgasson inkább, ha képtelen diplomatikusan megnyilvánulni. szerencsére nem kerültem még ilyen helyzetbe... de nagyon sajnálom mindazokat, akik igen.
2011. jan. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 anonim ***** válasza:
72%
Ebben az anyasági támogatás firtatása a legszörnyűbb, gondolom a legkevésbé sem az hozza lázba éppen. Az, hogy lesz másik ne szomorkodjon, ez lebegjen a szeme előtt, erre gondololjon igenis a legjobb vigasztalás ilyen helyzetben! Talán a nem baj nem a legszerencsésebb szó erre.
2011. jan. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim ***** válasza:
100%

12:12 -es :Hidd el nem ez a jó út a vígasztaláshoz.


Többet ér,egy részvétem,vagy egy nagyon sajnálom.

Azzal,hogy azt mondod,hogy gondoljon csak bele,hogy az milyen rossz lenne,ha 10 éves gyereket veszít el,azzal azt mondod,hogy szedje össze magát,ne búslakodjon,mert ez annyira nem is rossz.


Élő halott tud lenni egy gyermekét a terhesség elveszítő anya,nagyon fontos és lényeges,hogy minen egyes szót jól fogalmazzanak meg a segíteni szándékozók,mert évek múlva is az fog visszacsengeni a fülébe ennek az anyának...


Nekem konkrét azt mondták,hogy én tehetek róla,mert annak a következménye lett a koraszülés halva,hogy túl sokat aggódtam...hogyne aggódtam volna mikor nem volt problémamentes terhesség.

2011. jan. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
61%

én most azon buktam ki hogy sok ember így áll a dolgokhoz: ha halva születik meg a gyerek nincs kötődés!


Mi a f@sz?????? Na ezt biztos pasik írták! Banyek! Na ezek sem normálisak az 100%!

Kedves válaszadók akik ezt hangoztatták, remélem tudjátok azt hogy az ANYÁNAK UGYANÚGY MEG KELL SZÜLNIE A HALOTT CSECSEMŐT???!!!! Nem császárral hanem normálisan!!!! Szerintetek ez mekkora lelki teher???? HM?? Belegondoltatok, vagy csak itt nyomatjátok a hülyeségeiteket???


Másrészről pedig ha valami van a hasadban és az történetesen egy élet akkor már abban a pillanatban elkezdődik a kötődés amint tudomást szerzel róla! AZ nem úgy működik, hogy aminek nincs arca, ahhoz nem kötődünk. AZ az élet velünk együtt fejlődik, úgyhogy aki azt mondja hogy nincs kötődés, annak a seg_gébe egy csőgörényt jó 9 hónapra beküldenék, és majd utána mondja hogy van-e kötődése vagy sem! Ekkora ökörséget!


Harmadrészről, pedig az anya ILYENKOR SAJÁT MAGÁT HIBÁZTATJA: velem nem volt minden rendben, én vagyok a hibás....stb Szóval már ebből kifolyólag van kötődés!!!


Gondolkozzatok már! Pleaseeeee....

2011. jan. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem ez nem bunkóság.

LEhet ogy nem vigasztalja, és aki ezt modnja se érzéketen bunkó, hanem úgy érti szerintem, hogy lehet még kisbabája, akit szerethet és felnevelhet, és szerethet, majd ha készen áll rá. Nem hiszem hogy flegmaságból mondanák.

ÉS én is egetértek azzal hogy bár nagyon fáj, de könnyebb túllépni egy magzat haláláln, vagy ha ígyy hal meg.

Jelenthet vígaszt egy másik gyerek.

Ismerősöm ikrekkel votl várandós, egyik elhalt, így meg kellett indítani a szülést, a másik egész pici súllyal is született így, és rá koncentrált.

Nem aza bunkóság ha vígasztalni akarják, hanem ha úgy fejezik ki hogy "halott baba anyja", ahhelyett hogy egy kismamának aki elvesztette a babáját

2011. jan. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!