Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös kassza? Hogy mondjam...

Közös kassza? Hogy mondjam meg neki?

Figyelt kérdés

3-4 hónapja együtt élek a Párommal és közös kasszán vagyunk. Nem fizetek bele a rezsibe, viszont a kaja az enyém.

A bibi most jön :) nekem elég kevéske a fizum és nekem ez sem igazán fér bele... Hogy mondjam meg, hogy közös kasszán legyünk? Nekem ez olyan cikis... Hogy tálaljam? :)


Előre is kösziiii :))

24/L


2011. szept. 23. 20:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/113 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nem egyértelmá a közös kassza. mi 25 éve vagyunk házasok,de külön kasszánk van. Megbeszéljük ki mennyit fizet a "közösbe" amikor a gyerekekkel otthon voltam akkor a férjrm fizetett többet,amikor ő egy fél évig nem dolgozott a doktorátusa miatt,akkor én. Amikor új kocsit vett,akkor kevesebbet fizetett, amikorén vettem, akkor én fizettem kevesebbet.

De megbeszéltük. Egy kapcsolatban nincs kényes téma. ha úgy érzed, hogy ez ciki,akkor baj van,akkor nem bíztok meg egymásban.

2011. szept. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/113 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem tudom finanszírozni a táplálkozását, akkor megmondanám neki, hogy inkább élem nélküle az életet ahogyan eddig. (Értelemszerűen nem nála. Hol laktál előtte? Na arra orientálódj!)
2011. szept. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/113 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk a kezdetektől fogva közös kassza van.Nekem is kevesebb a fizetésem,mint a páromnak,de nálunk ez sem jelent gondot.Mindketten tudjuk,hogy ő többet keres,de ezt soha nem vágja a fejemhez.Mindketten,amikor felvesszük a fizetésünket betesszük egy közös helyre és onnan mindenki akkor vesz ki amikor kell neki.Nem számolgatjuk,hogy ki fizette a számlákat,vagy ki ad többet a konyhára.Egyáltalán nincs is olyan,hogy az "én" pénzem,hanem csak a "mi" pénzünk létezik.Ebből a közös pénzből fizetjük a számlákat meg a kaját.Ruhaneműt,cipőt,ilyesmit általában együtt szoktunk venni,ezt is a közös pénzből.Ha esetleg valamelyikünk szeretne venni magának valami drágább holmit,mondjuk új mobilt,vagy akármit,akkor azt megbeszéljük,hogy hogyan tudunk legjobban félretenni,de ezeket a dolgokat is a közösből fedezzük.Szerintem ez a legjobb módszer,hiszen egy háztartásban éltek és normális esetben egyenrangú társként tekintetek egymásra.Szerintem nem szégyen,hogy te kevesebbet keresel és nem kell emiatt kellemetlenül érzned magad.Mert ha már ennyire filléreskedünk,akkor akár úgy is lehetne nézni a dolgot,hogy a párod minden nap kaviárt vacsorázna mert ő jól keres,te meg ennéd mellette a zsíroskenyeret,mert neked kevesebb a fuzetésed.Egy normális kapcsolatban ilyen nem szabad,hogy megtörténjen.Szerintem nyugodtan mondd meg neki,hogy szeretnéd ha közös kassza lenne,mert te a kevéske fizetésedből nem tudod rendszeresen tölteni a konyhát és ha ugyis mindketten egy asztalhoz ültök le enni,együtt használjátok a villanyáramot,a vizet stb,akkor miért ne lehetne a pénzeteket is közösen kezelni.Szerintem ha leülsz megbeszélni ezt a pároddal,biztos,hogy meg fogja érteni,ha szeret és tisztel téged.

21/L

2011. szept. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/113 A kérdező kommentje:
Hmm... soha nem tartott el senki. 15 éves korom óta melózom suli mellett is. Eddig Anyuméknél laktam és nekik is mindig segítettem ahogy tudtam. Pedig volt, hogy egyáltalán nem is volt rá szükségük. Nem kell eltartani, csak segíteni... szerintem nem ugyanaz!
2011. szept. 23. 20:56
 35/113 anonim ***** válasza:
63%

A közös kassza nem azt jelenti, hogy a párod tart el, akármennyit is keres.

Ha ennyire csóró vagy (már bocs a kifejezésért) miért nem maradtál egyelőre otthon a szüleiddel?

Hozzáteszem, így is teljesen korrekt a párod, mert ha albérletben laknál egyedül, legalább 2szer ennyit kellene költened a mostani állapothoz képest.

Keress másik munkát, vagy vállalj valamit pluszban , de azt szerintem kicsit luxus lenne elvárni, hogy mindent ő fizessen, főleg, hogy nem is vagy a felesége, nincs gyereketek stb.

2011. szept. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/113 A kérdező kommentje:
Köszi 21/L !! Én is így gondolom... :)
2011. szept. 23. 20:58
 37/113 anonim ***** válasza:
92%

Ez ugyanolyan, mint amikor ketten talalkozni akarnak, es az egyik gazdag, a masiknak egy fillerje sincs "beülős" célra.

Mit teszel, ha Te vagy a szegenyebb? MEgmondod, hogy ne uljunk be, hanem menjunk inkabb a Muzeum kertbe setalni, mert nem engedheted meg magadnak a hazon kivuli kiadasokat. Ekkor vagy elmentek a Muzeuim kertbe, vagy ő felajanlja, hogy meghiv. (Mert ha olyan programhoz ragaszkodik, ami meghaladja a lehetosegeidet, viszont ő inkabb fedezi, csak ne kelljen lemondani rola, azt sajat hataskorben ő eldontheti. Sajat hataskorben Te csak azt dontheted el, hogy NEKED erre meg arra NEM JUT, tehat NEM VESZED IGÉNYBE.)

Tehát minden opsszevetve annyit tudsz tenni, hoyg visszavonulsz az ő eltartásából, és a sjaat szuksegleteidre koltod a 75 E Ft-ot, sajat részedet beleadod a rezsibe, de ételt, stb-t is csak magadnak veszel. Ha nem jossz ki, akkor hozd szoba, hogy szerenyebb korulmenyekre kell valtanotok, mert nem jossz ki. Ekkor ő megteheti a lépést, hoyg mivel nem hajlando lemondani a mostani helyzetéről, inkabb kipolja a Te részedet, de maradjatok abban a hazban, azon az eletszinvonalon, ahol vagytok. De ez az Ő HATÁSKÖRE. A Tied meg az, hogy megvédd a sajat penzedet.:)

35N

2011. szept. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/113 A kérdező kommentje:
Imádok rá főzni, imádok neki meglepiket hozni! És imádja a főztömet is. Huhh... ez most kemény dió lesz nálam, olyan megalázónak érzem a dolgot.
2011. szept. 23. 21:03
 39/113 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaidat 35/N ! Építő jellegűek!



A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:00

2011. szept. 23. 21:04
 40/113 anonim ***** válasza:
72%
Mi lenne ha a párod nem lenne, hogy oldanád meg?
2011. szept. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!