Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös kassza? Hogy mondjam...

Közös kassza? Hogy mondjam meg neki?

Figyelt kérdés

3-4 hónapja együtt élek a Párommal és közös kasszán vagyunk. Nem fizetek bele a rezsibe, viszont a kaja az enyém.

A bibi most jön :) nekem elég kevéske a fizum és nekem ez sem igazán fér bele... Hogy mondjam meg, hogy közös kasszán legyünk? Nekem ez olyan cikis... Hogy tálaljam? :)


Előre is kösziiii :))

24/L


2011. szept. 23. 20:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/113 anonim ***** válasza:
54%

"Ő a Férfi, neki kéne magától mondani, nem?"


NEM!

Undorító vagy! Pont az ilyen libák miatt alakulnak ki a férfifejekben a hülye általánosítások a nőkről!

Mert tudod vagyunk még egy páran, akik nem nyalatjuk ki a férfiakkal a s@ggünket is, hanem egyenrangú társak lennénk. Aztán eleinte minden pasinál azzal kell indítani, hogy megértse, hogy nem vagyok olyan érdekliba, mint mondjuk pl TE.

2011. szept. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/113 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne bármit kitalálnia? meg magától gondolnia rá?

Ebből lesznek az olyan kapcsolatok,ahol mindkét fél várja,hogy a másik majd kitalálja,hogy hogyan kéne, de valahogy soha nem sikerül.

Azért van az embernek szája,hogy beszéljen vele. Le kell ülni és el kellmondani, hogy mi a helyzet.

2011. szept. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/113 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem attól még hogy ő többet keres, nem olyan egyértelmű, hogy többet is adjon bele. Nekem úgy jött le, mintha te ezt elvárnád. Márpedig gondolom nem a szerencséjének köszönheti hogy annyit keres, hanem megdolgozott érte. És nyilván nem azért, hogy téged eltartson...Az a közös kassza akkor fair, ha ugyanannyit adtok bele. Tényleg, ha ő nem lenne, mégis hogy oldanád meg a dolgaidat?!
2011. szept. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/113 A kérdező kommentje:
Nem kell eltartania, ez nem erről szól! Dolgozom és eszembe nem jutna, hogy otthon lébecoljak! Csak neki elég magasak az igényei és nekem ezt kicsit sok lenne finanszírozni, pedig nagyon szeretném! Ja igen, és a 75 ezres fizuból még vannak csekkjeim, és be is kell járnom melózni :) Tényleg én gondolom ezt rosszul, hogyha közös életet akarunk akkor ami ez enyém az a Tiéd is?
2011. szept. 23. 20:47
 25/113 anonim ***** válasza:
68%

450 eFt? mégis mit dolgozik a párod? Talán mérnök?


De amúgy a pénz elég sarkalatos kérdés egy párkapcsolatban. Sok kapcsolatot tett már tönkre a környezetemben. Már maga a kérdés is megtörhet valamit és gondolom ettől félsz nem?

2011. szept. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/113 A kérdező kommentje:
Igen, tartok valamitől... ez egy kényes téma szerintem.
2011. szept. 23. 20:50
 27/113 A kérdező kommentje:
Más, hogy oldaná meg?
2011. szept. 23. 20:51
 28/113 anonim ***** válasza:
71%

Egyszerűen leülnék és elmondanám, hogy ne haragudjon, de ameddig nincs jobb melóm addig sajnos a kaját sem tudom kifizetni és hogy nem gond-e ha addig segít.

Ennyi.

2011. szept. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/113 anonim ***** válasza:
70%

Ami az enyém az a Tiéd is.Ez így van,házasság után!Még akkor is rizikós és a különvagyont nem véletlenül védi a törvény.

Nem azért kell valakivel összeköltözni,mert jól keres és így fizeti a kiadásokat és főleg barátnő státuszban nem kellene a másik pénztárcájára számítani.

Elöbb saját magadat tartsd el,aztán lehet kérni,nem követelni.

2011. szept. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/113 anonim ***** válasza:
76%

Ha a Párodnak magas igényei vannak, azt nem neked kell kielégíteni.

Viszont ezt az "ami az enyém, az a Tiéd is" dolgot én csak akkor élvezném úgymond, ha tényleg egyenlően lenne mit beleadni a dolgokba, így kicsit tényleg eltartottság szaga van.


Ha ő nem lenne, hogy élnél meg?

2011. szept. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!