Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hány generációnak...

Szerintetek hány generációnak kell még felnőnie ahhoz, hogy elérjük azt a felfogást, hogy nem minden a nő dolga otthon?

Figyelt kérdés
tudom, van pár pasi manapság is aki megerőlteti magát, de a többség még mindig úgy él,hogy a házimunkák, gyereknevelés a nő feladata.
2012. nov. 4. 18:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/90 anonim válasza:
52%
A férfak azért halnak hamarabb mert eltartanak egy élősködő lényt, a feleségüket. Ha lehetne nélkületek szaporodni akkor nem lenne semmi gond. Csak azért tartunk titeket, hogy legyen jövő generáció.
2012. nov. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/90 anonim ***** válasza:
60%

Jól van, de az "élősködő lény" meg vezeti a háztartásodat, meg neveli a gyerekeidet.

Ez is munka, csak nem kapsz érte fizetést.

2012. nov. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/90 anonim válasza:
Ezt én is meg tudnám csinálni, ha nem kéne állandóan dolgoznom, hogy eltartsam az élősködőt. Egyébként a gyereknevelésben is jobbak vagyunk, mint minden másban.
2012. nov. 18. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/90 anonim ***** válasza:
Csak azt felejted el, (a kérdés is erről szól)hogy a nők is dolgoznak a házimunka mellett. Az, hogy a te feleséged nem akar az a te bajod, te választottad őt. Amúgy is nagy lehet a lamúr, ha élősködőnek becézed. :D A férfiak mint említettem gyengébbek biológiailag(amit biológia órán általános iskolában kellett volna tanulnod), ezért halnak meg előbb, nem az asszony tehet róla. Ja és ez nem feminista duma, hanem TUDOMÁNYOS TÉNY a gyengébbek kedvéért. A matekról meg a fizikáról annyit, hogy nem nemtől függ. Egyik öcsémet se érdekli a matek,se a fizika jobb tanuló voltam náluk.
2012. nov. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/90 anonim ***** válasza:
60%

,,Ezt én is meg tudnám csinálni, ha nem kéne állandóan dolgoznom, hogy eltartsam az élősködőt. Egyébként a gyereknevelésben is jobbak vagyunk, mint minden másban."


Én nem tartalak vissza.

2012. nov. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/90 anonim ***** válasza:

"Szerintetek hány generációnak kell még felnőnie ahhoz, hogy elérjük azt a felfogást, hogy nem minden a nő dolga otthon?"


Gyakorlatilag semmi értelme a kérdésnek így, hogy már eleve azt sugallod vele, hogy minden otthonban mindent a nő csinál, a férfi meg csak a tv-t nézi.


Ha nem konkretizálod az egész kérdést, hogy egyáltalán van-e gyerek, gyerekek, és hány évesek, családi házban, vagy csak egy szobás panelben laknak, a férfi menyit dolgozik, a nő menyit dolgozik. Valamelyik családjával laknak-e vagy sem.


Neked mi pontosan az a házimunka amit minden nap elvégzel.


Mert más a helyzet minden esetben.

Ha nem tisztaságmániás bármelyik fél ÉS VAN ELÉG PÉNZ akkor a házimunkát simán be lehet osztani, lehet fizetni bejárónőt, bébiszittert, van robot porszívó, van nagy mosogató gép, van mosógép és szárító. Be lehet építeni olyan automata levegő cserélő rendszert ami miatt már havonta elég ritkán kell port törölni. Városban még normális ételt is lehet házhoz rendelni, vagyis még főzni sem kell mindennap.


Vagyis a kérdés ezek után, hogy a nő minden nap mindenhol takarít mindent, mindennap csak két adagot főz, minden nap ö mos és nem a mosógép, ő mosogat nem a mosogatógép, mindennap porszívózik órákat?

Vagy esetleg megszervezi a napi teendőket és amíg megy a mosógép addig mehet a mosogatógép, közben meg akár mehet a főzés is(csak tudni kell legalább három napra kell előre tervezni a főzést a bevásárlás miatt) és mivel ha jó szakács és jó a tűzhely akkor nem kell a főzés közben teljesen a tűzhely mellett lenni. mi azt jelenti, hogy kb 2 óra és ezek már készen vannak, közben az automata porszívó is elvégezte a porszívózást.

