Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Háztartásbelinek lenni keveseb...

Háztartásbelinek lenni kevesebbet ér, mint munkahelyen dolgozni?

Figyelt kérdés

Felvetődött bennem a kérdés, azok alapján amit itt olvastam az egyik topikban.

Vajon a háztartást vezetni és gyereket nevelni mint életcél megvetendő?

Kevesebb ér, mintha pénzt keresne munkahelyen?

Csak az munka, amiért pénzt lehet kapni?

Mit gondoltok?


2011. márc. 24. 20:52
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/105 anonim ***** válasza:
34%

Ezt a lakást nem rakta senki alám, örököltem, a nevemen van, ezt nem a szüleim vették. Ki rakta szerinted alám? Senki! Engem a szüleim nem nyomnak anyagilag, 20 évessen elköltöztem már, júniusba lesz 2 éve.

Viszont titeket a férjetek eltart, és a legutólsó "kiscipőig" megvesz nektek mindent, kifizeti a költségeiteket, ez engem nagyon...zavarna. - mondjuk így.


Ne veszekedjünk semmi értelme, és nem is ismersz, én se téged, azokat a nőket akiket én látok hogy háztartásbeliek, borzasztó életmódot folytatnak. De hagyjuk abba jó? Fehér zászlóóó! feladom!!! éljetek így.

2011. márc. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/105 anonim ***** válasza:
65%
Ne haragudj, de azért elég vicces azt fitogtatni, hogy te milyen önálló vagy, mikor mindössze voltál olyan szerencsés, hogy megörököltél egy lakást. Na, akkor nem anyádék vették neked, hanem valaki meghald és így adta neked. Azért kicsit vicces vagy ám, ugye azt tudod?
2011. márc. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/105 anonim ***** válasza:
40%

hallottál már olyanról, hogy család? a családban az emberek nem nézik, hogy tied-enyém. főként nem a szerelmesek. egy családban áldozatokat hozunk. ha kell, ha van értelme, akkor pont olyat, hogy az egyikünk ezt csinálja, a másikunk pedig azt (ffi dolgozik, nő az otthont vezeti és a gyerekeket - szándékosan nem háztartást írtam, mert az otthon több). egy szerető család nem úgy működik, ahogy te gondolkozol!

tarthatod magad akármilyen nagyra CSAK AZÉRT, MERT VALAHOL DROIDKÉNT DOLGOZOL, de valójában nagyon kicsi vagy: emberként, lélekként, nőként. Mert nem az tesz valakit nagyjá, hogy mit dolgozik és helyrajzilag hol, hanem, hogy hogyan! és hogy miként viszonyul embertársaihoz és a szeretteihez. Te pedig ebben itt és most nagyon leszerepeltél. És gyanítom le is fogsz aj övőben is.

Ne is alapíts családot, kérlek. Ilyen szívtelen, kegyetlen, egoista lélekcsökevénnyel nem szabad! Élj azzal az aktuális pasiddal,a ki épp van, és egy pillanatnyi emberséget, gyengeséget ne engedj meg se magadnak, se neki. Könyörtelen vagy.

2011. márc. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/105 anonim ***** válasza:
41%

12:25 vagyok

33N házas, dolgozó nő (csak hogy lásd, hogy nem minden másoknak gürcölő droid olyan szívtelen, értetlen, kegyetlen, mint te!)

2011. márc. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/105 anonim ***** válasza:
31%

Az áldozat nagyon nem így mutatkozik meg. Nem akarok gyereket még!, először is akarok legalább 6-7 év szakmai gyakorlatot, utána meglátom. És nem vagyok kegyetlen, de azért egy nőnek legyenek már ambíciói. Már eleve nem a 18. században élünk.


Írtad hogy egy családban nincs tiéd-enyém: igen ez igaz, de azért egy nőnek legyen B terve vagy C D ismered az ABC-t, nem? Egy pasin élősködni, nem valami fix pont, és nem tisztességes a másik féllel szemben. Nem nézem ezeket az embereket sokra, mert a másik vérét szívja. Hogy őszinte legyek egy főállású prostit többre becsülök mint egy háztartásbelit. Egy prostinál akció és utána fizetnek és viszlát, viszont egy háztartásbeli, szül vagy 3 gyereket, eltartatja magát, elkívánja h becsüljék meg és a csodálatos háziasszony/csodálatos anyukának kell tekinteni.

Ja és ha már ilyen szépet kívántál nekem: szerintem egy gyerek többre becsüli azt az anyát aki dolgozik, és én is ezt szeretném majd mutatni ha netán egyszer lesz...

