Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hány generációnak...

Szerintetek hány generációnak kell még felnőnie ahhoz, hogy elérjük azt a felfogást, hogy nem minden a nő dolga otthon?

Figyelt kérdés
tudom, van pár pasi manapság is aki megerőlteti magát, de a többség még mindig úgy él,hogy a házimunkák, gyereknevelés a nő feladata.
2012. nov. 4. 18:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/90 A kérdező kommentje:
de nem értem a régi nők,hogy lehettek ennyire szerencsétlenek,ennyire hagyták magukat alárendelni...esküszöm szánom az összes ilyen felfogású nagymamát meg idősebb nőt.
2012. nov. 4. 18:36
 12/90 anonim ***** válasza:
65%

Hát nem tudom, nekem a benti ezerszer könnyebbnek tűnik.


Itt a mosogatógép, 2 perc alatt be és ki pakolok, itt a mosógép, ami szintén, itt a szárítógép. Na most ez kemény napi 15 perces meló volt.

A porszívózás, ha nem gőzölök szintén napi fél óra.

Felmosás felsöprés megint fél.


Miért fáj ez valakinek? Régen nem csodálom, hogy mindenki húzta a száját, hogy sok a meló, amikor kézzel mostak meg felmázolták a padlót és egyebek, de így tényleg röhej, közben nézem a TV-t, vagy szól a zene és észre sem veszem már régen végeztem, de mire kikecmergek a málnásból..na az nem 10 perc :D


A főzés pedig akármennyire is jó dolog, nem divat manapság, még az sem főz, akinek kicsi gyereke van, csak eszi a mirelit kaját, meg minden izét. Nem olvas a gyerekének, mert egyszerűbb leültetni a számítógép elé.

Akkor megint csak miről beszélünk???


A fejlődés megkönnyítette mindenki dolgát, és ahelyett hogy élnének vele és arra szánnának több időt, amire kellene, még inkább lefaragnak mindenből. Én ezzel nem tudok egyetérteni.

2012. nov. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/90 anonim ***** válasza:
26%

Na igen és itt lógnak, a TV-ben meg az megy, hogy olvass a gyerekednek, mert már erre sem képesek.


Én ilyenkor nem azon gondolkozom, hogy mit kellene a férjemnek csinálnia, hanem elsősorban azon, hogy merre tartunk, ha már ez a minimum sem működik.

2012. nov. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/90 anonim ***** válasza:
72%
Hát nekünk nincs saját kertünk, párom mamájáé, ő tartja karban. Amikor vettem paradicsompalántákat a párom alapból úgy gondolta az én feladatom kiültetni, gondozni, na meg leszedni a termést minden nap. Az ő segítőkészsége általában kimerül abban hogy leszid hogy néz ki ez a konyha csupa ganéj. Azt szegénykém nem tudja felfogni, hogy én is dolgozom mindennap, ráadásul mindig főzök meleg ebédet, úgyhogy hajnalban kelek, hogy elkészítsem. Én vásárolok be, én mosok, én teregetek, én mosogatok el minden koszos edényt, mert ő már eleget mosogatott életében. Magyarul mindent én csinálok és nemhogy hálás lenne, mindenben talál kivetni valót, de munka mellett nagyon nehéz rendet tartani egyedül... Jó annak akinek házias férje van és nem tátott szájjal várja a sült galambot.
2012. nov. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/90 A kérdező kommentje:
Na azért azt se felejtsük el,hogy a férfiak is inkább a TV előtt ülnek vagy játszanak a gépen egy sör társaságában, a gyerekről meg azt sem tudják mi a kedvenc meséjük vagy a fürdőkád közelében sem látták még a gyereket..
2012. nov. 4. 18:41
 16/90 anonim ***** válasza:
20%

Ha a mai nőknek is úgy kellene a házimunkát végezni, gépek stb. nélkül, mint régen, akkor meghalnának. Otthon vannak a gyerekkel, mégsem jut idejük semmire.

Be kell osztani az időt, megszervezni a munkájukat, a gyereket nem kell elkényeztetni, akkor nem rinyálnának annyit.

Tisztelet a kivételnek. Ismerek néhány anyukát, aki kisbaba mellett is ellátja a házimunkát, és jut ideje fodrászra, szórakozni is.

2012. nov. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/90 anonim ***** válasza:
23%

Persze, ez rájuk ugyanígy igaz, de én elsősorban azokra gondoltam, akik GYES-en, GYED-en vannak.

Nekik olyankor én úgy gondolom ez a dolguk, de ezt sem teljesítik, mert egész nap őket olvasom itt, fröcsögőbbnél fröcsögőbb marhaságokkal.

És akkor még fel vannak háborodva, ha a párjuk nem segít.

Ezeknek én sem segítenék.


Mondom ezt nőként.

2012. nov. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/90 A kérdező kommentje:

14


nem gondolod,hogy kicsit a sarkadra kéne állni és követelni,hogy segítsen?


16


akkor sem a nő dolga minden. úgy jön le a mondandódból,hogy akkor is a nő feladata minden csak szervezze meg. ez a szánalmas.

2012. nov. 4. 18:43
 19/90 anonim ***** válasza:
74%
Nekem nem ez jött le a mondandójából, hanem az, hogy teljesen ledegradálják a női nemet azok, akik még ennyire sem képesek. Teszem azt egyéb dolga sincs, de nincs megfőzve, mert nehogymár meg stb.
2012. nov. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/90 anonim ***** válasza:
100%
Szabad országban vagyunk, mindenki azzal él együtt akivel akar. Nekem alap volt, hogy olyan férfit keresek aki nem cselédként kezel. Innentől kezdve nem értem a problémát.
2012. nov. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!