Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös kassza? Hogy mondjam...

Közös kassza? Hogy mondjam meg neki?

Figyelt kérdés

3-4 hónapja együtt élek a Párommal és közös kasszán vagyunk. Nem fizetek bele a rezsibe, viszont a kaja az enyém.

A bibi most jön :) nekem elég kevéske a fizum és nekem ez sem igazán fér bele... Hogy mondjam meg, hogy közös kasszán legyünk? Nekem ez olyan cikis... Hogy tálaljam? :)


Előre is kösziiii :))

24/L


2011. szept. 23. 20:19
 61/113 anonim ***** válasza:

Szívesen :)

18:47-nak meg: egy tényleg közös háztartásban elég nehéz ezt tételesen megoldani - ki milyen, mennyi kaját egyen, mennyit fürödjön, mennyire fűtsünk... stb. Nem lehet elvárni attól, aki kevesebbet keres, hogy a felét fizesse a nagyobb igényűnek, se attól, aki többet, hogy spóroljon a másik miatt. Muszáj valami értelmes közös megegyezésre jutni.

2011. szept. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/113 anonim ***** válasza:
De azt sem lehet elvárni attól,aki többet keres,hogy mindenét beledobja a közösbe és a másik esetleg a fenekére verjen,mivel a közös kassza azt jelenti,hogy nem kell engedélyt kérni,mindenki annyit költ,amennyit akar.A "járás" állapotában ez elég erős túlzás.Az olyan kijelentések pedig,hogy a férfi dolga az eltartás,elég szánalmas és kihasználás szaga van. Ezért gondolom úgy,hogy ha valakinek magasak az igényei,akkor fizesse ki,ha pedig nem telik rá,akkor ne a másik pénzén élvezkedjen.
2011. szept. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/113 A kérdező kommentje:
Bocsánat... a vádaskodóknak: a kérdésre válaszoljatok kérlek. Nem kell sem több, sem kevesebb.
2011. szept. 24. 20:20
 64/113 A kérdező kommentje:

Már a bevezetést amúgy tudom:

Vagy elfogadja, hogy nem minden nap lehet husi az asztalon, vagy pedig besegít egy picikét.

És, hogy egy közös cél felé tartunk erre kell valami megoldást találnunk.

Vagy valami ilyesmi lesz :)

2011. szept. 24. 20:24
 65/113 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszoltam: "Drágám,nem kell közös kassza,mert ott még nem tartunk,de ha drágább joghurtot akarsz enni,akkor vedd is meg,mert én nem tudom.Cserébe én nem veszek el a fizudból semmit azért,hogy azt magamra költsem és nem fogok olyat sem mondani,hogy a létfenntartásom a te dolgod,mert férfi vagy."
2011. szept. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/113 anonim ***** válasza:

Ne már! Halljátok magatokat? Illetve olvassátok magatokat?

Nem idegenként élnek együtt, könyörgöm! Nem lakótársak, hanem egy pár!

2011. szept. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/113 A kérdező kommentje:
Ne vádaskodj, hiszen csak egy töredéket ismersz...
2011. szept. 24. 20:48
 68/113 A kérdező kommentje:
Eltartás az, ha nem dolgozom és egész nap csak vakargatom nem? A gyengébbek kedvéért... :))
2011. szept. 24. 20:49
 69/113 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ez nekem szólt-e, de nem vádaskodtam. Illetve nem fölötted, hanem a kommentelők fölött.


Én szurkolok Neked, írd majd meg, hogy mi lett a vége ennek!

2011. szept. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/113 A kérdező kommentje:
Ja nem, dehogyis :) Bocsika, csak nem másoltam be, hogy kinek szólt. Neked köszi köszi köszi :)
2011. szept. 24. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!