Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl kevés dolog kelt undort...

Túl kevés dolog kelt undort bennem, pedig a családom is normális, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy nem undorodok olyan dolgoktól, amiktől mindenki más igen, és a legtöbb dolgot szinte csak azért teszem, mert hogy "mit mondanának mások", nekem ezek nem belülről jönnek.


Például én nem tartom undorítónak a tömegközlekedési eszközökön a kapaszkodókat, még meg is nyalnám, ha valaki miegkérne rá :D Minden gond nélkül. Vagyishát nem tenném meg, mert nem akarnám, hogy mások megtudják, hogy nekem ez nem undorító, és nem akarnám, hogy megbélyegezzenek. Például kezet mosni soha nem szoktam, csak akkor, ha valami látható kosz van rajta, vagy akkor, ha WC-re megyek, és mások is vannak ott.


Nekem nem jön "belülről" az, hogy minden nap zuhanyozzak, este-reggel fogat mossak, csak azért teszem, mert muszáj, mert nem akarom, hogy itthon vagy a koliban rosszat gondoljanak rólam.


Akkor például ha koszos a körmöm, simán a fogammal tisztítom ki (persze mikor senki nem látja). Meghát még "extrémebb" dolgokat is csinálok, ha mások nem látják, de azokat már le se írom, mert akkor az összes válasz arról szólna, hogy "ubaaazeg deundorítóvaaagy".


Szóval én arra lennék kíváncsi, hogy ez mitől lehet. Mert a családom teljesen normális ilyen szempontból, a barátaim is. Ők még akkor is kezet mosnak, ha nem történik semmi, csak hazajönnek kintről. Én nem tudom, miért lettem én ilyen :S Hogy lehetne ezeket a normákat belsővé tenni?


(szerencsére -vagy sajnos- az immunrendszerem baromi jó, legalább 10 nem kaptam el semmit, úgyhogy ez nem tud elrettenteni ezektől a dolgoktól :S)


2011. febr. 11. 19:22
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
100%
nem rég láttam egy riportban, hogy buszon még nemi betegséget is lehet kapni úgy, hogy aki ott kapaszkodik az szintén nem mos kezet wc után, te ugyanott meg fogod és te úgy mész wc-re, hogy nem mosol kezet mikor haza érsz, már meg is kaptad, és ilyen szituban semmit nem ér az immunrendszered. Ezt egy doki mondta.
2011. febr. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
100%

19:43

Azért nem mondja, mert nem akar tapló lenni, és nem akar megbántani.

2011. febr. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
100%

Nem attól lesz valaki immunrendszere erős, hogy a 2 hetes kosz, izzadtság is ott rohad a bőrén..

Nevetséges! :D

2011. febr. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4-5 olyan osztálytársam van, mint a kéthetente fürdő nő itt a válaszoló közt, meg a kérdező... Annyira büdösek, hogy nem tudok velük egy légtérben lenni, illetve muszáj, de még a mínusz fokokban is kikell tárni az ablakokat, ha levegőt akarunk kapni. A szájuk savanyú lepedékszagú, árad belőlük az izzadtságszag, ebből egyik cigizik is, a ruhái, meg a bőre is bűzlik tőle... És ugye a lányoknak a menstruációs szag teljesen normál higiéniás körülmények közt is egy jelenlévő dolog, de ha még nem is fürdenek... És tegyük fel, hogy ez csak a tél... Nyáron milyen már a 35-41 fokban? Bepállik minden testrészetek...Én se vagyok tisztaságmániás, de egyből érzem MAGAMON ha kicsit is rosszabb a szagom, és ha lehet egyből lefürdök. Naponta 1-2 alkalom az a minimum.
2011. febr. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
34%
Akkor elmondok valamit. Volt egy nagyon jó barátnőm aki heti egyszer vagy kéthetente egyszer tudott fürödni, mert nem is volt fürdőszobájuk. Csinos, szép lány volt. És nagyon sok pasival volt együtt. Nem látszott igénytelennek. És nem magamról beszélek. De én akkor is úgy gondolom, hogy sokan mondják, hogy igy igénytelen meg minden mégis rengetegen vannak ilyenek csak senki nem hülye, hogy ezt felvállalja. Persze a kérdező név minden nélkül teszi. :)
2011. febr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
100%

Szörnyű, hogy ilyen igénytelen, mocskos emberekkel vagyunk körülvéve, mint a kérdező és a "A válasz írója 44%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:31" és az azt követő hozzászólásaiban még világgá is kürtöli. Az ilyenektől leszünk mi,. normális emberek betegek. A mi házunkban is lakik egy nő, több méteres sugarú körben megmaradni nem lehet mellette, még a szabadban sem.


Gratulálok kislányom, minden bizonnyal álomnő lehetsz...

2011. febr. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
100%

19:54

Ha a szükség miatt nem tud tisztálkodni, az megint egy más történet, de itt szó sincs erről. Egyszerűen igénytelen a kérdező.

2011. febr. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
95%

szerintem az ember eredendően ilyen, mint amit Te leírsz.

ha megnézzük az afrikai törzsekben élő embereket, indiaiakat őket sem zavarja, ha hosszabb ideig nem fürdenek, nem mosnak kezet stb.

az állatok is ilyenek, ők sem tisztítják a fogukat, mégsem zavarja őket.

azt hogy rád miért nem hatott a családi neveltetés, miért nem alakult ki benned ez a fajta igényesség, nem tudom.


mindenesetre a saját egészséged érdekében jó lenne, ha minden wc-használat után kezet mosnál, ha hazaérsz, akkor is, fürödnél és fogat mosnál.

olvasgass írásokat ezek veszélyeiről, hátha megundorodsz tőlük.

2011. febr. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
95%

De könyörgöm, ez itt nem az őserdő, nem afrikai törzsek vagyunk!

Ennyi erővel, miért nem lakik itt minden 2 hétig nem fürdő ember barlangban?

2011. febr. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
87%

Azt még meg tudom érteni, ha valaki nem fürdik meg minden nap (lásd németek, akik egyébként iszonyú precíz emberek), bár én soha nem tudnék úgy lefeküdni,hogy nem fürdöm meg. Menstruáció alatt meg fúj b*zmeg. Tudniillik a vér nagyon gyorsan bomlik, ebben endometrium darabkák is vannak és egyszerűen iszonyú szaga van.

Aki pedig büdös és koszos az minden, csak épp nem csinos.

2011. febr. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!