Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Háztartásbelinek lenni keveseb...

Háztartásbelinek lenni kevesebbet ér, mint munkahelyen dolgozni?

Figyelt kérdés

Felvetődött bennem a kérdés, azok alapján amit itt olvastam az egyik topikban.

Vajon a háztartást vezetni és gyereket nevelni mint életcél megvetendő?

Kevesebb ér, mintha pénzt keresne munkahelyen?

Csak az munka, amiért pénzt lehet kapni?

Mit gondoltok?


2011. márc. 24. 20:52
 71/105 anonim ***** válasza:
35%

Miért cáfolnám meg magam???

A nő otthon volt akit eltartott a férje, viszont Ő is belerakta a közös kasszába a saját pénzét csak épp ő máshogy jutott pénzforráshoz, pl kiadott egy lakást vagy irodát vagy mi volt az. Ez mellett is lehetne dolgozni, de ő LEGALÁBB igyekszik valamit berakni a közösbe

2011. márc. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/105 anonim ***** válasza:
33%
Hát ha arról az oldalról nézed, hogy ha nem csinálná meg mindazt a férje körül, amit megcsinál, akkor nem jutott volna idáig, vagy mindenre tartania kéne valakit aki azt megcsinálja és az mennyi kiadással járna neki havonta, akkor azért az ingatlanjai nélkül is szép részt vállalna a közösben.
2011. márc. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/105 anonim ***** válasza:
37%

41%, teljesen feleslegesen strapálod magad.

Csinálják csak a háztartásbelik, ők pontosan tudják, hogy hol állnak a társadalmi sorban. Azért kapálóznak annyira, hogy ők egyenlőek, mert nem azok. Ezt nem csak a dolgozó férfiak, hanem a dolgozó nők is tudják, akik minden nap ugyanúgy ellátják anyai és asszonyi kötelességeiket munka mellett. Őket maximálisan tisztelem, mert nem könnyű a dolguk. Mégis csinálják becsülettel, öregségig, és szótlanul. A HTB pedig csak panaszkodik, hogy nem becsülik meg, hogy ő egyenértékű, hogy neki is nehéz..

Hát igen, az kiabál a leghangosabban, akinek a háza ég.

2011. márc. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/105 anonim ***** válasza:
59%

Most komolyan azt gondoljátok, hogy a Ti véleményetekre Mi adunk???Vagy hogy Tőletek várunk elismerést???Ha várunk egyáltalán?Ne nevettessetek már...

Fogalmatok sincsen, milyen életet élünk Mi, így akkor ítélkezz, ha Te esetleg egy évig is voltál ilyen felállásban.És most majd jön, hogy nem is akarsz itthon lenni egy percig sem!!!Dehogy nem, csak Te nem teheted meg, Mi meg igen.És innentől kezdve csak az irigység beszél Belőletek, ez a nagy igazság.Egyiknek sikerül az élet, a másiknak nem...

2011. márc. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/105 anonim ***** válasza:
60%
Ha az számít sikernek, hogy otthon ülök, nincsen saját egzisztenciám, másnak kell eltartania, ráadásul annyiban ki is merül az életem, hogy másokat szolgálok, akkor nem akarok sikeres lenni. :)
2011. márc. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/105 anonim ***** válasza:
62%
Inkább szolgáljam a saját családomat itthon, mint egy vadidegen embert a munkahelyemen...
2011. márc. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/105 anonim ***** válasza:
59%
És mond már meg mi sikerült neked annyira hogy irigyek lennénk rá???
2011. márc. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/105 anonim ***** válasza:
42%

Például az, hogy nekem nem kell dolgoznom, mert anyagilag megengedhetem magamnak, hogy itthon legyek.

Nincsenek pénzügyi gondjaink, nincsen hitelünk, de van házunk, kocsijaink, cégünk, befektetéseink.

Ha az én gyermekem igényli, akkor 24-bő 24-et vele tudok lenni.

Nincsen aki csesztessen, a magam ura vagyok minden téren.

Nem kell szabadságért sorban állni, akkor megyek nyaralni, vagy telelni, amikor akarok.

Na, ezekért lehet irigyelni, igen.

2011. márc. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/105 anonim ***** válasza:
44%

De így sose leszel szabad. A férjedtől függ az életed. Az ő pénze a te pénzed, az ő lakása a te lakásod, Ez mind az övé, Ő dolgozott érte. Ez nem közös, hanem az övé, neked ott jogod...hát, szerintem nincs.


Az egyik hozzászoló írta h a férj sehol se lenne ilyen asszony nélkül, mert fel kellene venni dolgozókat a házba ami ugye költség. Szinte kimondta h egy cseléd. Miért hagyod ezt?


Sok ember például én is azért dolgozok mert szeretem. Van akik azt mondják h a hobbijuk a munkájuk nekem nem, de ha nem lenne hiányozna. Hiányozna h nem tudnék el menni képzésekre, dolgozni, és egy ilyen társaságba, és nem tudnám csinálni azt amit szeretek. Én szeretk dolgozni, és szeretem azt csinálni amit tanultam. Sőt büszke vagyok arra hogy azt amit tanultam abban sikerült elhelyezkednem.


Nekem sincs hitelem, sőt anyámnak se, és mi is hitel nélkül vettük a kocsinkat, szalonból. Nem azért dolgozok mert pénzügyi gondom van hanem mert ez a természetes. ovi, iskola, és munka. A munka nem jelenti azt hogy na most akkor kihasználnak, és mindig ott állnak a hátad mögött.


Én 22 éves vagyok aktív, ezért természetes hogy keresek pénzt és megpróbálom magamból a maximunot kihozni. De te? Dolgoztál egyáltalán az életedbe valamikor? mit hozol ki magadból?


Ja, és az irigység szerintem az hogy ha én is olyan életet szeretnék mint te, de ez nincs így. Egy háztartásbeli főz mos takarít kefél. Nekem ez nem kell

És hidd el, a kutya nem irigy rád

2011. márc. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/105 anonim ***** válasza:
59%
Te olyan buta vagy, minta a ....Mi az, hogy az mind a férjemé???Meg, hogy nincsen jogom???Tudod te, hogy honnan kezdtük?A nulláról!Minden közös.A cég a házak, a kocsik, minden a kettőnk nevén van, mert KETTEN tettük azzá a vállalkozást, ami.De neked magas, már látom.Viszont kezd zavarni, ahogy a szexuális életem iránt érdeklődsz, vagyis tényként kezeled, hogy csak kefélni kell.Micsoda szegényes hozzáállásra vall...
2011. márc. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!