Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Háztartásbelinek lenni keveseb...

Háztartásbelinek lenni kevesebbet ér, mint munkahelyen dolgozni?

Figyelt kérdés

Felvetődött bennem a kérdés, azok alapján amit itt olvastam az egyik topikban.

Vajon a háztartást vezetni és gyereket nevelni mint életcél megvetendő?

Kevesebb ér, mintha pénzt keresne munkahelyen?

Csak az munka, amiért pénzt lehet kapni?

Mit gondoltok?


2011. márc. 24. 20:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/105 anonim ***** válasza:
85%

Én úgy gondolom, ha megengedhetnénk, hogy otthon maradjak, valamit kitalálnék, hogy hozzájáruljak a költségekhez, mindegy, hogy minimálissal. Ha telne rá, egy kis boltot üzemeltetnék, zöldségeket termesztenék a családnak és talán eladásra is. Időm lenne rá, a szüleimnek munka mellett is van, akkor nekem pláne lenne. A mai világban senkinek sincs biztos állása, valamit ki kéne találni arra az esetre is, ha a párom munka nélkül maradna.

Egyébként ez mind latolgatás, ilyen helyzetben én nem leszek, hacsak nem nyeri meg a párom a lottót. :) De az esetben valszeg ő sem dolgozna...

2011. márc. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/105 anonim ***** válasza:
65%
anyáméknak nagyon nagy házuk van ,kert hátul ahól krumpli zöltség stb, elől pedig virágoskert és udvar szóval nekünk tényleg jó nagy a ház. Amióta különköltöztem azóta csak 2 szobás albiba vagyok, és megdolgozom hogy ki tudjam fizetni a számlákat:)
2011. márc. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/105 anonim ***** válasza:
38%
Én még ha megnyerném a lottót se lennék háztartásbeli főállási anyuka. Hasznossá tenném magam
2011. márc. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/105 anonim ***** válasza:
89%

21:45

Szerintem ilyen házban akkor sem lehetne unatkozni, ha nem dolgozna az ember. Én legalábbis olyankor sem unatkozok. Ha még dolgozok is mellette, akkor pláne. :D

Bár én jobban szeretem az otthoni, meg a kinti munkákat, mint az irodait és a párom is jobban szereti, ha otthon megcsinálok mindent, mire hazaér és aztán egész nap csak egymással foglalkozunk. Én anyagilag nem tehetem meg, hogy itthon maradjak.

2011. márc. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/105 anonim ***** válasza:
65%

Utolsó!

A barátok sokat számítanak. hétvégén összeülni dumcsizni, röhögni feltölt egy egész hétre. Már holnap péntek:)

2011. márc. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/105 anonim ***** válasza:
85%

Hú, ha én nyernék a lottón, biztos valami olyasmit csinálnék, amit szeretek. Én is hasznossá tenném magam, de biztos nem egy irodában ülve, hanem valami változatosabbat csinálnék. :)

De még csak nem is lottózok. :'( :D

2011. márc. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/105 anonim ***** válasza:
84%

Nem olvastam végig a hozzászólásokat, de elmondanám a véleményem: persze mindenki azt csinál, amit akar, de szerintem ha a gyerekek már oviban/suliban vannak, semmi nem indokolja, hogy egy nő legalább részmunkaidőben ne dolgozzon, vagy otthonról ne végezzen valami munkát. Manapság ugyanis nem kíván egész embert pusztán a háztartás vezetése, hacsak nincs otthon még egy pici gyerek is. A nő lelkének is jobb, hogy emberek között lehet.

Persze, aki otthon marad akkor is, amikor már nagyobbak a gyerekei, tegye, nem szólom meg, nekem tényleg nem fáj.

2011. márc. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/105 anonim ***** válasza:
90%
Érdekes kérdés, én is sokat gondolkodtam, hogy vajon mennyivel hasznosabb, ha az anyuka mindig otthon van, mindig a gyerekeivel van, mintha eljárna dolgozni, majd hazajönne, és utána lenne a gyerekeivel. Szerintem ez nagyon személyiség függő, mert tényleg vannak eléggé szélsőséges esetek. Én a saját részemről nem tudnám elképzelni, hogy majd ne járjak el dolgozni, még akkor se, ha a férjem annyira jól keresne. Én is olyan családban nőttem fel, ahol édesanyám és nagymamáim is eljártak dolgozni, de mindig szép tisztaság volt otthon, meleg étel, szakkörökre jártunk és sportolni. Emellett viszont megtanultunk otthon segíteni, hogy levegyük édesanyánk és édesapánk válláról legalább ezt a terhet. Nem volt probléma, ha nem kocsival vittek sportolni, sőt, az sem volt baj, ha nem is a szüleink vittek minket sportolni, hanem felváltva a barátnők szüleivel. És néha az is jó volt kisgyerekként, hogy amikor a szüleim sokáig dolgoztak, nem haza, hanem a legjobb barátnőmékhez mentünk, ahol estig játszhattunk. A leckéink mindig készen voltak, anélkül, hogy anyu mellettünk ült volna, és nem lett tőle semmi bajom, hogy amikor már nagyobb voltam, és anyunak nem volt ideje főzni, én csináltam tojásrántottát vagy sajtos tésztát. Szép gyerekkorom volt, anélkül is, hogy édesanyám végig itthon lett volna.
2011. márc. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/105 anonim ***** válasza:
90%
Volt itt egy kérdés (nem találom sajnos), hogy egy ilyen nőnek meghalt a férje, és ott állt a semmiben...
2011. márc. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/105 anonim ***** válasza:
84%

anyum pont ma mondta nekem, hogy amikor a párjával elmentek 2 hétre a nyaralóba, már szinte azt sem tudta mit csináljon, mert hiányzott neki a munka. hogy emberek közt legyen. egyébként nagyon jó szakember, el is ismerik.

szóval nagyon büszke vagyok rá, hogy olyan édesanyám van, aki mindig meleg kajával várt haza, de e mellett dolgozott is, volt hogy napi 10 órákat.


én pedig megtanultam, hogy segítenem kell neki a háztartásban, tudok én is főzni, mosni, takarítani.


szóval még ha olyan jó helyzetben is lennék, hogy a párom eltart, akkor is elmennék valami 4 órás munkába, hogy emberek közt legyek, ne kopjak ki a munkából, a szakmámból, mert ha a gyerek kiröppen, akkor iszonyat unalmas érezném az életemet, valamint nem érezném magam hasznosnak.


de ez csak az én véleményem.


ismerek olyat is, akit kielégít a kerti, háztartási munka, annak ellenére, hogy van normális szakmája.

2011. márc. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!