Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Háztartásbelinek lenni keveseb...

Háztartásbelinek lenni kevesebbet ér, mint munkahelyen dolgozni?

Figyelt kérdés

Felvetődött bennem a kérdés, azok alapján amit itt olvastam az egyik topikban.

Vajon a háztartást vezetni és gyereket nevelni mint életcél megvetendő?

Kevesebb ér, mintha pénzt keresne munkahelyen?

Csak az munka, amiért pénzt lehet kapni?

Mit gondoltok?


2011. márc. 24. 20:52
 81/105 anonim ***** válasza:
67%
kedves 41 %-os... értem én, hogy te nem tudod háztartásbeliként elképzelni az életed...nincs is ezzel semmi baj. de mondd már meg, miért fáj az neked (ha te olyan elégedett vagy az életeddel...), hogy másoknak (például nekem is...), így tökéletes és boldog az életük??
2011. márc. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/105 anonim ***** válasza:
78%

"Hiányozna h nem tudnék el menni képzésekre, dolgozni, és egy ilyen társaságba, és nem tudnám csinálni azt amit szeretek. (stb)."


Látod, azzal van a baj, hogy a HTB-t egy beszűkült cselédnek kezeled. A htb is elmehet képzésekre, több ideje van a barátaira, olvasni, tanulni, azt csinálni amit szeret, mert nem köti le a napja több, mint egy harmadát néha akár felét az, hogy dolgozik valakinek.


És ne haragudj, de valami nagyon félre ment már. A padló sikálás maximum akkor lehet alacsony rendű, cseléd dolog, ha pénzért csinálod. Valamiért a szolgálat ciki lett. A szolgálat nem egy alávaló dolog. Az életedben ott kezdődik, mikor kicserélik a pelenkádat és ott van vége, hogy mikor meghalsz valaki lezárja a szemedet. Mi ezen a lealacsonyító? A lényege az önzetlenség.


A házasságban pedig ilyen nincsen, hogy neked semmi jogod, meg semmid sincs. Együtt érték el, az övék, nem csak a férjéé. Ennyi erővel annak sincs semmi joga, aki szerencsétlen óvónő és 70ezret keres, mert a vállalkozó férje meg 4-500 ezret és a nő fizetése csak aprópénz, jó ha a kaját fedezi, meg mondjuk a benzinjét, amin munkába jár, akkor neki sincs semmi joga semmihez abban a házasságban?

2011. márc. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/105 A kérdező kommentje:

Kedves 16.22-es, veled értek mélységesen egyet!


Nagyon furcsa ilyesmiket olvasni itt, hogy a házimunkát végezni cseléd dolog, meg hogy a munka mellett ugyanúgy meg lehet csinálni... Hát nem hiszem, hogy egy 8-10 órás napi munka mellett még határtalan türelmed van a gyerekre és a férjedre, többbfélét tudsz főzni, piacra járni friss áruért, befőttet elrakni, lekvárt főzni, süteménnyel várni a barátokat (nem boltival), mosolyogva hallgatni mindenkinek gondját-baját, nyelveket tanulni különösebb fáradság nélkül, stb. Ugyanúgy biztos nem.

A férj pedig a dolgozó nő életben ugyanúgy rizikó-faktor, vagyis ott is bármikor elmehet, elválhat. A vagyon ott is amott is közös marad. Max a htb-nek el kell mennie munkahelyre ezentúl. Nem hiszem, hogy nehezebben találna manapság munkát, mint bárki más (ma sz.r időket élünk, sz.r munka mindig van, jó meg majd talán egyszer lesz...)

2011. márc. 28. 16:43
 84/105 anonim ***** válasza:
40%

Én csak akkor mondom valakire h cseléd, ha a férfi/párja cselédje. Megcsinál neki mindent ami a háztartásba kell vagy legalábbis a háztartás 90% a nő csinálja holott együtt élnek. Na ez cselédsors.


