Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl kevés dolog kelt undort...

Túl kevés dolog kelt undort bennem, pedig a családom is normális, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy nem undorodok olyan dolgoktól, amiktől mindenki más igen, és a legtöbb dolgot szinte csak azért teszem, mert hogy "mit mondanának mások", nekem ezek nem belülről jönnek.


Például én nem tartom undorítónak a tömegközlekedési eszközökön a kapaszkodókat, még meg is nyalnám, ha valaki miegkérne rá :D Minden gond nélkül. Vagyishát nem tenném meg, mert nem akarnám, hogy mások megtudják, hogy nekem ez nem undorító, és nem akarnám, hogy megbélyegezzenek. Például kezet mosni soha nem szoktam, csak akkor, ha valami látható kosz van rajta, vagy akkor, ha WC-re megyek, és mások is vannak ott.


Nekem nem jön "belülről" az, hogy minden nap zuhanyozzak, este-reggel fogat mossak, csak azért teszem, mert muszáj, mert nem akarom, hogy itthon vagy a koliban rosszat gondoljanak rólam.


Akkor például ha koszos a körmöm, simán a fogammal tisztítom ki (persze mikor senki nem látja). Meghát még "extrémebb" dolgokat is csinálok, ha mások nem látják, de azokat már le se írom, mert akkor az összes válasz arról szólna, hogy "ubaaazeg deundorítóvaaagy".


Szóval én arra lennék kíváncsi, hogy ez mitől lehet. Mert a családom teljesen normális ilyen szempontból, a barátaim is. Ők még akkor is kezet mosnak, ha nem történik semmi, csak hazajönnek kintről. Én nem tudom, miért lettem én ilyen :S Hogy lehetne ezeket a normákat belsővé tenni?


(szerencsére -vagy sajnos- az immunrendszerem baromi jó, legalább 10 nem kaptam el semmit, úgyhogy ez nem tud elrettenteni ezektől a dolgoktól :S)


2011. febr. 11. 19:22
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
67%

Minden másnap fürdök, nyáron akár naponta tusolok, ha edzek, akkor azután is. Vannak olyan termékek, amik nem viselik meg a bőrt, de egy gyors tusolást minden tusfürdő és szappan nélkül is meg lehet ejteni (szoktam is). Egyszerűen tűrhetetlennek tartom, hogy hetes-kéthetes izzadságban rohadjak. Ez nemhogy egészséges (bruhahaha), hanem káros, hiszen az izzadság feláztatja a bőr felső rétegét, így az "oszlani" kezd, ezért bűzlik. Így leírva az egy hétig nem fürdő nőről nem egy csinos csaj jut ezsembe. Hiába húz magára valaki csini rucit, ha olyan szaga van, mint egy katonai bakancsnak, a foga meg a nyelve meg sárga-zöld lepedékben úszik, és savanyú szag árad a képéből.

Én nem azt mondom, hogy az amerikai minden nap hatszor fürdős és hajmosós szokását kell felvenni, de tisztálkodni igenis kell! A te érdeked és ugyanakkor egy "gesztus" a környezeted felé - hiszen az, hogy ápolatlanul, büdösen mész közéjük, az velük szemben tapintatlan. Vannak bizonyos íratlan szabályok, amik a közösségben élőkre vonatkoznak., Családban azt csinál mindenki, amit akar, de ha kilép a házból, vannak bizonyos illemszabályok, amiket nem kellene áthágni.

A büdös vagy erősen szennyezett testű-öltözékű embereket a tömegközlekedésből is ki lehet zárni - mlyen megtisztelő lesz majd, ha megáll melletted az ellenőr, és mikor a két másodperces átmeneti agykihagyás után magához tér, leparancsol a buszról...


A fogmosás is olyan, hogy... tudod, ki csókolna meg.

Meg az hagyján, hogy megcsókolnak-e, de saját magamat nem bírom elviselni, mikor érzem, hogy a fogam nem tiszta, vagy esetleg én magam. Elaludni sem tudok fogmosás nélkül, más meg két hétig elvan vele...

Ez azt hiszem, felnőttként már csak nehezen és tudatosan befolyásolható dolog, amúgy ezt a gyerek tanulja a család kultúrájából. Ahány ház, annyi szokás. Sajnos...

