Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös kassza? Hogy mondjam...

Közös kassza? Hogy mondjam meg neki?

Figyelt kérdés

3-4 hónapja együtt élek a Párommal és közös kasszán vagyunk. Nem fizetek bele a rezsibe, viszont a kaja az enyém.

A bibi most jön :) nekem elég kevéske a fizum és nekem ez sem igazán fér bele... Hogy mondjam meg, hogy közös kasszán legyünk? Nekem ez olyan cikis... Hogy tálaljam? :)


Előre is kösziiii :))

24/L


2011. szept. 23. 20:19
 81/113 anonim ***** válasza:

Utolsó, igazad van. Kivéve akkor, ha közösbe gondolkodnak. Nem értem. Most ha mondjuk nekem is és a páromnak is ugyanannyi a keresetünk, összeköltözünk, együtt élünk 5 évig. Ha engem kirúgnak? Akkor hagyjam el, és mondjam, hogy bocsi szivi, visszaköltözök anyámékhoz, mert nem akarom magam eltartatni?


Mi van azokkal a nőkkel, akik gyesen vannak? Eltartatják magukat?


És ha később nem lesz munkája? Amikor már 2-3 gyerekük lesz? Mondja a férjének, és a gyerekinek is, hogy most egy kis időre visszaköltözik a szülőkhöz, mert ő bizony nem tartatja el magát? Ne viccelj már...


Ha a bizalom és a szeretet kölcsönös, akkor én szívesen költöm a fizetésem kettőnkre, mert a párom is hozzám tartozik, belőlem egy darab. És természetesnek veszem, ha ő is így áll hozzá a dolgokhoz.

2011. szept. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/113 anonim ***** válasza:
Természetesnek veszem én is,hogy segítünk egymásnak,de nem a járás időszakában,amikor egyik nap még Gizi,aztán pedig Szilvi az alany.Ehhez el kell telni egy kis időnek,mikor már tényleg van olyan,amit együtt hoztunk össze,vagyis van közös vagyon is és nem csak az van,hogy neked sok van,adj belőle.Az pedig már a pofátlanságot súrolja,ha valaki el is várja a másiktól,hogy tartsa el,fedezze az igényeit anélkül,hogy baba lenne a dolgoban vagy baleset vagy munkanélküliség.Itt egyszerűen arról van szó,hogy a kérdező szívesebben költene többet és ennek az útját a párja fél milliós fizetésében látja.Ahelyett,hogy redukálná a szükségleteit a pénztárcájára és erre kérné a másikat is.
2011. szept. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/113 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy 1 hete jöttek össze. Együtt élnek!

És nem arról van itt szó, hogy el akarja tartatni magát! Dolgozik, csak kevesebbet keres, mint a párja. Az ő fizetéséből vásárolnak kaját.

2011. szept. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/113 A kérdező kommentje:
Régebb óta együtt vagyunk, és közös családot is tervezünk. Nem magamra költeném azt a pénzt, hiszen Neki szeretnék jót. Nem gondolom, hogy ez kihasználás lenne.
2011. szept. 24. 21:22
 85/113 anonim ***** válasza:
Tudom,épp erről beszélek.Minek ahhoz közös kassza.Elég,ha a párja kifizeti azt a kaját,amit még megkíván,hisz a rezsit eddig is ő fizette.Minek a csajnak teljes bejárás a félmillához,ha egyedül a kaja kérdés a gond.Fel sem merülne bennem a közös kassza,egyszerűen megmondanám,hogy csak a kaja felét vagyok képes fizetni és azokat,amikre még szükségem van. pl. bérlet,ruha Csak annyit tegyen még hozzá,ami neki szükséges,hogy étel legyen az asztalon.
2011. szept. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/113 A kérdező kommentje:

Biztosan sok családban így van... De én nem ilyenben nőttem fel, előttem az a példa van, hogy ami az enyém, az a Tiéd is. És igazából ennek örülök, kíváncsi vagyok a holnap estére :)

Ja igen, ez a feltétlen szeretet, amit sokan nem ismernek. ( És az Én szüleim jómódban élnek, de nem csimpazkodok rajtuk. ) A Párom pénzéből meg eszem ágában sincs elmenni shoppingolni magamnak... Akinek nem tetszik ez a mentalitás, kérem ne is írjon..

2011. szept. 24. 21:29
 87/113 anonim ***** válasza:
Családban nekünk is,járásban nem! Akinek nem tetszik a felfogásom ne kérdezze a véleményem egy nyilvános fórumon,így oka sem lesz rá,hogy megsértődjön.
2011. szept. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/113 anonim ***** válasza:

Miért gondolod, hogy a kérdező nem a párját tekinti a családjának?


Csak azért kérdezem, mert én 3 éve vagyok a párommal, 2 éve élünk együtt, és ha a család jut eszembe, akkor rá gondolok. Ja, és közös kasszán élünk. :)

2011. szept. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/113 A kérdező kommentje:
Nekem Ő az Új Kis Mini Családom már :) Szóval...?
2011. szept. 24. 21:38
 90/113 anonim ***** válasza:

Persze,hogy annak tekinti,hisz ami a Tiéd,az az Ővé is.Természetesen egy az egyben,nem csak a szükségletekig.Én sem tekinteném magam pusztán barátnőnek,ha jobban lehet hatni a család szóval. :) Engem úgy neveltek,hogy ne nyúljak ahhoz,ami másé és ne tartassam el magam senkivel.Se baráttal,se férjjel.Ezért képeztem magam és mindig volt biztos hátterem,nem kellett senki fizetésére ácsingóznom.Ennek ellenére egymásra mindig számíthattunk,ha baj volt,még szervet is adtam a férjemnek,de soha nem álltam volna elé a házassáunk előtt,hogy add ide amid van,mert mostantól te tartasz el és lesz közös kasszánk.Ehhez soha nem volt elég nagy az arcom és szükségem sem,mert anyagilag biztosítottam magamnak,ami kellett.

A kérdező mentalitása messze áll tőlem,hisz olyanért bújik este a párjához,amihez nekem nem lenne pofám,de ő tudja.Hívhatjuk ezt feltétlen szeretetnek és pofátlanságnak is.Kinek mi.

2011. szept. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!