Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ilyent mondani egy...

Hogy lehet ilyent mondani egy halott baba anyjának?

Figyelt kérdés
Ismerősömnek halva született a babája, és olyanokat mondanak neki, hogy nem baj, majd lesz másik, hogy mondhat valaki ilyent, mikor a gyereke halt meg, meg nem is baj, mert nem akkora fájdalom, mintha szülés után hal meg, meg, hogy miért kapta meg az anyasági támogatást, mikor nincs is gyereke!
2011. jan. 22. 11:45
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:

12:22 Igen úgy érzi az anyuka,hogy ő tehet róla...én írtam az előbb,hogy nekem konkrét azt mondták,hogy én tehetek róla,mert sokat aggódtam.

Az ember keresi a miérteket...ez is a feldolgozás része...

Nekem mindezt 6 éve mondták és a mai napig nagy tüske,azóta van egy kisfiam és egy kislányom...

2011. jan. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
76%

"nem baj, majd lesz másik"

Én is ezt mondanám, a legjobb szándékkal, szerintem igenis van különbség aközött, hogy egy 4-5 hónapos magzat elhal, vagy valakinek a 4-5 vagy éppen 14-15 éves gyereke meghal, ez nem gonoszság, legjobb szándékkal is erre gondol az ember, hogy előbb utóbb lehet új gyerekük, persze nagy fájdalom; nem mondom, hogy nem alakul ki kötödés mikor még méhen belül van, de biztos, hogy kisebb, mint amikor már éveket töltünk együtt és nagyobb korában veszítik el.

Példa: Volt egy ismerősöm 3-4 hónapos terhes volt amikor az orvosok megmondták neki, beteg lesz a gyerek, még el lehet vetetni, vetesse el, mert ha meg is születik csak szenvedés lesz az élete, csoda, ha pár évet él, a nő nem vetette el (számomra érthetetlen, hogy hogy lehet ilyen esetben gyereket megszülni, amúgy abortusz ellenes vagyok), megszülte a gyereket, természetesen beteg is lett, 3 évig élt, szenvedett, ilyen-olyan elégtelenségei voltak, gyakorlatilag csak kórházban élt gépeken, a nő még 30 sem volt teljesen megőszült, előre megmondták neki, hogy ez lesz, ilyen esetben baromi nagy önzőség megszülni egy gyereket aztán mesterséges körülmények között életben tartani, szenvedtetni. Nekem ne mondja senki, hogy nem lett volna "egyszerűbb" akkor elveszteni. Azóta van egy teljesen egészséges gyerekük.

Lehet lepontozni nyugodtan.

2011. jan. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:
30%
Most az jobb lenne, ha azt mondanák nagy együttérzésükben, hát ez egy egy hatalmas tragédia, nem is tudom, hogy fogod tudni feldolgozni, túlélni, ha lehet ilyet egyáltalán. Majd máskor aztán figyelj oda, hogy mit csinálsz, min aggódsz, mit gondolsz, mert akkor majd nem veszélyezteted egy ártatlan ember életét. Vond le a tanulságot. Ez már a vég, teljesen átérzem a fájdalmadtad???
2011. jan. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
74%

Én is azt mondanám, hogy lehet majd másik gyerekük, ne bánkódjanak annyira, merő jóindulatból, nem tudom mégis mit kéne mondani, ássa el magát, mert most már aztán soha nem lehet boldog, ezek után már ne is szüljön, igenis azt kell mondani, hogy koncentráljon a jövőre, nem kell elfelejteni a halott gyereket, de azért nem is kell a szülőknek sem eltemetkezni vele.


Egyik ismerősöm (60 éves kb.) az első gyerekük halva született, aztán lett két egészséges, most kb. 30 körüli gyerekük, nem rég mesélte, hogy furcsa és szégyenli is magát miatta, de neki a halott gyermek (pár napos korában halt meg) már nem nagyon jut eszébe, van két egészséges gyereke, tele emlékekkel, nem tud már siránkozni, sajnálkozni az elvesztett gyerek miatt, csak ha a temető közlébe megy, akkor jut eszébe, mert ott vannak az élő gyerekei, unokái.

2011. jan. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
26%

Tényleg az anyasági támogatás nem jár.

le lehet pontozni, de cserébe mondja meg valaki hogy minek adnak az én adómból pénzt olyannak akinek nincs rá jogalapja?

2011. jan. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:

12:39-nek

Lehet persze előre mutatni,ezzel bíztatni,hozátéve,hogy ez most nagyon fáj tudod,de ha majd csitul a fájdalom és készen áll az anyuka akkor a kis elveszített angyalka küldeni fogja a testvérkét...

2011. jan. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
86%

Egyik előttem szólónak:

Ki mondta, hogy nem alakul ki kötődés? Persze, hogy kialakul, elvégre mégis csak 9 hónapot vannak összenőve, és emiatt persze, hogy súlyos veszteség éri az anyát. De vedd figyelembe, hogy ez lényegesen kevesebb idő, mintha egy 7-8 éves kisgyerek halna meg. Ott a rengeteg emlék, közös élmény, és ezekre visszagondolva sokkal nagyobb a fájdalom, mint visszaemlékezni egy csecsemőre, amelyik holtan jött világra. Ennek ellenére osztom a véleményt, hogy ez egy súlyos csapás, részvétem az anyának. :(

2011. jan. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:

12:41 -es Te még mindig itt akadtál el???


Nem ez a lényeg...de például egy méltó búcsúra költik el a szülők...sosem kelljen átélned!

2011. jan. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
100%

Anyasági támogatás


Ki jogosult anyasági támogatásra?


Anyasági támogatásra jogosult a szülést követően


a) az a nő, aki terhessége alatt legalább négy alkalommal - koraszülés esetén legalább egyszer - terhesgondozáson vett részt (az anyasági támogatás a jogosultat akkor is megilleti, ha a gyermek halva született)


Az anyasági támogatás összege


Az anyasági támogatás - gyermekenkénti - összege azonos a gyermek születésének időpontjában érvényes öregségi nyugdíj legkisebb összegének 225%-ával (2010-ben 64.125,- Ft), ikergyermekek esetén 300%-ával (2010-ben 85.500,- Ft/ikergyermek).

2011. jan. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
Én örökbefogadó szülőként mindkét gyermekemnél megkaptam az anyasági támogatást.
2011. jan. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!