2011. febr. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
89%
A törzsekről meg annyit: ez nem afrika, hanem 2011 Európája, a civilizáció. Nyilván vannak civilizációs túlkapások, de hogy nem hagyjuk magunkat koszban és bűzben ohadni, az nekem normálisnak tűnik... Akinek nem, az menjen a bantuk közé.
2011. febr. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
75%

Primitív (buta) és igénytelen vagy, erről van itt szó. Tudod egy tiszta ápolt emberre más szemmel néznek, mint egy összetapadt hajú, bűzlő, lúzerre. Az ilyenekkel csak magad reklámozod, magadra írod, hogy ne várjanak tőled többet annál a senkinél, aki vagy. Nyugodj meg rengeteg társad gondolja ezt hasonlóan, ti vagytok a társadalom legalja, akire mindenki megvetéssel néz, és a legszebb ebben hogy ti ezt észre sem veszitek.


Az ilyen lények miatt szívok mindig a buszon, villamososon stb... Sok közületek még csak nem is csöves, de ennek ellenére olyan illatokat tud árasztani magából, hogy a hányinger kerülget.

2011. febr. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:
100%

Belegondolhatnál egyébként, hogy más embernek milyen az, amikor az összemenstruált kezeddel megfogsz valamit, amit később ő is megfog. Vagy a nemi betegséges kezeddel...

Egyébként dezodort meg ilyeneket sem használsz?

Mert én már akkor is kiborulok, ha egy icipicit izzadok. Szerintem nagyon kényelmetlen. És minden nap megfürdök, mert szerintem eszméletlen kényelmetlen úgy bebújni az ágyba, hogy nem érzem magam tisztának.

2011. febr. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudsz semmit tenni,nem kritizállak,hanem a kérdésedre válaszolok. Ha nem zavar a mocsok vagy a büz,akkor valószínüleg már megszoktad a koszt,a szaglásoddal meg biztos baj van. Volt olyan ismerösöm,akinek nem volt szaglása (szörnyü lehet),és mindig kérdezgette hogy nem -e büdös.Nekem szuperszaglásom van,és ez nagyon kellemetlen néha.A családom azt mondja hogy mehetnék kopókutyának kiszagolni a drogot,:-).Rettenetes néha az uton a kutyaszarszagtol behányok.Igy mindenki a környezetemben tiszta kell hogy legyen,mert rászólok hogy büdös vagy.A rendetlenség a kupi nem zavar,de a szag igen! Neked soha senki nem szólt még? èn ilyen vagyok,de van hogy nem fürdök minden nap,mert majd megfagyok,hideg van nálunk,de megmosakodom,alulról felülröl. Nagymamáinknak még nem volt fürdöszobájuk,méggsem voltak büdösek.Szóval ez rajtad mulik,ha tiszta lennél biztos a környezeted jobban bírná a fejedet,sokan nem is mernek szólni amugy!
2011. febr. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
100%

Nem is biztos, hogy nincs szaglása, az ember hozzá tud szokni a saját szagához, és a körülötte élőkéhez is! Vagy nem szólnak neki, vagy a családban pl nem is érzik. De ha kimegy az utcára, ezer százalék, hogy azonnal érzi mindenki. Ahogy a mostalan szája szagát is. Én egyszer attól hánytam, hogy egy ismeretlennek megéreztem a szájszagát. Aki így jár közösségbe, azt tuti, hogy a háta mögött megszólják - szemtől szembe kevesen szólnak. Meg néha mindenkivel előfordul, hogy rohanásban van, leizzad, és ez oké is, de állandó jelleggel így eljárni otthonról pl dolgozni, stb... Ojj...

Persze van, hogy orra sincs valakinek hozzá.

Volt egyetemen egy csoporttársam, aki mindig büdi volt. Törékeny kis virágszál, egy tünemény csaj amúgy, olyan testszaggal, hogy rá lehetett könyökölni. A többi csajjal megbeszéltük, hogy szólunk neki. Hálás volt érte. Nemcsak a mi érdekünk, az övé is: milyen első benyomást lehet így tenni bárkire?

2011. febr. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
83%

a sógorom is ilyen :( úgy kell rászólni, hogy mosson már fogat mert büdös a szája! és kiakad, hogy hétvégén mosott :O

kerülöm, nagyon kellemetlen vele egy légtérben lenni!

Legkellemetlenebb mikor megyünk ebédre anyósékhoz és ők is ott vannak, enni se tudok a lábszagtól :S

pfujjj. mégis van évek óta barátnője, mondanom se kell, a leányzó is hasonló beállítottságú...

2011. febr. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
80%

Nincs fürdőszobája?? Szegény...anyukámnak 2 rend ruhája és egyetlen pár cipője volt...és nem volt fürdőszobája, de tudod, hogy fürdött? Vizet melegített, beleállt egy lavórba és egy szivaccsal leöblögette magát minden nap!

