Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös kassza? Hogy mondjam...

Közös kassza? Hogy mondjam meg neki?

Figyelt kérdés

3-4 hónapja együtt élek a Párommal és közös kasszán vagyunk. Nem fizetek bele a rezsibe, viszont a kaja az enyém.

A bibi most jön :) nekem elég kevéske a fizum és nekem ez sem igazán fér bele... Hogy mondjam meg, hogy közös kasszán legyünk? Nekem ez olyan cikis... Hogy tálaljam? :)


Előre is kösziiii :))

24/L


2011. szept. 23. 20:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/113 anonim ***** válasza:
73%

"Ha ennyire csóró vagy (már bocs a kifejezésért) miért nem maradtál egyelőre otthon a szüleiddel? "


Szeretném jelezni, hogy (6 eve lakom egyedul, es) semmi problemat nem okoz 75 E Ft-bol fenntartani egy haztartast es magamat.

Ennyit a csorosagrol, meg arrol, hogy szuloktol kene segitseg. Nem kéne. 75E Ft az elég. Itt most nem is errol szol a topic, hogy ez gond volna. Nem ez a gond.

35N

2011. szept. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/113 A kérdező kommentje:
Várnak haza Anyumék bármikor... nem vagyok szegény, nekem 18 évesen saját autóm volt amiért ÉN dolgoztam meg és nem hitekre vettem... szóval nem vagyok/voltam eltartott akinek ez jönne le...
2011. szept. 23. 21:07
 43/113 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy valaki átlátja a helyzetemet ! :) Csak sajnos mégjobban összezavart a legtöbb hozzászóló...
2011. szept. 23. 21:11
 44/113 anonim ***** válasza:
68%

Nekem van olyan barátnőm, aki együtt él a párjával, és mivel még a lány tanul a barátja egy fillért sem vár el tőle. és mégsem élősködik a szerelmén.. Hülyén gondolkodtok. Ja.. és mi az hogy lecsórózod a másikat, Te szerencsétlen pancser semmirekellő. Nem értem hogy lehet ennyire elfogultan válaszolni! Lehet hogy itt a válaszolók többségének nem kell azon gondolkodni hogy pénz,de sajnos van akinek kell ! Az mondjuk igaz h ülj le a pároddal, és beszélj vele.. Kicsit nehéz úgy egyenlő társnak lenni hogy nagy különbség van a 2 fizetés között.. de erről sem az egyik, sem a másik nem tehet. A másik.. miért élősködne..? Fasza hogy szerencsétlen TANÁCSOT kér, erre nem kap semmit csak flegma lehúzást? Bezzeg a pár kategóriával lejjebb amikor a kis 13 éves kislány írja ki a kérdését hogy vehet-e terhességi tesztet.. az nem borít ki ennyire senkit.


Kedves kérdező ! Próbáld meg megbeszélni a pároddal, vagy nézegess jövedelmezőbb munka után.

2011. szept. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/113 anonim ***** válasza:
73%
Érdekes, Pesten a legolcsóbb albérlet 40ezertől kezdődik, de inkább 50 ezer és ez még csak a bérleti díj. Nincs benne a rezsi, a közös költség, étkezés, ruha, gyógyszer stb. stb. Ha saját lakásod van, talán! ki lehet jönni 75ezerből, de akkor is nagyon szűkösen. Persze mindenkinek mások az igényei. Én személy szerint nem szeretnék egy putri helyen élni és zsíros kenyéren élni. Normális körülményekhez kevés ez a pénz. DE valóban nem erről szól a kérdés, csak mellékesen írtam le.
2011. szept. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/113 anonim ***** válasza:
100%

"Ha saját lakásod van, talán! ki lehet jönni 75ezerből, de akkor is nagyon szűkösen."


Kozos ktg. 15 E Ft (6

2011. szept. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/113 anonim ***** válasza:
48%

"Ha saját lakásod van, talán! ki lehet jönni 75ezerből, de akkor is nagyon szűkösen."


