Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ilyent mondani egy...

Hogy lehet ilyent mondani egy halott baba anyjának?

Figyelt kérdés
Ismerősömnek halva született a babája, és olyanokat mondanak neki, hogy nem baj, majd lesz másik, hogy mondhat valaki ilyent, mikor a gyereke halt meg, meg nem is baj, mert nem akkora fájdalom, mintha szülés után hal meg, meg, hogy miért kapta meg az anyasági támogatást, mikor nincs is gyereke!
2011. jan. 22. 11:45
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 A kérdező kommentje:
Nem egy három, négy hónapos magzatról van szó, a kilencedik hónapban történt, és igen, végig kellett szenvednie a vajúdást, és a szülést, és egy halott babát megszülni sokkal nehezebb, mint egy élőt, és a babának volt arca, az anya a kezében foghatta a halott gyerekét. Ha ez nem elég kötődés, akkor nem tudom mi. Ha valakinek több gyereke van, és az egyik meghal, akkor sem mondod neki, hogy nem baj, ott a másik. Ugye a baba érkezése előtt mindent megvesznek, berendezik a babaszobát, költenek az orvosra, ugyanúgy, mint az élő babáknál, szülés után meg ki kell fizetni a hamvasztást, ezért jár az anyasági.
2011. jan. 22. 12:56
 32/69 A kérdező kommentje:
Meg azért is jár, mert ő is anya lett, csak neki meghalt a babája!
2011. jan. 22. 12:59
 33/69 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagyon sajnálom ez borzasztó lehetett neki,9hónapig a szíve alatt hordta azt a kisbabát!de hogy -hogy elhunyt az angyalka nem vettek valamit észre a dokik?nem volt valami előjel?beteg volt?
2011. jan. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
25%
Tök mindegy. Akármit is mondanak neki, a történteken nem változtat. Drámát meg szerintem fölösleges csinálni. Ilyen az élet.
2011. jan. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 A kérdező kommentje:
Problémamentes terhesség volt, megindult a szülés, és mire a kórházba értek a babának már nem volt szívhangja, a boncoláson derült ki, hogy magzatburok gyulladás volt a halál oka.
2011. jan. 22. 13:10
 36/69 anonim ***** válasza:
Hát erre a történetre nem lehet ilyen borzalmas dolgokat a fejéhez vágni!nagyon öszinte részvétem nekem is van 2gyönyörű egészséges gyermekem de belegondolok ,hogy ez végülis akárkivel,velem is megtörténhetett volna hát tiszta rosszul vagyok:(mert ugyebár nem sejtették hogy ez fog történni!nincs még babájuk?
2011. jan. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 A kérdező kommentje:
Első gyerek lett volna. Kisfiú.
2011. jan. 22. 13:19
 38/69 anonim ***** válasza:
49%

Az emberek érzéketlenek és nem tudják beleképzelni magukat más helyzetébe. Emellett meg gonoszak és önzők, mint itt sok válaszoló.

Amúgy nagy marhaságnak gondolom ezt a "majd lesz másik" vigasztalást, még ha jóindulattal mondják is. Ez a gyerek egy egyedi, megismételhetetlen élet volt, nem fogja pótolni a helyét egy másik gyerek.. nem egy tányér mondjuk, ami ha eltörik, majd veszel másikat. Mindegy ember egyedi és pótolhatatlan.

De az tény, hogy nem állhat meg az élet, fel kell dolgozni valahogy és menni kell tovább.

23L

2011. jan. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az első két mondatban nem volt szándékos bántás, valószínűleg jót akartak, csak nem jól jött ki, csak ilyenkor az ember nem nagyon tudja, hogy mit mondjon, és mindenféle butaság kicsúszik a száján.

Viszont azt mondani, hogy minek kapott anyasági támogatást, na az már bunkóság. Különben is, az anyasági támogatásnak nem feltétele, hogy élve szülessen meg a baba. De ezt tényleg nem értem, hogy ilyennel hogy hozakodhat valaki elő.

2011. jan. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
62%

Én valami olyat mondanék nekik, hogy :


talán jobb hogy most ment el -önként-, minthogy betegen született volna meg ezzel súlyos gondokat, rossz élményeket, aggódást, még több fájdalmat aggatott volna a kicsi a nyakatokba. Lehet kegyetlenség ez most így tőlem, de biztos vagyok abban, hogy látta milyen remek emberek vagytok és már csak azért sem akart kicseszésből betegen megszületni. Tudjátok, mindig mindennek van oka, ennek is van, de csak majd az idő múlásával derül ki az ok, ami lehet hogy arra fog titeket ösztönözni, hogy még jobban szeressétek egymást, vagy majd későbbiekben esetleg megszületendő gyereket. AZ biztos, hogy minden élmény -függetlenül attól hogy kellemes vagy kellemetlen- jobban össze köt titeket, mint bárki mást ebben a pillanatban ezen a bolygón. Lehet úgy látta hogy még nincs itt az ő ideje.



Vagy valami hasonlót...


Vagy ha nagyon nem lehet vele/velük beszélni csak egy kérdést kell feltenni vigasztalásul:

Ha dönthetnéd aközött, hogy visszakapnád az elvesztett kisbabádat de súlyos betegen, vagy 2 év múlva egy egészséges gyereket hordhatnál ki, őszintén, Te melyiket választanád? A bosszúságot, az aggódást, az elkeseredést, vagy az önfeledt szórakozást, nevetést, örömöt?

2011. jan. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!