2011. márc. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/105 anonim ***** válasza:
56%

jah, és egyáltalán nem tartom azt robotnak hogy a tudásokat kamatoztatom, azt amit évekig tanultam, sőt büszke vagyok rá. Én szeretem a munkámat, nekem ez a mindenem, mert: a kollégáim annyira aranyossak, segítenek, sokat hülyülünk, a munka pedig csak a logikus gondolkodást igényli, hogy átlássam meglássam az összefüggést.

Remélem egyszer neked is lesz egy jó munkád amit szeretsz majd csinálni

2011. márc. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/105 anonim ***** válasza:
41%

te meg azt értsd meg, hgoy különbözőek vagyunk! a párok is különbözőek. Az én férjemnek a szőr is feláll a hátán attól, amit te itt összehordasz!

Miért gondolod, hogy minden nőnek a munkában kéne megtalálnia önmagát? miért nem vagy képes elfogadni, hgoy vannak nők, akik a családjuknak élnek? nekik az a fontos, hogy legyen egy nagy családjuk és hogy az összetartó legyen. Vannak olyan családok, mitn az enyém is, ahol (persze van B, C terv) nem nézik, hogy ki mit és hol tesz... mindenki a legjobbat, a leghasznosabban teszi le az asztalra a családért. És ha történetesen úgy hozza az élet, hogy én akkor vagyok a leghasznosabb, ha otthon maradok, akkor azt fogom tenni. A férjemnek meg eszébe sem jut olyan, hogy ő tart el, hogy nekem csak zsebpénz járna, hogy akkor én cseléd vagy prosti lennék, és ingyenélő. Pontosan tudja, hogy mit jelent a háztartást vezetni, a gyerekeket jól nevelni, a kertet gondozni, hogy ez mennyi munka... rohangálni a család ügyeiben ide-oda. Eszébe nem jut, hogy ez semmiség és hogy a másik a fenekét vakarja otthon. És nekem senki ne magyarázza, hogy esténként, meg hétvégén ezeket úgy el tudja látni, mintha erre menne el a napja. Nyilván nem mindegy, hogy 25 m2-en él az ember egy panelban, vagy egy kertesházban, tanyán. Előbbi tényleg nem okozhat akkora problémát, de az utóbbinál ez teljesen rendben van.

Nekem egyedül a hozzáállással van gondom. nem vagytok képesek elfogadni, hogy nem csak a ti prioritásaitok léteznek.

2011. márc. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/105 anonim ***** válasza:
32%
még valami: semmi bajom a munkámmal, bár nem erről álmodtam. Kutató vagyok végzettségem szerint, doktorival rendelkezem (jelenleg nem a szakmámban dolgozom, de ez is az én döntésem volt). De igenis rosszul élem meg, hogy más hülyeségeivel kell elmenjen a napom, másnak keresem a sok pénzt, amiből én "alamizsnát" kapok. Más jövőjét építgetem, nem a magamét. Persze, csináljak vállalkozást... nem vagyok vállalkozó mentalitású, belebuknék. szóval igenis nem minden álmom az, hogy más pénztárcáját növeljem, ha amúgy megtehetném (amit jelenleg nem tehetek meg), hogy a családomnak éljek.
2011. márc. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/105 anonim ***** válasza:
58%

Én egyszerűen azt nem értem, hogy hogyan mondhat a kedves 22 éves "hölgy" olyanról véleményt, amiről fogalma sincsen, soha egy percet nem volt a helyemben/helyünkben.Hogyan lehet olyan valamiről véleményt formálni, amiről fogalma, sincsen, maximum elképzelése lehet a dologról.Ráadásul olyan orbitális hülyeségeket ír, hogy azt felülmúlni nem lehet.

Most még reggel van, de abban biztos vagyok, hogy Én ma már többet dolgoztam, mint te egész héten.

A prostitúcióról meg annyit, hogy amilyen sűrűn emlegeted, azt kell higgyem, profi vagy benne, onnan ez a nagyfokú tapasztalat.

Ezért be is fejezem, egy bizonyos szint alá nem süllyedek...

2011. márc. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/105 anonim ***** válasza:
59%

Érdekes h alamizsnának érzed, én éppen ellenkezőleg vagyok vele, vagyis az eddig tanultakat azmelett h kamatoztatom, kapok fizetést, mondhatom azt is hogy kibontakozhatok és önálló vagyok. de ez nem jelenti azt hogy robot vagyok. Az ember azért van hogy dolgozzon is:)


Igazad van, el kell fogadni hogy nem minden ember ezt látja a legjobbnak, és más neki a fontossági sorrend. Én nem tudnám magam elképzelni otthon mint háztartásbeli...

2011. márc. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!