Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl kevés dolog kelt undort...

Túl kevés dolog kelt undort bennem, pedig a családom is normális, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy nem undorodok olyan dolgoktól, amiktől mindenki más igen, és a legtöbb dolgot szinte csak azért teszem, mert hogy "mit mondanának mások", nekem ezek nem belülről jönnek.


Például én nem tartom undorítónak a tömegközlekedési eszközökön a kapaszkodókat, még meg is nyalnám, ha valaki miegkérne rá :D Minden gond nélkül. Vagyishát nem tenném meg, mert nem akarnám, hogy mások megtudják, hogy nekem ez nem undorító, és nem akarnám, hogy megbélyegezzenek. Például kezet mosni soha nem szoktam, csak akkor, ha valami látható kosz van rajta, vagy akkor, ha WC-re megyek, és mások is vannak ott.


Nekem nem jön "belülről" az, hogy minden nap zuhanyozzak, este-reggel fogat mossak, csak azért teszem, mert muszáj, mert nem akarom, hogy itthon vagy a koliban rosszat gondoljanak rólam.


Akkor például ha koszos a körmöm, simán a fogammal tisztítom ki (persze mikor senki nem látja). Meghát még "extrémebb" dolgokat is csinálok, ha mások nem látják, de azokat már le se írom, mert akkor az összes válasz arról szólna, hogy "ubaaazeg deundorítóvaaagy".


Szóval én arra lennék kíváncsi, hogy ez mitől lehet. Mert a családom teljesen normális ilyen szempontból, a barátaim is. Ők még akkor is kezet mosnak, ha nem történik semmi, csak hazajönnek kintről. Én nem tudom, miért lettem én ilyen :S Hogy lehetne ezeket a normákat belsővé tenni?


(szerencsére -vagy sajnos- az immunrendszerem baromi jó, legalább 10 nem kaptam el semmit, úgyhogy ez nem tud elrettenteni ezektől a dolgoktól :S)


2011. febr. 11. 19:22
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
86%
19:54-es vagyok. Aki írta, hogy azért nem fürdött a barátnőm, mert nem volt fürdőszoba. Én igazat adok nektek, hogy akkor is meglehet oldani. Nálunk is volt olyan én panelban lakok, hogy egy napig nem volt meleg víz. Akkor mi vízet melegítettünk és úgy fürödtünk le. Szóval megoldás mindig van. Azon mondjuk teljesen levagyok döbbenve, hogy valakinek párja is van és képes nem zuhanyozni napokig illetve hetekig?? Még ha nincs is barátja valakinek akkor is kéne, hiszen az ember izzad és lehet, hogy mi magunkról nem érezzük, de más igen.
2011. febr. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
40%

hasonló vagyok én is kérdező,de nekem a rossz családi szokások miatt rögződött ez be. mióta elköltöztem anyáméktól,rászoktattam magam a reggeli fogmosásra és kétnaponta fürdésre(spórolok,mert kevés a mani).de ha pl egy hétig itthon vagyok,nekem is van hogy kimarad. azért megjegyzem,nekem anyám volt olyan,hogy volt,hogy hónapokig nem fürdött. mióta elvált,kicsit igényesebb lett,sőt nem kicsit,sokkal igényesebb.

a körömtisztítás rám is jellemző amúgy,sőt,egy borzalmas aberrációm a sebeim elkaparása és a varak megcsócsálása :(

2011. febr. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
93%

amúgy 2-3 fürdés nélküli nap után még nem feltétlen büdös az ember.

nyilván a nemi szerve, s.gge az, de azt a szagot a ruha lefogja.

egyik barátnőm férje 2 naponta fürdik, két hetet náluk laktam, azalatt olyan is volt, hogy 3 napig sem zuhanyzott. nem volt büdös.

az egyik lakótársam is kétnaponta tusol, ő sem az.

a testvérem is kétnaponta fürdött, mikor még otthon laktunk, ő sem volt az. nyáron sem.


nem azt mondom, hogy így kell csinálni, én pl. mindennap zuhanyzom, de nem biztos, hogy 2 nap után bűzlik mindenki. pláne, ha dezodort is használ.