Ha valakinek az a munkája hogy Ő takarít/takaritónő valahól akkor nem cseléd, mert akkor saját magáért teszi. Nem a sajátját takarítja, de önmagáért azért h legyen pénze. Viszont aki a pasijának/férjének takarít miközben hazahozza a pasi a fizetést, a nő eltartja a háztartást na az igen cseléd. A pasi cselédje.

3 fajta embertől kapok frászt:

1 tőletek (háztartásbeliek)

2. a prostituáltaktól

3. az ingyenélőktől.

Jogod lehet h van a szó legszorosabb értelmébe, de ha például nekem a pasim venne egy kocsit a saját fizetéséből, nem ugrálnék annyira hogy ehhez nekem is jogom van. Használhatom, de nem az enyém.


Nem tudom h nektek milyen életképetek van de én mindent megtudok csinálni munka mellett. Kívánhatnék többet?: lakás munka fizetés barátok és 1 pasi, igen elégedett vagyok ezzel. Hihetetlen ugye? 22 évessen megvan!! és végre kiröppentem a családi fészekből is, mostmár önálló vagyok:)

Nekem nem büdös a munka. Elmegyek minden reggel dolgozni H-P-ig

azt hiszem ez a sok-sok hozzászolás kellett hogy megértsem hogy ti h gondolkodtok. Nem értek vele egyett, nagyon nem. És ti se értetek meg engem, hogy valakinek lehet öröme a munkába - legalábbis úgy látom. Egyszer próbáljátok ki a részmunkaidőt ha lesz kedvetek, 4-5 órás munka, hátha megtetszik és nem megterhelő az a 4 óra. Sztem egy próbát megér. Ha pedig annyira milliomosok vagytok akkor sztem érdemes lenne egy vállalkozásba belefogni.

De nekem is adhatod, pár millát szivessen elfogadok:D Na pááá

2011. márc. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/105 A kérdező kommentje:

Édes szívem te 22 évesen úgy osztod az észt, mintha legalábbis mensa tag lennél :DDDD

Miért gondolod, hogy nagy kunszt 22 évesen a saját lábadon állni? Itt van példa mindenre. Azt se tudhatod, hogy a háztartásbeli nem dolgozott-e mondjuk 30 éves koráig ugyanúgy napi 8-10 órát, aztán döntött úgy, hogy most egy jódarabig a családjára koncentrál. Könnyű amúgy ilyen magas lóról beszélned, nincs még gyereked (remélem nem is akarsz, a te fajtátad "kedves" 41%-os kár szaporítani, mert alapból butuska vagy de az nem lenne baj ha nem volnál mellette rémesen undok is :-P )

Továbbá, nem attól leszel a pasid cselédje, ha 90%-ban te csinálod a házimunkát és ő meg keres rád, hiszen te vagy otthon. Attól leszel cseléd, ha mindezt úgy csinálod, hogy még munkahelyed is van. Sajnos erre is van példa, de nem itt.

Azt meg sokak nevében kikérem (én sajnos nem vagyok háztartásbeli, de még így is vérlázító), hogy egy lapon emlegesd a prostikat, az ingyenélőket és a háztartásbelieket. Az utóbbiak ugyanis nagyon is sokat dolgoznak és hasznos amit csinálnak, nem napi 8-10 órában, hanem 24-ben.

De tudod mit, remélem a te munkádat is csak ennyibe veszik, mint te másokét :-P

Amúgy az sem lehet véletlen, hogy csak 41%-on vagy, valószínűleg máshova is ilyen okosokat írsz :-DDDDDDDDD

2011. márc. 28. 18:34
 86/105 anonim ***** válasza:
38%

Én becsülöm azt aki dolgozik,akármit, legyen az közgazdász, vagy épp takarító vagy portás becsülöm mert próbálnak pénzt keresni. Ellenkező esetben akik eltartatják magukat, (ha nincs különösebb indokuk rá, pl beteg,) azzal nem értek egyet, ennyi.


