Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl kevés dolog kelt undort...

Túl kevés dolog kelt undort bennem, pedig a családom is normális, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy nem undorodok olyan dolgoktól, amiktől mindenki más igen, és a legtöbb dolgot szinte csak azért teszem, mert hogy "mit mondanának mások", nekem ezek nem belülről jönnek.


Például én nem tartom undorítónak a tömegközlekedési eszközökön a kapaszkodókat, még meg is nyalnám, ha valaki miegkérne rá :D Minden gond nélkül. Vagyishát nem tenném meg, mert nem akarnám, hogy mások megtudják, hogy nekem ez nem undorító, és nem akarnám, hogy megbélyegezzenek. Például kezet mosni soha nem szoktam, csak akkor, ha valami látható kosz van rajta, vagy akkor, ha WC-re megyek, és mások is vannak ott.


Nekem nem jön "belülről" az, hogy minden nap zuhanyozzak, este-reggel fogat mossak, csak azért teszem, mert muszáj, mert nem akarom, hogy itthon vagy a koliban rosszat gondoljanak rólam.


Akkor például ha koszos a körmöm, simán a fogammal tisztítom ki (persze mikor senki nem látja). Meghát még "extrémebb" dolgokat is csinálok, ha mások nem látják, de azokat már le se írom, mert akkor az összes válasz arról szólna, hogy "ubaaazeg deundorítóvaaagy".


Szóval én arra lennék kíváncsi, hogy ez mitől lehet. Mert a családom teljesen normális ilyen szempontból, a barátaim is. Ők még akkor is kezet mosnak, ha nem történik semmi, csak hazajönnek kintről. Én nem tudom, miért lettem én ilyen :S Hogy lehetne ezeket a normákat belsővé tenni?


(szerencsére -vagy sajnos- az immunrendszerem baromi jó, legalább 10 nem kaptam el semmit, úgyhogy ez nem tud elrettenteni ezektől a dolgoktól :S)


2011. febr. 11. 19:22
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
Ilyen alapon a menstruációs vér is steril. Ami igaz is, egészen addig, amíg szabad levegőre nem kerül. Ott ugyanis a kórokozók melegágya, és az a vizeletre ugyan úgy vonatkozik. Bomlásnak indul, tele lesz baktériumokkal.
2011. febr. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:
Amúgy az izzadság is stril. :D
2011. febr. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:

*steril


Igen, ha a vizelet a testen kívülre jut, rögtön elkezd bomlani, mint minden más testváladék.

Az aluljárókban is milyen pisaszag van nyáron, fúúj.

Meg egyes nénikét is azt árasztanak.

2011. febr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:

Nem csak a külvilágon nem steril a menstruációs vér. Maga a hüvely sem steril, szóval bőven nem steril már odabent sem.

Ja és a kapcsolat, aki nem tudná: A vér a hüvelyen keresztül távozik.

2011. febr. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:
0%
Na és hogy bizonyítínád be, hogy a gyerked tanítónője nem fürdik naponta stb? Rólam senki nem mondaná meg, lehet a te gyereked tanára sem. És akik étteremben dolgoznak pl. sokan nem mosnak kezet és úgy gyúrják a tésztát panírozzák a húst, csak nem tudsz róla.
2011. febr. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:
Egy szóval sem mondtam, hogy rá akarom bizonyítani, vagy meg akarom vádolni. Csak ha kiderülne. Rólad nem derül ki, de ettől még ugyanolyan szánalmas a dolog. Attól, hogy nem tud valami titkodról a külvilág, attól még az nem lesz bocsánatos. Az éttermekről, picérekről tudok, kösz, hogy figyelmeztetsz. Ez sem kicsinyíti a te felelősségedet. Attól még, hogy más is csinálja, neked nem lesz "szabad". Kulturált ember ilyet nem csinál, főleg, ha gyerekekért felelős, nevel, értékeket közvetít. Bazi hiteles pedagógus lehetsz. Ha kiderülne ilyesmi a gyerekem egyik tanárjáról, fel lennék háborodva, mert az ilyen igénytelen szuka mit tud átadni gyerekeknek? Tetvet, maximum. A tízéves kisfiamban máris több az "attitűd" mint benned, ezt így látatlanban megkockáztatom.
2011. febr. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:
ez igaz, én pl. felszolgálóként dolgozom, és tudom, hogy a szakács nem mos kezet, miután megfogta a farkát és pisált.
2011. febr. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!