- Kozos ktg. 15 E (liftes hazban belvárosban 60 nm, korlatlan vízfogyasztas, bent lako hazmester fizetese benne van)

- Lakásbiztositas 1800 Ft

- villany 4 E Ft (hűtő, TV, vilagitas, zenegépek, DVD, mosni nem otthon mosok)

- gáz 10 E Ft (éevs atlag egy honapra eso resze, futes, melegviz)

- TV- és telefonelofizetes teljedhet 2-7 E Ft-ig szolgaltatotol fuggoen.

- élelmiszer nélkulozes nelkul: 20 E

- tisztalkodoszerek (pzs, WCpapir, szappan, intimbetet, stb. : 10 E Ft

- BKV-jegyek: kb. 3 E Ft

Ez eddig 66-70 E Ft.

Albérlet esetén lehet szobát bérelni, de akkor mega rezsi oszlik meg, tehat akkor is kijon 75E Ft-bol.

2011. szept. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/113 anonim ***** válasza:
73%

"Én személy szerint nem szeretnék egy putri helyen élni"


A rezsi összege nem kötődik a foldrajzi helyhez: a közüzemi dijak azonosak, az előfizetesek, biztositas úgyszintén, csak a közös ktg. MAGASABB a putri helyen, mint a jobb allapotu epuletekben, hiszen nem kell annyit felujitasi alapra kolteni.

Ha bérelni kell, akkor van egy kis kulonbseg a kozponti es elitnek tartott helyeken valamivel dragabb, de ez nem tesz ki 20%-ot sem, ha azonos negyzetmeterre szamitjuk.

2011. szept. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/113 A kérdező kommentje:
Azt hiszem kicsit elkanyarodtunk... :)
2011. szept. 23. 21:39
 50/113 anonim ***** válasza:
60%

Jesszus, milyen hozzászólások, a pofám leesik!


Élősködik? Eltartatja magát? Szeretik egymást! Nem úgy keresünk párt, hogy az első randin megkérdezzük, hogy mennyi az illető keresete! Akkor a gyerekeink is eltartatják magukat?


Mi közös kasszán élünk. 2 éve lakunk együtt, és az első perctől nem volt kérdés, hogy minden közös. Nincs olyan, hogy "enyém" és nincs olyan, hogy "tiéd". Csak "miénk" van.


Ha csak nekem lenne munkahelyem, evidens, hogy akkor az én fizetésemből fizetJÜK a dolgainkat, és ha csak a páromnak lenne munkahelye, akkor az ő fizetéséből fizetNÉNK. Ennyi. Minden pénzünk közös, bár két számlánk van, a kártyák mégis felváltva vannak nálunk, ki melyiket teszi el.


Nem tudnám elképzelni az életünket úgy, hogy esténként összeülünk a konyhaasztalnál, és kiszámoljuk, hogy eddig ki mennyit fizetett bele, és hogy a boltban ki mit vásárolt. Ez idegeneknél szokás.


Összeköltöztünk, így egy család vagyunk. Lemondtam arról, hogy a szüleimmel vagyok közös kasszán, és elfogadtam, hogy a párommal dobjuk össze, amink van.

Nem érzem, és soha nem is fogom nyűgnek érezni. Ha csak nekem lenne munkahelyem, nem vetném a szemére, annyival kevesebbet ennék.


Úgy érzem, ha valaki igazán szereti a másikat, és bízik benne, akkor meg sem fordul egyik félnek sem a fejében, hogy a másikat el kell tartani.


Kedves Kérdező!


Szerintem nyugodtan vesd fel a témát, nyilván ő is tudja, hogy négyszer annyit keres, mint Te, és ha szeret Téged, biztosan feldobja a közös kassza kérdését. Ha mégsem, nyugodtan kérdezz rá, hogy mi a véleménye erről.

2011. szept. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!