Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Háztartásbelinek lenni keveseb...

Háztartásbelinek lenni kevesebbet ér, mint munkahelyen dolgozni?

Figyelt kérdés

Felvetődött bennem a kérdés, azok alapján amit itt olvastam az egyik topikban.

Vajon a háztartást vezetni és gyereket nevelni mint életcél megvetendő?

Kevesebb ér, mintha pénzt keresne munkahelyen?

Csak az munka, amiért pénzt lehet kapni?

Mit gondoltok?


2011. márc. 24. 20:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/105 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
92%

Attól függ.


Csak vannak olyanok, akik "a gyereknek 3 éves koráig az anyja mellett a helye" felkiáltással nem adják be a gyereket bölcsibe és nem mennek dolgozni, de a gyerekkel sem foglalkoznak. Volt, hogy anyuka a játszótéren trécselt, a csóri gyereke meg hozzám jött a labdát dobálni, mert az anyja lesz.rta.

Ismerősnél a nagyi foglalkozik a gyerekekkel, mert anyuka napközben internetezik.

Vagy mások mondják, hogy tervezik a harmadik gyereket. Az indok? Nem az, hogy nagy családot szeretnénk mert imádjuk ha gyereksereg vesz körül, meg az ilyen meg olyan jó, hanem az, hogy úgysem mehet vissza az asszonka a munkahelyére, így viszont lehet főállású anya, és azzal is kihúzzák valameddig. hát köszi.

Az ilyenek miatt van rossz híre a főállású anyaságnak, pedig vannak akik tényleg született anyukák, akik szülhetnének rengeteg gyereket, akiket csodásan nevelnek.

2011. márc. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/105 anonim ***** válasza:
73%

Simán megfőzök hetente többször is, ha a barátnőm később ér haza.Takarítással sincs gond nálunk se.

De akinek még fekszik ez a : "apa hazajön, anya kipattan a fotelból, tolja elé a kaját, nézi ahogy eszik, apa bemegy a tévéelé, letolja a gatyát, bont egy sört amit anya hozott, és pihen, mialatt anya gondosan hagyott magának munkát estére, hogy nehogy pofont kapjon az itthonülésért."

na durván :)

2011. márc. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/105 anonim ***** válasza:
89%
21:30 vagyok, 21.15-nek ment, csak kicsit elkéstem. :)
2011. márc. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/105 anonim ***** válasza:
92%

Régen a nők jogokat akartak, hogy ne legyenek kiszolgáltatottak háztartásbeliként. Egyik részük már akkor is dolgozott, mert nem engedhette meg magának, hogy otthon maradjon és egy fizetésből éljenek.

Manapság meg létkérdés, hogy mindkét fél dolgozzon.

Szerintem nem lehet válaszolni a kérdésre. Embere válogatja...

De szerintem nem egymást kéne szapulni, hanem ezt a mocskos országot, ahol már az emberek kínjukban egymást támadják mindenért.

2011. márc. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/105 A kérdező kommentje:

" "apa hazajön, anya kipattan a fotelból, tolja elé a kaját, nézi ahogy eszik, apa bemegy a tévéelé, letolja a gatyát, bont egy sört amit anya hozott, és pihen, mialatt anya gondosan hagyott magának munkát estére, hogy nehogy pofont kapjon az itthonülésért."


Tényleg elég sarkított. Vagy ha az anya otthon van akkor egyben cselédnek is kell lennie??

2011. márc. 24. 21:37
 26/105 anonim ***** válasza:
31%

a kérdésedet nem láttam utolsó előtti vagyok.

Szóval a gyerekeidet hozni-vinna akarod hadd legyenek felnőtt korukba olyan puhányok hogy még biciglizni se tudnak? Milyen gyereket akarsz nevelni? aki nem tudja magát ellátni? és mindig a cicin lóg? Tudod az én anyámnak van kertje, állatkák, disznó pulyka, tyúk és még dolgozik is,8 órába és képzeld ha hazajövök főtt kaja van és rend. És egyáltalán nem stresszes mert a munka nem feltétlenül jár eggyütt a stresszel. Én se anyám se vagyunk stresszesek errre vannak a barátok, jól kibeszélni kinevetni a nap dolgait. Én panelba lakom, most nem kertes házba de vidéken lehúzom a 8-10 órát és utána megyek takarítani, és főzni, és szórakozni. Bizoooony így is lehet.

2011. márc. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/105 anonim ***** válasza:
85%
bocsesz 21,30 as voltam:)
2011. márc. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/105 anonim ***** válasza:
57%
Nem ér kevesebbet,de nekem nagyon furcsa hogy valakinek abszolút semmilyen ambiciója ne legyen az életben miután gyereket szült.
2011. márc. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/105 anonim ***** válasza:
92%

21:02

Látom te sem olyan nagy házban laksz, amihez bazi nagy virágos és veteményeskert is tartozik, sok állattal. :D

2011. márc. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/105 A kérdező kommentje:
Amúgy ne essetek nekem, nem rólam van szó, a kérdés témafelvető jellegű.
2011. márc. 24. 21:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!