Tudod szerintem az ilyeneknek nem szabadna szaporodni,mert csak egy nullák. Szerinted bunkó, buta vagyok? Nem is ismersz. Csak fáj az igazság nektek.

És tudod ha jól nézed én 22 évessen fenntartom magam, de ezek az emberek nem, és ha én munkaadó lennék inkább pályakezdőt vennék fel mint aki 10 évig otthon volt, de persze van betanitott munka is de ti ezeket ugyse vállalnátok el. És sztem simán lehet a prostikkal egy lapon emlegetni. De már nagyon unom hogy nekem szoltok be, holott az emberek 90%-a titeket igenis rossz szemmel néz. De ahogy mondtam nincs kedvem már itt vitázni!!!

2011. márc. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/105 anonim ***** válasza:
42%

A nagy eszeddel elkerülte az is a figyelmedet, hogy itt nem csak olyanok írnak pozitívan azokról, akik nem dolgoznak, de mindegy.


Gondolkodj már el. 22 éves vagy, egy lakáskában élsz és van egy pasid. Nincs élettapasztalatod. Nincs férjed. Nincs gyereked. Nincs házad. Nincs kerted. Még alig dolgoztál, persze, mekkor szám ez még most, hogy magadat tartod el, meg fú nem kell anyucitól kérni kiscipőre pénzt. Nem egy sikeres nő akasztja szögre a hivatását, mikor rájön mennyivel nagyobb értéke van annak, hogy a családjának él. Ezt 22 évesen kiszabadulva az önálló életben még te sem tudhatod.


Amúgy elég érdekes komplexusaid lehetnek. Itt mindenki, aki ellened érvel, úgy van vele, hogy a háztartásbeli életnek vannak tök jó előnyei, emellett szépen érvelnek is. Erre jössz te, beböfögöd, hogy 22 éves vagy és közlöd, hogy te ezt nem tudod megérteni, és amúgy is, az ilyen nők ostobák, szánalmasak, szaporodniuk sem kellene és egy szinten vannak a prostikkal. Mindezt a nulla élettapasztalatoddal, úgy hogy még saját családod sincsen, így kirázod a kis zsebkendődből, mintha valami kinyilatkoztatás lenne, hogy te most megmondtad a frankót.

2011. márc. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/105 anonim ***** válasza:
63%

Kedves 22 éves.

Tudod mid van neked?Semmid.Albérletben élsz, van egy pasid, aki kefélget, meg egy robot melód, amit másnak csinálsz.

Nekem ennyi idősen már gyermekem volt, férjem volt, és akkor indult az üzlet.Így akár hogy is nézem, te igen csak a nullán vagy még ahhoz, hogy itt mond meg a frankót.Fogalmad sincsen semmiről...

2011. márc. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/105 anonim ***** válasza:
39%

Éppenséggel van házam, kertes családi ház, csak kiadtam bérbe mert találtam egy jó melót másik városba ami jól fizet és előnyösebb nekem, így lettem albérletes. És a házam albérletéből fizetem a lakásomat, és még marad is abból a pénzből.


Nem akarok vállalkozni, nekem jó úgy h havonta jön a pénz a számlámra és kész, és gyereket se akarok. Apámék már vehettek volna nekem itt egy lakást ahól most vagyok, de én önálló akarok lenni és nem pedig támaszkodni. A lakást majd megoldom én és a párom, ez nem a szülő dolga szerintem.


Jah, és az egyik hsz mondta h nekem nem kellene szaporodnom csak reagáltam oké?

Sajnálom azt hogy ennyire elfajult ez a beszélgetés. Nem vagyok rossz ember, pedig nagyon úgy állítotok be. Na jó éjt! Pá

2011. márc. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/105 anonim ***** válasza:
58%
Persze, önállóan fizeted a lakást abból, amit alád tettek és kiadtad. :) Ej, ej. És 22 évesen fölényes magabiztossággal kijelenti, hogy neki gyerek se kell. Jaj hány ilyet láttam, 30as korában meg már magában is szült volna, csak legyen gyerek.
2011. márc. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!