Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lányom csak a macskájával...

A lányom csak a macskájával foglalkozik. Normális ez?

Figyelt kérdés
Van egy macskája. Ha jól tudom 3 hónapos körül. Bent van a házban, leginkább az ő szobájában. Gondozza, eteti, rendesen van tartva. A lényeg annyi, hogy folyton együtt van a macskával. A cica követi mindenhova. Együtt alszanak, együtt esznek, együtt tévéznek. Sőt a macska még a fürdőbe is bemegy, ha a lányom fürdik. Ez már nekem sok. Mit mondjak neki, miért ne csinálja ezt az idegesítő dolgot?
2012. júl. 30. 12:39
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/120 anonim ***** válasza:
100%

Sok újat nem tudok már hozzáfűzni, elmondták a lényeget a válaszolók.


Csak annyi, hogy kedves kérdező, teljesen az anyámra emlékeztetsz. Én is ilyen zárkózott lányka voltam, csendes, magánakvaló, és az anyám folyton kritizált. Jól tanultam, semmi probléma nem volt velem, és sose volt jó. Én pl. levelezni szerettem nagyon, ezt a csendes, nyugis hobbit is utálta az anyám, mindig cseszegetett, hogy szakítsam meg a kapcsolatot a levelezőpartnereim nagy részével, mert sok időt vesz el. Azt is utálta, hogy naplót írok, meg novellákat. Ha tehette, elolvasta a naplóm, aztán a fejemhez vágta az olvasottakat. Borzalmas volt.


Tisztára rá emlékeztetsz, egy teljesen hidegszívű, irányítani akaró, zsarnokoskodó nőre. Mint az én anyám, te is mindenre féltékeny vagy, amit a lányod szeret.


Ne is haragudj, de kirázott tőled a hideg.


Az ilyen anyák gyerekei fognak majd meglépni otthonról minél előbb, mihelyt lehetőségük nyílik rá.


Csak azt tudom tanácsolni, hogy próbáld elfogadni a lányod olyannak, amilyen. Semmi gond nincs vele, sőt így leírásod alapján egy helyes, érzékeny, kedves, introvertált lány lehet, akivel én pl. szívesen barátkoznék.


Próbálj meg nyitni felé, és ne kritizáld, csak szeresd, fogadd el. Engem nem fogadott el az anyám, és most, 27 évesen se tudok még felmutatni egy normális párkapcsolatot sem, mert nem hiszem el magamról, hogy szerethető vagyok.


Vigyázni kell ezekkel nagyon, könnyen el lehet ám cseszni a gyerek életét.


27/N

2012. júl. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/120 anonim ***** válasza:
93%
Te provokálsz minket kérdező!! Ilyen nincs...Hogy lehetsz ilyen???Mi az,hogy a gyerek jövője biztosítva van???Jó,ez szép és jó,de úgy írtad,mintha azt kell majd csinálnia,ill.tanulnia,amit Te mondassz.
2012. júl. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/120 anonim ***** válasza:
100%
Mi baja van a cicának, miért kellett állatorvoshoz vinni?
2012. júl. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/120 anonim ***** válasza:
100%

biztos oltás vagy féregtelenítés miatt.

arra csak nem képes,hogy bántsa.

2012. júl. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/120 anonim ***** válasza:
100%
Neem, én sem gondoltam, csak kíváncsi vagyok, meg macskabolond :) és kíváncsi vagyok arra is, hogy ezt egyáltalán tudja-e a kérdező, vagy ennyire sem érdeklődik.
2012. júl. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/120 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem a lányod. Nekem ugyan kutyáim vannak, de ők ugyanúgy követnek, mint a lányodat a cicája. Az egyik épp az ölembe hajtja a fejét, a másik a lábamon fekszik(pedig két nagytestű kutyus). Egyszerűen biztonságot adnak az állatok. Olyan szeretet van bennük, amit az emberek soha nem tudnak nyújtani, az ő szeretetük feltétel nélküli. Én is próbálom feléjük ezt a szeretetet közvetíteni.

Szerintem örülj, hogy a lányod felelősséget vállalt egy kis állatért, akivel kölcsönösen egymástól várnak és kapnak biztonságot.

2012. júl. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/120 anonim ***** válasza:
92%

Ééééés 80.válasz!

Köszönjük, hogy velünk tartottak. Egy fontos leckét tanulhattunk: becsüljük meg a szüleinket, mert ha szerencsénk van, nem olyanok mint ez a komplett idióta, aki gyűlöli a saját lányát, amiért az normális.

2012. júl. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/120 A kérdező kommentje:
Általános vizsgálat és oltás. Mert most került hozzánk és még egyszer sem látta doki.
2012. júl. 30. 14:18
 99/120 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fel kellene fognod, hogy a lányod teljesen más személyiség, mint te vagy, és más teszi boldoggá. Nem minden embernek kell óriási baráti társaság meg ismerősök meg hú, de izgalmas élet a boldogsághoz. Nemcsak az az értékes ember és az értékes hobbi, amit másokkal lehet csinálni. Más személyiség. Ennyi. Attól, hogy a lányod, még nem a te miniatűr másod. Ha ő ilyen személyiség, ne piszkáld emiatt, hanem fogadd el. Te tehetsz róla a hozzászólásaid alapján, mert gondolom, ha most is írod, hogy de az így jobb, de ez úgy jobb, de miért nem "talpraesettebb" (csak mert nem csavarog 24/7), de milyen hülyék a hobbijai, és meg sem próbálod elfogadni, akkor minek teperjen, csak tovább fog távolodni tőled. Velem is ez volt, amikor fiatalabb voltam. Nem voltak barátaim, mert egyrészt a szüleim egyéb dolgai elriasztották őket, másrészt meg mert egyszerűen nem találtam meg egy időben azokat, akiket tényleg barátomnak tartottam volna... erre jött ez a te hibád duma... az nem hiba, ha vki nem ilyen két perce ismerek vkit, és legyünkbarátok-típus, és az sem, ha lassabban barátkozik, vagy nincs olyan hú, de nagy társasága. Ez nem hiba, ez személyiség. El kell fogadni. Ennyi.
2012. júl. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/120 anonim ***** válasza:
100%

"Most ment a cicával az állatorvoshoz. Még csak el sem fogadta, hogy elvigyem. Inkább biciklivel viszi.

Egyre jobban távolodik tőlem."

Kérdező, látom oltogatnak itten elegen, én nem akarok beállni közéjük, de már bocs, te tényleg féltékeny vagy a macskára????

Másfelől persze a macska itten csak tünet, valójában 2 másik dologgal kellene leszámolnod, a haszonelvűséggel és az elvárásokkal. Egyszerűen arról szól a történet, hogy amíg egy gyerek kicsi, addig a szüleit szokta másolni, ha már nagyobb, akkor egyre inkább megjelenik a saját egyénisége. A kamaszkor nehézsége a szülő számára, hogy elfogadja és tudomásul vegye, hogy a gyereke egy másik, és adott esetben másmilyen ember. Az extrovertált meg az introvertált személyiség nem rossz vagy jó, hanem ilyen vagy olyan... értékítélet NINCS egyik mellett se.

2012. júl. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!