Vagyis ezek után mit kell még csinálni az a kérdés. Persze ezt meg lehet egymás után is csinálni, akkor viszont érthető, hogy miért megy el az egész nap.


Tudományosan bizonyították, hogy a nők "egyszerre" több dologra tudnak figyelni.

Akkor miért nem használják ezt ki?

Valójában az a probléma, hogy vagy nincs elég pénz, vagy nincs elég IQ az előretervezéshez, vagy nincs akarat.

Ha nincs előre tervezés, akkor csak kapkodás, fejetlenség van.

2018. jún. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/90 anonim ***** válasza:

" A kérdező kommentje:


kerti munka és a mosás/vasalás/mosogatás/főzés stb nem egy kategória. kerti munka nincs mindig, sőt."

Mint ahogy mosás, vasalás, mosogatás, főzés sincs mindennap.

Vagy ha van akkor nem tudod megtervezni jól a hetedet.


"A kérdező kommentje:


6. Nekünk is van egy akkora kert,hogy nem látod a végét.


Gyümölcsök, zöldségek is, 4 kutya és sosem volt vele annyi feladat,mint a benti munkával, főleg télen."

Ha igazat írsz akkor neked több mint 1 kilométer hosszú kerted van, viszont akkor a házatoknak pedig egy több emeletes kastélynak kell lennie.

Vagy azért nem lehet látni a végét, mert teli van paréval?


"A kérdező kommentje:


de nem értem a régi nők,hogy lehettek ennyire szerencsétlenek,ennyire hagyták magukat alárendelni...esküszöm szánom az összes ilyen felfogású nagymamát meg idősebb nőt."


Miért lenne alárendeltség az, hogy gond nélkül megtudta csinálni a házimunkát? Ez csak azoknak a nőknek okoz gondot akiknek nem jó az önértékelésük.


" A kérdező kommentje:


Na azért azt se felejtsük el,hogy a férfiak is inkább a TV előtt ülnek vagy játszanak a gépen egy sör társaságában, a gyerekről meg azt sem tudják mi a kedvenc meséjük vagy a fürdőkád közelében sem látták még a gyereket.."


Ezt te is tudod, hogy nagyrészt nem igaz.


" A kérdező kommentje:

16


akkor sem a nő dolga minden. úgy jön le a mondandódból,hogy akkor is a nő feladata minden csak szervezze meg. ez a szánalmas."

Akkor szerinted a férfi dolgozzon 8-12 órát utána végezzen még házimunkát, amíg az otthon ülő nő dolgozik kb 2 órát és utána meg a neten lóg 12 órát. Inkább az a szánalmas amit csinálsz, mert a mondataid alapján a mai nők nem tudnak egyszerre több dolgot csinálni.


" A kérdező kommentje:


meg azt se felejtsük el,hogy nagyon sok férfi ma csak annyit csinál,hogy ül a gép mögött, tárgyal, tehát szellemi munkát végez..akkor ők mi áron jönnek a régi felfogással?:)"

Meg nagyon sok férfi napi 8-12 órát fizikailag végig dolgozza.


"A kérdező kommentje:


27. ott a pont.


a férfi sörözés helyett berakja az edényeket a mosogatógépbe, neki is max 10 perc, mégsem képesek rá és mégis ők voltak a nagy felsőbbrendű egyedek. röhej."


Azért jó, hogy saját magadnak adsz pontot, kicsit részrehajló.

Ha elég edényetek van akkor nem kell minden nap berakni.

Képesek rá. Az a baj, hogy elfogult vagy.


" A kérdező kommentje:


24.


jaj értem, szegény férfiak lefáradnak a szellemi munkában, de a nők, munka+háztartás+ gyerekek mellett nem. teljesen jogos. nem is értem miért élnek míg ilyen felfogással emberek."

