Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Háztartásbelinek lenni keveseb...

Háztartásbelinek lenni kevesebbet ér, mint munkahelyen dolgozni?

Figyelt kérdés

Felvetődött bennem a kérdés, azok alapján amit itt olvastam az egyik topikban.

Vajon a háztartást vezetni és gyereket nevelni mint életcél megvetendő?

Kevesebb ér, mintha pénzt keresne munkahelyen?

Csak az munka, amiért pénzt lehet kapni?

Mit gondoltok?


2011. márc. 24. 20:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/105 anonim ***** válasza:
86%

A lényeg: mennyit adsz azzal, hogy otthont teremtesz, nevelsz, gondozol, ellátsz stb. Lehet ezt magas szinten művelni (azaz sokkal jobban járnak a gyerekek, mintha bölcsibe, oviba járnának), és lehet eltölteni úgy is, hogy csinos dekorációként eltengünk-lengünk, nagyjából ellátjuk, amit muszáj.


Mindkét területen lehetsz hasznos, értékes, fontos, csak úgy kell hozzáállni! Felesleges a kettőt versenyeztetni.

2011. márc. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/105 anonim ***** válasza:
83%
Nem ér kevesebbet. Van olyan, hogy a férj eleget keres, a feleség pedig otthon van és ott csinál meg mindent (ez egy kertes házban nem is olyan kevés, legalábbis nem kevesebb, mintha pár órát ülne egy irodában és papírt tologatna mondjuk) és ez mindkettőjüknek így megfelel. Ráadásul olyan is van, hogy az egyik fél (bármelyikük) éppen nem kap munkát jó ideig.
2011. márc. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/105 anonim ***** válasza:
57%

20:57

Akkor én irigylésre méltó lehetek, mert nekem a munka után soha nem kellett a teljes házimunkát egyedül elvégeznem, a férjem mindig segített. Szerintem meg ez a normális. Ha valaki otthon van, akkor jó, vezesse egyedül a háztartást, hiszen az a dolga, viszont ha mindketten dolgoznak, akkor a házimunka is közös.

Azt hittem, ez mindenütt így van.

2011. márc. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/105 anonim ***** válasza:
33%

21:12!

De azért a háztartás nagyobb része rád hárul igaz?!

2011. márc. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/105 anonim ***** válasza:
65%

Nem tartom megvetendőnek, csak kevesen engedhetik meg maguknak. Nem csak az a munka, amiért pénzt kapunk, de egy nőnek is szüksége van az önmegvalósításra, nem csak az otthoni "én csak értetek, miattatok vagyok és dolgozom"-ra.

Nem tudnám elképzelni magam ebben a helyzetben. 36 éve dolgozom, gyerekeimet nevelgettem (8 éve egyedül, és mindkettő sikeres!) tíz évig szüleimet ápoltam (fekvőként is, otthon), mái napig is vállalok plusz munkát, így is van naponta ebéd, tisztaság, mosás, vasalás...

2011. márc. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/105 anonim ***** válasza:
55%
A nőnek is dolgoznia kell a családjáért.Azt tartanám életképesebbnek, hogy mindkét fél kivaszi rendesen a részét az otthoni munkából, és eljár dolgozni.Ha a férj annyit keres, hogy nem fontos a nőnek dolgoznia, szerintem akkoris menjen el.A több sosem baj, vagy rakjátok valamilyen alapba a gyereknek.Most felvethet a pénz aztán mivan , ha jövőre a férjed kirúgják? Vagy hasonló?Szóval szerintem luxus ha otthon van egy "háztartásbeli" nő.Nem értem miért lehet valakinek ez életcélja, és azt sem, hogy ha megtud tenni a családjáért többet, akkor miért nem teszi meg.
2011. márc. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/105 anonim ***** válasza:
59%

nálunk felesbe megy a házimunka is...

olyan még sosem volt hogy az egyikőnk csinál valamit a másik meg hever a tv előtt...

(bár tény,a fürdőt mindig én takaritom,ablakot én mosok,port én törlök,cserébe még sosem porszivoztam,és sosem szedtem le függönyt,sosem locsoltam virágot...és bevásárolni is ugy szoktunk,hogy végzek melóval,elsétálok boltig,bevásárolok,párom addig kocsitmosat vagy tankol vagy amit akar,végzek,kocsiba már ő pakol...)


de hogy itthon meresszem a hátsóm? még betegszabin is utálok lenni,mert unom magam szerteszét...

2011. márc. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/105 A kérdező kommentje:
Többet tesz egy nő a családjáért, ha inkább pénzt keres (és így több lesz a családnak), mintha mondjuk mindig tiszta lenne a lakás, volna főtt vacsora, reggel tízórai, a gyereket hozná-vinné sportra, szakkörre, velük tanulna/játszana sokat és a kertben saját zöldség teremne a keze nyomán?
2011. márc. 24. 21:28
 19/105 anonim ***** válasza:
15%

én nem értek vele egyet. Az ember ha háztartásbeli eltunyul az agya nem fog annyira az idő múlásával, mint aki rendszeressen használja is. Ezenkívűl eltartott lennél, magyarul a férjed nélkül egy nulla lennél. Nem tudnál öltözködni, enni fizetni a számlát.


Másrészt a gyerekeidnek milyen példát mutatsz így? kb azt hogy na majd az apátok eltart, ti is csinálhattok így ha fogtok egy pénzes pasit. Én ezt kicsit PROSTITÚCIÓNAK tartom. Eltart a férjed, csak légy vele "kedves" és lásd el a háztartást, és a gyerekeket. Ez a prostitúció egy formája szerintem

2011. márc. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/105 anonim ***** válasza:
92%

Csak a főzés, mert főzni nem tud. De mosogat, takarít, mos (bár azt a mosógép csinálja), kitereget, elpakol ha kell. Szóval amíg kész lett a kaja, vagy ő megcsinálta a többit vagy ketten együtt, beosztva. A lényeg, hogy kb. fele-fele alapon ment.

Most tényleg rám marad az egész, mert sajna éppen álláskeresési fázisban vagyok, így természetes, hogy úgy várom haza, hogy minden kész legyen. De ha lesz munkám, biztos megint így lesz.

2011. márc. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!