2011. febr. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
63%

Annak a hozzászólónak, aki hugyozás után nem mos kezet és dicsekszik vele: (19:31nek)

Taplókám, az egy dolog, hogy te nem vagy tőle beteg. Ha te a pisádat akarod utána megenni a kajáddal együtt, vagy pisás kézzel tapizod a gyerek meg a férjed arcát, illetve rátapasztod a pisád a lakás tárgyaira, az a te egyéni problémád. De arra gondoltál-e már, hogy mi van akkor, ha valakinek nem elég erős az immunrendszere? Ha valaki épp beteg, vagy általában beteges alkat? És nem egy született Terminátor? És akkor kézfogáskor, vagy ugyanazon tárgy megfogásakor bekened a hugyoddal? (ugyanez vonatkozik a menstruációs vérre, bármire!)

Hogy lehetsz ilyen tapló, undorító, tapintatlan paraszt? Nő létedre? És még te vagy csinos csaj? Te még le se másztál a fáról, anyukám!

2011. febr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 A kérdező kommentje:

Te jó ég mennyi komment! És alig pár órája írtam ki a kérdést. Egyébként kicsit félre értettétek, én szoktam fürdeni minden egyes nap meg fogat is mosok reggel-este, csak olyan kényszernek érzem, nem természetes dolognak. Szóval érzem belül, hogy ez nekem csak külső kényszer és nem belső.


Nem gondoltam volna, hogy az emberek ennyire felhúzzák magukat ezen :))))

2011. febr. 11. 21:49
 46/67 anonim ***** válasza:
14%

Válaszaim:

-élőben persze hogy nem mondom el senkinek hogy nem fürdök. a férjem mondjuk tudja de azt nem hogy pl két hétig se valamikor. amellett hogy ő minden nap fürdik de ö izzados tipus. én meg nem .

-dezodorom van baba deo. azt naponta használom.

-a csinosság nem függ össze a fürdéssel aki nem fürdik annak is lehet jó alakja és valóban sok pasi udvarol nekem volt is házasságom elött jópár

-szerintem azért nem vagyok beteges mert nem fürdöm tul magam és higgyétek el vannak barátaim közösségbe járok tanítónő vagyok tehát szólnának ha büdös lennék de nem vagyok az.

2011. febr. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem alapvető ápoltság nélkül nincsen csinosság. Lehet akármilyen jó bomba alakja, de ha egyszer nem tiszta, nekem sehogy se lesz vonzó.
2011. febr. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
96%
Én viszont együtt érzek Veled. Mindennap megfürdöm, naponta 2X mosok fogat, minden WC-zés után kezet mosok, De! mindezeket gyűlölöm. Utálom a fogkrém ízét, utálom, hogy agyonra ki van száradva a kezem (bármennyire kenem)és mindez a túl sok kézmosásnak meg mosogatásnak köszönhető. Én is pontosan azért tartok be minden "szabályt", mert úristen mit gondolnak? Sokszor visszasírom a régi időket...Ja, és nem vagyok roma. (Nem tudom ezt vki felvetette-e :))
2011. febr. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
94%

Én is csak muszájból tisztálkodom minden nap,a francnak van kedve a jéghideg fürdőszobában levetkőzni és fagyoskodni(nem tudjuk a ház minden helyiségét fűteni,ez van,28 ezer ft rokkantnyugdíjból nem megy).

Nyáron más.

2011. febr. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
91%

Anyámnak olyan a szaglása, mint egy vadászkutyának. Ha érez egy illatot, mi még értetlenül szimatolunk, ő már méterekről megtalálja a szagforrást. Földi halandó meg csak pár centiről érzi.

Egyszer, még egyik régi nyári szünet alatt volt egy hetem, amikor semmit se csináltam. Gondoltam, hopp, kísérlet, vajon mikortól leszek büdös... Arcot és fogat mostam, de mást nem. Anyám 4-5 nap múlva kérdezte, hogy ő emlékszik rosszul, vagy tényleg nem zuhanyoztam egy ideje. Mondtam, hogy kísérlet folyik éppen. Odajött, körbeszimatolt és mondta, hogy furcsa, de semmi szagom nincs.

Hozzáteszem, hogy száraz bőröm és hajam van, gondolom így kevésbé tudtak szagbulit tartani a bacik rajtam.

Azóta nem csináltam ilyet, de a kísérlet sikeres volt, egy hét után se volt szagom :)


Egyébként naponta zuhanyzom (kivéve edzés vagy extrém meleg, akkor többször). De pl ha rám férne egy hajmosás és tudom, hogy pár óra múlva edzés, inkább összefogom, mert az edzés alatt úgyis hatszor átizzadom, utána mosom csak meg. (Száraz haj nem túl hálás a gyakori hajmosásért...)

2011. febr. 12. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!