Ha elolvastad volna akkor tudnád, hogy a 24-es nem írt ilyet meg a 30-as sem.

Viszont el kell dönteni, hogy akkor a gyerek pontosan hány éves. Mert más a gyereknevelés egy 17 évesnél, és más egy két évesnél. Persze te itt direkt nem határozod meg ezeket, hogy vita alakuljon ki, mert nem is érdekel az egész kérdés.


" A kérdező kommentje:


34.


villamosmérnök vagyok fejlesztek, integrálok, kutatási feladatokban veszek részt. sosem fáradtam el annyira benne,mint a favágásban, pedig a hétvégén vágtunk együtt a párommal :)


és ő segít nagyon sok mindenben, én csak a többi nőt sajnálom, akik nem állnak ki magukért. vegyük a szomszédot, mindig nekem panaszkodik."

Nem értem, ha egész nap házimunkát csinál, te még képes voltál befogni a párodat favágásba? Ennyire kihasználod és még te aggódsz a többi nőért ahelyett, hogy inkább hagynád pihenni?


"A kérdező kommentje:


38. én is elítélem azokat a nőket, akik szerint csak Én gyerekem létezik, de valljuk be rengeteg pasi nem is akar benne részt venni, ha van rá lehetősége, ha nincs,mert nem tud mit kezdeni a gyerekkel, inkább játszik a neten.


füvet nyírni nem kell mindennap nyáron, automata locsoló létezik, ha már a nagy gépiesedő világnál járunk, gondolom nem mindennap romlik el valami és nem mindennap rendezel házat.."

Te vagy a 38-as.

Mosogatni, mosni, porszívózni, portalanítani, ablakot pucolni, főzni sem kell minden nap.


"A kérdező kommentje:


utolsó..ebben is teljesen egyetértek.


magyarokról megvan a véleményem, nem is tudom miért ide születtem, a sok nagy magyartól teljesen kivagyok."

Te is magyar vagy ezért magadról írsz?


" A kérdező kommentje:

1,5éves koráig bőven elég szoptatni és utána a férfi is lehet otthon a gyerekkel."

Már 20 éve is megtették ezt a férfiak, mindez csak annak a kérdése, hogy melyikük keres többet.


" A kérdező kommentje:


és neked olyan nehéz lenne segíteni annak akit elméletileg szeretsz?


amúgy nekem ne magyarázz, mint írtam, villamosmérnök vagyok, picit jobban értek ezekhez és több dolgot is tudok,mint te, lemerem fogadni."

Most már az a kérdés, hogy miért is kommentelsz a saját kérdésedre, és magaddal vitatkozva?


" A kérdező kommentje:


egyébként pedig a férfiak gerjesztik, hiszen a nők, ha kaphatnának egy kis segítséget nem lennének lepukkanva, nem lennének idegesek..de te olyan okos vagy úgyis."

Így már érthető, hiszen bevallottad, hogy te is "férfi" vagy.


"A kérdező kommentje:


nők dolga a házimunka elvégzése már évezredek óta


A férfiaknak kötelességük a nők feladatait ellátni csupán szeretetből de a nő mit csinál?"


Akkor mégsem csinál otthon semmit az asszonyod mikor nem vagy otthon?

Vagy ha te vagy a nő akkor ezek szerint csak hisztizel?

2018. jún. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/90 anonim ***** válasza:

78-as válaszoló, te annyira "alsóbbrendű vagy genetikailag", hogy helyesen írni se tudsz.

Én a helyedben meg se szólalnék!

2018. jún. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/90 anonim ***** válasza:

"Mi fejlesztettük ki a matematikát, a tudományokat, a filozófiát."

Ez nem azért történt, mert a nőket ez nem érdekli, hanem azért, mert a nőket az oktatás közelébe se engedték évszázadokig, nem hogy egyetemre!

2018. jún. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/90 anonim ***** válasza:
Minden házimunkát én csinálok. Igaz egyedül elek. Amikor párkapcsolatom volt akkor felosztva ment a teendők elvégzése.
2021. márc. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!