Volt egy osztálytársunk, akit addig csúfoltak a fiúk bűzös borznak, amíg el nem ment 3. osztályban. Ő azért fürdött hetente csak egyszer, mert a szülei a vízszámla helyett inkább cigit meg piát vettek, és azt tanították neki, hogy elég a heti egy fürdés. Ő is megoldhatta volna, mert a tanárok megmondták neki, hogy vesznek neki szappant és ha kell, mindennap lezuhanyozhat a tesi öltözőben, de ő erre azt mondta, hogy nem akarja.

Az ha valaki szegény, nem mentség a koszosságra!!! Jó lenne, ha ezt belátnák az emberek...

Kérdező: nem tudom, hogy létezhet-e ilyen betegség, hogy undorhiány...tényleg nincs az égvilágon semmi, amitől undorodsz? Teszem azt egy tál takony, amiben halszemek úszkálnak, vagy rohadó tetem, vagy hasonlók? Mert ha ezeket is simán megennéd, akkor szerintem menj orvoshoz! Ha meg csak a tisztálkodással és higiéniával kapcsolatban vannak bajaid, akkor igénytelen vagy. Ennyi. Az igényességre pedig senki sem taníthat meg, csak te saját magadat önfegyelemmel. Viszont dicsérendő, hogy mégis lefürdesz mindennap, annak ellenére, hogy nem érzed szükségét...legalább azt nem hagyod, hogy a környezeted szenvedjen tőled :)


Még valami a hajmosásról! Ezt én is hallottam, hogy öntisztítóvá válik a haj. Én viszont ismerek egy srácot, aki kifejezetten büszke arra, hogy 2 havonta mos hajat, és azzal dicsekszik, hogy bezzeg nem is látszik se zsírosnak, se koszosnak, nem is büdös, stb.

Na ez egy jó nagy marhaság, mert durván zsíros a haja folyamatosa, ráadásul még hosszú és mivel nem fésüli 2 hónapig, elég durván loboncos, kócos is -.-

2011. febr. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
94%

Azért azt nehéz elképzelnem, hogy egy csinos no (ahogy azt itt állítja magáról az egyik válaszoló), budos legyen. Volt már nálam is olyan, hogy nem furodtem egy nap, mert nem volt meleg víz, fáradt voltam vagy késon értem haza. Alig vártam, hogy reggel lezuhanyozzak, de ez nyilván csak egy hulye beidegzodés nálam. A hajamat kétnaponta mosni kell, mert zsíros és korpás harmadnap, nem tudom milyen lehet egy 2 hétig nem mosott haj... bár ez a válaszoló csak azt írta, hogy kéthetente furdik, a hajmosás talán még ritkább.


Abban lehet valami, hogy erosebb az immunrendszeruk, mert ha a szervezet gyakran kerul szembe valamilyen kórokozóval akkor harcol ellene, védekezik és immunrendszert alakít ki. Például a gyermekorvosok ellenállóbbak a tipikus gyermekbetegségekkel szemben.


Ha nem jon belulrol akkor az még nem feltétlenul baj, ha megfurdesz és fogat mosol. Ameddig nem zavar a buzod, addig azt teszel amit akarsz, ha majd zavar, akkor szóvá teszem. Az ilyen "nem mosakodás párti"-akkal szemben védekezek napi tobbszori kézmosással.


22/L

2011. febr. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
100%

20:24

Nekem egy rasztahajú ismerősöm szagától lehetett elájulni. Dicsekedett, hogy milyen jól alakul a rasztája. Pedig látványra és szagra is egy okádék volt, csak ő nem érezte! Végül szóltunk neki, és belement, hogy egy kisebb tincset levágunk és megszagolja. Húsz perc alatt letolta az egész haját, majdnem kihányta a belét szegény :S


Amúgy a haj tényleg öntisztító. Sajna ágyhoz kötöt beteg voltam kórházban 2 hónapig (térdműtétek sora). Lábam kikötve, az ágytál is alig ment alám. meghaltam a koszérzetemtől, mocskosnak éreztem magam, nagyon sz@r érzés volt. A legrosszabb a hajam volt, nem törődött vele senki, azt tényleg nem mossák. Valahogy a harmadik hét táján megtisztult, egyik nap még megállt a szírtól és kosztól, másnap omlós volt, mint mosás után... Mondjuk látszott rajta, hogy megmosva nem volt, de mégis megtisztult, eltűnt róla a zsír, stb.

De nem volt egy diadalmenet odáig elérni, szétvakartam a fejbőröm, és okádtam a gondolattól. Minden harmadik nap mosom amúgy a hajam, ez a két hónapos diadalmenet megerőltető volt :)

2011. febr. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!