Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl kevés dolog kelt undort...

Túl kevés dolog kelt undort bennem, pedig a családom is normális, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy nem undorodok olyan dolgoktól, amiktől mindenki más igen, és a legtöbb dolgot szinte csak azért teszem, mert hogy "mit mondanának mások", nekem ezek nem belülről jönnek.


Például én nem tartom undorítónak a tömegközlekedési eszközökön a kapaszkodókat, még meg is nyalnám, ha valaki miegkérne rá :D Minden gond nélkül. Vagyishát nem tenném meg, mert nem akarnám, hogy mások megtudják, hogy nekem ez nem undorító, és nem akarnám, hogy megbélyegezzenek. Például kezet mosni soha nem szoktam, csak akkor, ha valami látható kosz van rajta, vagy akkor, ha WC-re megyek, és mások is vannak ott.


Nekem nem jön "belülről" az, hogy minden nap zuhanyozzak, este-reggel fogat mossak, csak azért teszem, mert muszáj, mert nem akarom, hogy itthon vagy a koliban rosszat gondoljanak rólam.


Akkor például ha koszos a körmöm, simán a fogammal tisztítom ki (persze mikor senki nem látja). Meghát még "extrémebb" dolgokat is csinálok, ha mások nem látják, de azokat már le se írom, mert akkor az összes válasz arról szólna, hogy "ubaaazeg deundorítóvaaagy".


Szóval én arra lennék kíváncsi, hogy ez mitől lehet. Mert a családom teljesen normális ilyen szempontból, a barátaim is. Ők még akkor is kezet mosnak, ha nem történik semmi, csak hazajönnek kintről. Én nem tudom, miért lettem én ilyen :S Hogy lehetne ezeket a normákat belsővé tenni?


(szerencsére -vagy sajnos- az immunrendszerem baromi jó, legalább 10 nem kaptam el semmit, úgyhogy ez nem tud elrettenteni ezektől a dolgoktól :S)


2011. febr. 11. 19:22
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
100%

Kedves nem-fürdős, de magát-csinosnak-mondó rém: egy nap alatt nyolc százalékot zuhant az értékelésed. Ez mindent elmond arról, hogy hogyan vélekedik a külvilág az ilyesmiről. Tanárnő létedre szép kis kultúrád van, nem mondom. Lehet, hogy nem vagy büdös, mert esetleg olyan fajta vagy, mégis, ami a fejedben van ezzel kapcsolatban, az valami hihetetlen. Legalább mások felé lennél tapintattal. Pisis kézzel a gyerkőcöket is összefogdosod? Járványok idején? Pedagógusok (és nők) gyöngye -.-

Jó alakod, szép ruháid lehetnek, de nőies így nem lehetsz. Annak része az igényesség és az ápoltság.

2011. febr. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
100%
És ha kiderülne a gyerekem tanáráról, hogy ilyen a testhigiéniája, kivenném az osztályából a gyerekem, és a helyzetet jelenteném valakinél.
2011. febr. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
40%
Megmondom őszintén, hogy pisilés után én sem mindig mosom meg a kezem, de csak kivételes esetekben. Koliban, bent az egyetemen, nyilvános helyeken még pisilés után előtt is megmosom. Otthon szoktam néha kihagyni, elmondom miért: a folyamatos kézmosás rettenetesen kiszárítja a kezem, hiába kenem, ha pár óránként víz és szappan éri, olyan lesz mint a nagyanyámé. Otthon tökéletesen higiénikus a wc, mivel én takarítom, pár naponta fertőtlenítem. A pisilés mozzanataiban tehát nem szennyeződik a kezem otthon mint mondjuk egy pláza mosdójában. A vizelet meg elárulom, hogy STRERIL. De hangsúlyozom, ezt csak akkor csinálom, ha egyedül vagyok otthon és más emberekkel nem érintkezem. Szerintem emberek milliói csinálják hasonlóan.
2011. febr. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
0%
*STERIL
2011. febr. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
100%

Az egészséges ember vizelete steril - de csak a húgyhólyagban. A távozás során a húgycsőből és a nemi szervek környékéről felvesz kórokozókat, ezért is mondják, hogy pisilés után mossunk kezet. Kábé kétéves kortól nevelik erre a gyerekeket (már akit), és nem ok nélkül.

Amúgy meg ha steril is lenne - azért ne kezdjünk el ideológiát gyártani arra, hogy mivel menthetjük fel mgunkat a tisztaság alól... Mindjárt az lesz a hibás, aki WC-használat után megmossa a kezét, és az lesz a hülye, aki fürdik, meg fogat mos... Röhej.


Kérdező: az egy jó dolog, hogy legalább a külső kényszernek engedelmeskedsz. Ez már egy jó lépés, ha kellő rutint szerzel, hozzá lehet szokni, is igenis kialakulhat igényed ezekre a dolgokra. Az igény hiánya amúgy pszichológiai tényezőknek köszönhető, milliófélének. Családi, közösségi behatások, énképpel kapcsolatos változások, tudattalan fóbiák, stb. Ha tudatosan törekedsz arra, hogy mégis erőt vegyél magadon, és fürödj, kezet és fogat moss, azzal segítesz magadnak.

2011. febr. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:

10:55

Drogériákan lehet kapni pumpás kézfertőtlenítőket, amiket víz és szapan nélkül lehet használni, és nem szárítanak, viszont fertőtlenítik a kezed. Én sokat utazom, vonat- és buszhasználat után, vagy autópálya wc-k után nagyon nagy hasznát veszem, és már otthon is tartok. Patikában is megkérdezheted, mit tanácsolnak. Az nem megoldás, hogy nem mosod meg a slózis kezed. Én is nagyon tisztán tartom a wc-m, de ez nem minden.

2011. febr. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
60%
Úgy támadsz nekem, mintha azt írtam volna, hogy rendszeresen nem mosom meg a kezem wc után. Ajánlom, hogy olvasd el figyelmesebben. Kézfertőtlenítő gélem egyébként volt és ki nem állhattam. Egyébként még annyit fűznék hozzá a már korábban leírtakhoz, hogy egy megállónyi metrózás után több kórokozó kerül a kezemre és azt viszem tovább órákon át magammal mint akkor otthon OLYKOR-OLYKOR nem mosom meg a kezem pisilés után.
2011. febr. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:

Drága 12:11, nem estem neked, az első hsz-em általában az egész fórumra vonatkozik (a te kommentedből indultam ki, ez tény). A második vonatkozik rád. neked kéne értelmezni megint a dolgokat.

Én amúgy nem gélről beszélek. Ami nekem van, az egy vízszerű folyadék, ahogy szétkenem a kezemen, már el is tűnik, megszárad, nem tudom. Nagyon jó.

Ez csak egy tanács volt.

2011. febr. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:

Többek között azért is undorító, ha valaki otthon nem mos kezet vécézés után, mert mindent összefogdos, és ha utána felmegy egy barátja, rá is ráragadnak minden.

Undorító!

Egy barátnőmékhez is azért nem szeretek feljárni, hiába invitálnak, mert tudom, milyenek.

Egy másik barátnőmnek régebben kölcsönadtam egy könyvet, majd később láttam, mikor elmentünk valahova, hogy a nyilvános(!) vécé használata után nem mosott kezet.

Na, azóta sem vettem azt a könyvet a kezembe, rosszul leszek, ha rágondolok. :S

2011. febr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
Amúgy ez utóbbi barátnőm ápolt, igényes nő látszatra, álmomban nem feltételeztem volna róla ilyet...
2011. febr. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!