Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hány generációnak...

Szerintetek hány generációnak kell még felnőnie ahhoz, hogy elérjük azt a felfogást, hogy nem minden a nő dolga otthon?

Figyelt kérdés
tudom, van pár pasi manapság is aki megerőlteti magát, de a többség még mindig úgy él,hogy a házimunkák, gyereknevelés a nő feladata.
2012. nov. 4. 18:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/90 anonim ***** válasza:
5%

Éreztem hogy jön a szokásos feminista duma. Már vagy 100 éve van a nőknek lehetőségük tanulni, feltalálni de valahogy mégse látni sok női fizikust, mérnököt, feltalálót. A nőket sose érdekelték az élet fontos dolgai filozófia, tudomány stb. nem egy felmérés készült ahol azt vizsgálták hogy a fizikus hallgatók hány százaléka nő és bizony nagyon kevés jött ki de mi férfiak sose hánytuk ezt a szemetekre. Érdekes ez a cikk is: [link]


Mond olyan nehéz lenne főzni, mosni, takarítani és nem panaszkodni folyton? A hozzád hasonlóak gerjesztik folyton a feszültséget a két nem között.

2012. nov. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/90 A kérdező kommentje:

és neked olyan nehéz lenne segíteni annak akit elméletileg szeretsz?

amúgy nekem ne magyarázz, mint írtam, villamosmérnök vagyok, picit jobban értek ezekhez és több dolgot is tudok,mint te, lemerem fogadni.

2012. nov. 4. 20:46
 63/90 A kérdező kommentje:
egyébként pedig a férfiak gerjesztik, hiszen a nők, ha kaphatnának egy kis segítséget nem lennének lepukkanva, nem lennének idegesek..de te olyan okos vagy úgyis.
2012. nov. 4. 20:47
 64/90 anonim ***** válasza:
100%

A pláne a dologban az, hogy felnőtt egy cseléd generáció (anyósom), aki nem arra nevelte a fiát, hogy segítsen a párjának, hanem fennen hangoztatja, hogy kinek mi a dolga.

Női szerep, férfi szerep. (És kérdem én milyen időközönként kell csapot, vagy villanyt szerelni, netán festeni? És mosogatni meg főzni, rendet rakni, mosni....ezeket hányszor kell egy évben?)

Ugyanúgy lehúzta ő is a 8-9 óráját nyugdíj előtt, és utána cselédkedett. Én ebben látom az igaz problémát, amikor a fiának így adja át, hogy ez a normális, nem pedig úgy hogy segíteni kéne..

2012. nov. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/90 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem nem kifogásokat kellene keresni meg itt eljátszani a női felsőbbrendűséget és jönni a női önérzet felsőbbrendűségével hanem elismerni hogy a nő és a férfi nem egyforma a nők dolga a házimunka elvégzése már évezredek óta és nem véletlenül alakult ez ki. Mi férfiak az életünk árán és védtük a családunkat és hazánkat az évezredek folyamán és ha már a szeretetnél tartunk talán te nem szereted annyira férjedet/barátodat hogy elvégezd a saját dolgodat?


"és neked olyan nehéz lenne segíteni annak akit elméletileg szeretsz? "


Erről beszélek a női szeretet felsőbbrendűsége. A férfiaknak kötelességük a nők feladatait ellátni csupán szeretetből de a nő mit csinál? Mivel ő nő és ezáltal felsőbbrendű neki nem kell csinálnia semmit. Ez a ti gondolatmenetetek. Szánalmas és undorító.

2012. nov. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/90 A kérdező kommentje:

nők dolga a házimunka elvégzése már évezredek óta

A férfiaknak kötelességük a nők feladatait ellátni csupán szeretetből de a nő mit csinál?


szerintem még te sem tudod mit akarsz. előbb szedd össze a gondolataid,már ha vannak értelmesek.

2012. nov. 4. 21:26
 67/90 Dilettáns döggomba ***** válasza:
100%
Ha neked jóféle férjed van, akkor minek szítsz vitát itt a kérdéseddel? Inkább örülj annak, hogy jól választottál, a többi meg le van ejtve. Aki hagyja magát, az meg is érdemli, kész.
2012. nov. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/90 A kérdező kommentje:
túlteng bennem az empátia, ez a legnagyobb baj velem és simán eltudok rágódni más emberek sorsán.
2012. nov. 4. 21:36
 69/90 Dilettáns döggomba ***** válasza:
100%
Mindenki a saját sorsának kovácsa. Segíteni úgysem tudsz, itt is csak egymás szapulása megy, ne generálj magadnak plusz problémákat. Élvezd inkább az életet!
2012. nov. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/90 anonim ***** válasza:
53%
Az ilyen emberek, mint a kérdező sírnak facebookon, hogy szegény kisfiút meggyilkolták, és ezért sírni kell egész nap... empátia...inkább a mások életébe beleszólás
2012. nov. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!