Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Háztartásbelinek lenni keveseb...

Háztartásbelinek lenni kevesebbet ér, mint munkahelyen dolgozni?

Figyelt kérdés

Felvetődött bennem a kérdés, azok alapján amit itt olvastam az egyik topikban.

Vajon a háztartást vezetni és gyereket nevelni mint életcél megvetendő?

Kevesebb ér, mintha pénzt keresne munkahelyen?

Csak az munka, amiért pénzt lehet kapni?

Mit gondoltok?


2011. márc. 24. 20:52
 61/105 anonim ***** válasza:
31%

18:48-as


Kíváncsi vagyok, hogy akkor is ezt mondod majd, ha lesz családod.Mert így könnyű, de ha 2-3gyerek, mg egy férj vár otthon, akkor mindjárt másabb a leányzó fekvése...

2011. márc. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/105 anonim ***** válasza:
89%
03-24 22:03 vagyok. Most mééééér pontoztatok le? Mert nem szeretem az irodai munkát, vagy mert nem lottózok? :DDDDDDD
2011. márc. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/105 anonim ***** válasza:
68%

Hát nézd, a munkámat szeretem én is, nem is rossz munkahely, 8 órát dolgozok, de nekem a bejárás vagy egy vagyok a benzin miatt, vagy oda-vissza kétszer valamivel több mint egy óra bkv-val. Egy cégnél meg hiába jó a munka és hiába ez meg az, ha nem egymagamban dolgozok és függök a kollégáktól, akkor nem tudok évekig vigyorogva örömmel bemenni, mikor tudom, hogy az egyik könyvelő ezoterikus weboldalakat fog nézegetni munkaidőben én meg szaladgálhatok, meg telefonálgathatok, meg javíthatom, amit elba.szott.


És nem vagy megkeseredett nőket látok vagy háztartásbelieket, de teljes szívvel lélekkel a kettőt nem lehet csinálni. És nekem például fontosabb lenne az, hogy a családomért, a gyerekeimért, a férjemért, meg azért ahol élünk dolgozzak, nem egy vadidegen főnökért, meg egy szépen hangzó cégnévért.


Amúgy, a háború előtt már rég kézzel lábbal hadonásztak a nők, hogy majd ők dolgoznak, más kérdés, hogy a háború alatt jöttek rá az emberek, hogy jé a nők ezt is megtudják csinálni, csapjuk nekik a gyereknevelés-háztartás kombinációhoz még a munkát is hozzá mostantól.

2011. márc. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/105 A kérdező kommentje:
:-)
2011. márc. 27. 19:23
 65/105 anonim ***** válasza:
33%

18:48-as vagyok.

Ha gyerekem lenne max kevesebbet tudnék eljárni a haverokkal, amúgy mindent meg tudnék csinálni, gyerek mellett is, a háztartásbeliek béna szövege ez. Jelentem eddig tök jól érzem magam, és nem érzem szügségesnek h gyereket szüljek, tudod először szeretnék neki megteremteni valamit, és itt nem a pasim pénztárcájára gondolok.

Aki akar az legyen egy háztartási gép. kb: Főz, mos, takarít, kefél. Ha valakit ez motiválja akkor csinálja, de sajnálom ezeket az embereket komolyan mondom



Szerintem a háztartásbeliek jellemző h kinyalják a gyerekek popsijukat és majd ha felcseperedik a gyerek egy kis nyámnyila lesz mert anyuci mindent megcsinált neki, és szegény gyerek tök hülyén kerül ki a világba huszonévesen. Ezek a gyerekek a legszerencsétlenebbek.

ááá, nem birom az ilyet, csak felidegesít...

2011. márc. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/105 anonim ***** válasza:
61%

21:59

Meleg tejet igyál, az megnyugtat.... :D

2011. márc. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/105 anonim ***** válasza:
58%
Magyarul, aki fontosabbnak tartja a családját, mint idegen érdekek kiszolgálását, az hülye, béna szövege van és idegesítő. Amúgy háztartásbelinek lenni nem egy gyakori dolog manapság, mégis egy csomó elb.aszott gyerek van. Vajon miért?
2011. márc. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/105 anonim ***** válasza:
24%

Azokból az "idegen érdekekből" nagyon jól meg lehet ám élni, mert ők adnak neked pénzt hogy ehess, ihass, fizethesd a számláid, vásárolhatsz, ez ilyen dolog, dolgozni kell idegeneknek, hogy legyen pénzed. De persze indithatsz vállalkozást is, rengetek lehetőség van, ha nincs kedved így dolgozni, csinálj egy vállalkozást saját magadnak.


Hihetetlen hogy ilyen szinten válogatsz.


Szerinted nem gyakori a háztartásbeliek száma? a 3.000.000 ember tartja el a 10.000.000 embert mo.-on (mostmár kevesebb egy kicsivel mint 10.000.000, mert csökkent a népesség) de szerintem akadnak azért háztartásbeliek bőven...


A gyerekekről néha a szülők tehetnek h ilyenek, néha nem. Sztem az a lényeg hogy önállóságra tanítsunk egy gyereket és NEM pedig hogy a kis popsiját kinyaljuk amíg velünk él, én legalábbis ezen az elven vagyok és így is fogom majd csinálni.


Az az igazság hogy ti nem is akartok elmenni dolgozni, mondjuk ez eddig is egyértelmű volt, de basszus, de egy ilyen ingyenélő bandát én még nem láttam. Hihetetlen. Ingyenélő, kifogásokat gyártó, ááá... menjetek el tanyára lakni, legyetek önnfentartók ott a helyetek.

2011. márc. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/105 anonim ***** válasza:
58%

A hét millióból vond le a nyugdíjasokat, a rokkantakat, a tanulókat, gyerekeket, a segélyből élőket, a munkát kereső munkanélkülieket, meg azokat akik épp most gyesen vannak, de mennek is vissza dolgozni, ahogy sikerül a gyereket beadni a bölcsődébe. Ne magyarázd már meg, hogy itt általános az, hogy egy nő sosem dolgozik. Inkább ritka.


Amúgy meg saját magadnak is ellent mondasz, mert az egyik válaszolót szépen megdícséred, hogy bár otthon ül, de az örökségéből befektetget. Aha, tehát, ha van valakinek felesleges lakása és azt kiadja, akkor máris maradhat otthon és akkor értékes dolgot csinál, de annak akinek nincs ugyanez a "munkája" már ciki és értéktelen?

2011. márc. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/105 anonim ***** válasza:
70%
Ha ez őt boldoggá teszi, és kielégíti az igényeit, akkor nem ítélem el, de én nem lennék képes leélni az életemet a négy fal között, nekem más életcélom van, mint gyereket nevelni. Bár azokat az anyákat tisztelem akik emellett egyesületekbe járnak, segítenek a rászorulóknak, valamilyen karitatív munkát végeznek.
2011. márc. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!